MSDZocor

Zocor do kupienia z receptą online

Zocor należy do grupy leków, zwanych statynami. Pomaga obniżyć cholesterol poprzez ograniczanie wytwarzania „złego cholesterolu” przez organizm.

W połączeniu ze zmianami w stylu życia, Zocor stosowany jest u osób u których cholesterol zagraża wystąpienie zawału serca, dusznicy bolesnej, skrzepów krwi lub udaru.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Prosimy wziąć pod uwagę, że Zocor będzie przepisany przez naszego lekarza tylko jeżeli był wcześniej stosowany przez daną osobę lub gdy został wcześniej zalecony danemu pacjentowi przez jego lekarza.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Zocor
Substancja czynna: Symwastatyna
Producent: MSD
Opis: Obniża stężenie cholesterolu we krwi
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 10mg, 20mg, 40mg, 80mg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich osób z wysokim choletserolem
Dawkowanie: 1 tabletka dziennie
Klasa: Statyna
Stosowanie z alkoholem: Niewskazane
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Jakie są korzyści stosowania tego leku?

Wiele ludzi ma problemy z wysokim poziomem cholesterolem, lecz ponieważ rzadko wykazuje on zewnętrzne objawy, wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu. Jeśli badania krwi wykażą wysoki cholesterol i same zmiany w stylu życia nie przynoszą rezultatów, stosowanie leku statynowego, takiego jak Zocor, może znacząco obniżyć ryzyko wystąpienia takich stanów jak atak serca, dusznica bolesna, zakrzepy, czy wylew.

Jak działa Zocor?

Zocor działa tak samo jak większość statyn, czyli ogranicza zdolność organizmu do produkowania cholesterolu LDL i pomaga wydalanie go z ciała. Zwiększa on również poziom „dobrego” cholesterolu, czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL), która jest niezbędna w produkcji hormonów i naczyń krwionośnych. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, stosowanie leku Zocor powinny być połączone ze zmianami w stylu życia, takimi jak sprowadzenie niskotłuszczowej diety i regularne ćwiczenia.

Kto może stosować Zocor?

Zocor przepisywany jest pacjentom, którzy mają wysoki poziom cholesterolu lub komórek tłuszczowych we krwi, co może być czasami uwarunkowane genetycznie. W niektórych przypadkach przepisuje się go również osobom zagrożonym chorobą wieńcową, ponieważ może zmniejszyć ryzyko zawału serca.
Zocor nie będzie odpowiedni dla osób u których występują nadwrażliwość na simwastatynę (jego składnik aktywny), dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią lub dla osób z jakimikolwiek problemami wątroby. W konsultacji lekarskiej należy wymienić również wszelkie inne przyjmowane leki, gdyż niektóre z nich nie należy łączyć ze statynami.

Jak bierze się ten lek?

Zocor dostępny jest w formie tabletek powlekanych w dawkach 10mg, 20mg, 40mg lub 80mg. Lekarz przepisze odpowiednią dawkę leku dla każdego pacjenta, ważne jest, aby nie przekroczyć wyznaczonej dozy. Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek, nie należy podwajać dawki następnego dnia, a po prostu normalnie kontynuować branie leku. Zocor jest najskuteczniejszy gdy brany wieczorem. Należy unikać mieszania statyn z grejpfrutami oraz produktami na bazie grejpfrutów, gdyż w połączeniu mogą mieć negatywny wpływ na organizm.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Jak przy wszystkich lekach na receptę, u niektórych pacjentów mogą wystąpić działania niepożądane podczas stosowania leku Zocor. Są one zwykle łagodne i szybko mijają w miarę jak organizm przyzwyczaja się do składników aktywnych leku. Niektóre z bardziej powszechnych objawów to bóle głowy, zaburzenia snu, problemy trawienne (nudności, bóle brzucha, zaparcia lub biegunki) i niedokrwistość.
Do poważniejszych działań niepożądanych należą reakcje alergiczne na leki, co charakteryzuje się obrzękiem twarzy, ciężką wysypką, zażółceniem oczu i skóry lub trudności z oddychaniem. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów lub pacjent odczuje nagłych bóli mięśni, należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Szczegółowy opis potencjalnych skutków ubocznych leków można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy kupię leki obniżające cholesterol przez Internet?

Pacjenci stosujący statyny pragnący zaopatrzyć się w zapas leków przez Internet mogą skorzystać z pomocy serwisu medycznego euroClinix. Leczenie można otrzymać poprzez wypełnienie konsultacji online, która zostanie sprawdzona przez naszego lekarza w celu upewnienia się, że lek można bezpiecznie stosować. Konsultacja lekarska online jest nieskomplikowanym i poufnym procesem, wykorzystywanym przez euroClinix już od 10 lat. Gdy tylko zamówienie zostanie zatwierdzone wypisana zostanie recepta, a nasza apteka wyda lek. Pacjenci otrzymają następnie zamówione leczenie przesyłką kurierską już na na drugi dzień w większych miastach i w przeciągu 48 godzin w mniejszych miejscowościach.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Zocor służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.