Xyloproct

Xyloproct do kupienia z receptą online

Xyloproct to lek łagodzący objawy występowania hemoroidów w postaci maści.
Zawiera dwa składniki aktywne – hydrokortyzon i oraz lidokaina, które redukują symptomy takie jak świąd, ból oraz stan zapalny.

  • Przynosi ulgę w przypadku występowania hemoroidów
  • Łagodzi nieprzyjemne symptomy guzków krwawniczych
  • Dostępny w postaci maści
  • Dostosowany do zewnętrznego oraz wewnętrznego użycia

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: juras666, dodano: 21 maja 2016 | 14:03
firma: euroClinix.pl
Polecam.
Przeczytaj opinię
Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Xyloproct
Substancja czynna: Lidokaina oraz hydrokortyzon
Producent: AstraZeneca
Opis: Leczenie hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Odbytniczo
Postać: Maść
Dostpne dawki: 20g
Przeznaczone dla: Osób mających problem z hemoroidami
Dawkowanie: Kilka razy w ciągu dnia, do 6 gramów preparatu dziennie
Klasa: Przeciwzapalny
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Zapytaj lekarza
Stosowanie podczas ciąży: Zapytaj lekarza

Co warto wiedzieć na temat leku Xyloproct?

W wyniku rozwoju hemoroidów dochodzi do szeregu bardzo niekomfortowych dolegliwości, takich jak świąd, opuchlizna, krwawienie oraz podrażnienie odbytu. Maść Xyloproct przynosi ulgę w przypadku występowania wymienionych symptomów. Może być stosowany w leczeniu zewnętrznych zarówno jak wewnętrznych hemoroidów (za pomocą dołączonego do opakowania aplikatora).

Jaki jest skład leku?

Składnikami aktywnymi leku są lidokaina oraz hydrokortyzon. Każdy gram maści zwiera 50 miligramów lidokainy i 2.75 miligramów hydrokortyzonu. Pozostałe składniki to: tlenek cyncku, octan glinu, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, woda oczyszczona, makrogol (3350 i 400).

Jak działa Xyloproct?

Lidokaina i hydrokortyzon, które są składnikami aktywnymi leku, wykazują właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Hydrokortyzon, należący do grupy kortykosteroidów, redukuje opuchliznę oraz podrażnienia, natomiast lidokaina, jako substancja znieczulająca, minimalizuje ból i pieczenie odbytu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania?

Lek nie jest wskazany dla osób uczulonych na którykolwiek ze składników leku, przechodzących przez wirusowe, bakteryjne lub grzybiczne infekcje, posiadających delikatną, łatwo uszkadzającą się skórę oraz zażywających leki na arytmie serca. Xyloproct nie jest także zalecany kobietom w ciąży lub w okresie karmienia.

Jak stosować Xyloproct?

Cienką warstwę maści należy rozsmarować na zmienionej chorobowo powierzchni skóry wokół odbytu lub, za pomocą aplikatora, wprowadzić preparat bezpośrednio do jego wnętrza.

Zazwyczaj zaleca się aplikować maść kilka razy w ciągu dnia - do 6 gramów preparatu dziennie (1/3 tubki). Lek może być używany tylko przez ograniczony okres czasu.

Jakie skutki uboczne może wywołać Xyloproct?

Xyloproct, tak jak wszystkie leki, może wywoływać działania niepożądane. W skutek używania środka może dojść do: wysypki, pokrzywki, świądu, duszności, bólu i krwawienia odbytu. Środek może także powodować puchnięcie twarzy, ust, języka lub innych części ciała bądź zaczerwienienie i opuchliznę w miejscu aplikacji.

Jak kupić leki w euroClinix?

Aby zamówić lek w euroClinix, należy najpierw odbyć bezpłatną konsultacje lekarską online, która polega na wypełnieniu formularza związanego z historią medyczną pacjenta. Na jego podstawie nasz specjalista oceni, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania leku. Jeśli nie - wypisze on receptę, a następnie przekaże ją do naszej apteki. Stamtąd paczka zostanie wysłana ekspresową przesyłką kurierską (dostawa w ciągu 24 - 48 godzin). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Działu Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: juras666, dodano: 21 maja 2016 | 14:03
firma: euroClinix.pl
Polecam.
Przeczytaj opinię
Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Xyloproct służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.