Roche PharmaceuticalsXenical

Oryginalny Xenical orlistat do kupienia z receptą online

Lek na receptę stosowany w walce z otyłością. Skuteczność leku została potwierdzona badaniami klinicznymi - pozytywne rezultaty po 3 miesiącach stosowania zaobserwowało ponad 70% pacjentów.

Składnikiem aktywnym leku Xenical jest orlistat. Substancja ta zapobiega wchłanianiu 30% tłuszczu spożywanego wraz z pokarmem. Tłuszcz, zamiast magazynować się w organizmie, zostaje wydalony podczas wypróżniania.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska ma formę formularza, którego uzupełnienie trwa mniej niż 5 minut. Usługi euroClinix są w 100% dyskretne i bezpieczne. Leki zamówione do godz. 16:30 wysyłane są tego samego dnia.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Xenical
Substancja czynna: Orlistat
Producent: Roche
Opis: Blokuje przed wchłonięciem do 30% tłuszczu przyjmowanego z pożywieniem
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 120mg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich osób z BMI 27 lub więcej
Dawkowanie: Jedna tabletka do posiłku trzy razy dziennie
Klasa: Lek na otyłość
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć na temat stosowania leku Xenical?

Xenical to lek na odchudzanie, który jest w pełni zatwierdzony i wydawany wyłącznie na receptę. Osoby posiadające BMI większe niż 27 i niepotrafiące schudnąć poprzez stosowanie diety i ćwiczeń mogą wzmocnić swoje starania lekiem Xenical. Przyspiesza on proces odchudzania poprzez zablokowanie jednej trzeciej spożywanego tłuszczu przed absorpcją organizmu. Składnik aktywny leku to orlistat i działa on wewnątrz układu trawiennego, bezpośrednio wspierając proces chudnięcia.

Xenical nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale również zapobiega efektowi jojo. Przy stosowaniu tego preparatu ważne jest utrzymywanie zbilansowanej diety i wykonywanie regularnych ćwiczeń. Środek wykazuje pozytywne rezultaty tylko przy odpowiednim zastosowaniu.

W przeprowadzonych badań nad lekiem udowodniono, że pacjentom zażywającym Xenical udało się stracić na wadze średnio dwa razy więcej niż osobom w grupie stosującej tylko ćwiczenia i dietę. Ponadto prawie 70% pacjentów przyjmujących lek straciło ok. 3% masy ciała po trzech miesiącach stosowania.

Jak działa Xenical?

Składnikiem aktywnym leku jest orlistat. Substancja ta łączy się z lipazami (enzymami znajdującymi się w układzie trawiennym) i powstrzymuje je przed rozkładaniem tłuszczu spożytego podczas posiłku. Niestrawiony tłuszcz, zamiast magazynować się w organizmie, zostaje wydalony wraz z kałem.

Efekty stosowania

Skuteczność leku potwierdzona została badaniami klinicznymi. Dwuletnie testy potwierdziły, że u pacjentów stosujących Xenical w połączeniu z odpowiednią dietą, doszło do znaczniejszej redukcji wagi ciała niż u osób poddanych kuracji z zastosowaniem diety oraz placebo. Pacjenci zażywający Xenical zaobserwowali także obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

Kto może stosować Xenical?

Lek może być stosowany jedynie przez pacjentów, których wskaźnik masy ciała (BMI) przekracza 27. Osoby z mniejszym BMI mogą uzyskać receptę na lek tylko pod warunkiem, że oprócz otyłości borykają się dodatkowo z takimi przypadłościami jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu lub choroby serca.

Swoje BMI można szybko i łatwo obliczyć na naszej stronie z kalkulatorem BMI. Przed wystawieniem recepty, lekarz bierze pod uwagę również historię medyczną pacjenta, którą należy uwzględnić w konsultacji lekarskiej.

Kto nie powinien zażywać leku Xenical?

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania leku są: uczulenie na którykolwiek składnik leku, cholestaza, zespół złego wchłaniania, ciąża oraz karmienie piersią. Pacjenci cierpiący na choroby nerek przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej powinni skonsultować się z lekarzem. Lekarz powinien także zostać powiadomiony o wszystkich zażywanych przez pacjenta lekach. Xenicalu nie należy stosować jednocześnie z takimi środkami farmakologicznymi jak: cyklosporyna, lewotyroksyna, leki przeciwzakrzepowe, amiodaron oraz sole jodu. Aby dowiedzieć się więcej, na temat przeciwwskazań do przyjmowania środka należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Xenical może być stosowany tylko przez osoby cierpiące na otyłość. Aby lekarz mógł przepisać lek, wskaźnik masy ciała pacjenta musi przekraczać 29. Osoby z niższym BMI mogą uzyskać receptę tylko wtedy, jeśli ich nadwaga grozi rozwojem poważnych chorób.

Jak stosuje się Xenical?

Xenical powinien być zażywany 3 razy dziennie - przed, w trakcie lub do godziny po posiłku, pod warunkiem, że spożywane jedzenie zawiera tłuszcz. W celu osiągnięcia najkorzystniejszych efektów lek należy stosować w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi. Jeśli po 12 tygodniach stosowania kuracja odchudzająca nie przyniesie oczekiwanych rezultatów należy skonsultować się z lekarzem. Xenical może przyczynić się do obniżenia zdolności organizmu do absorbowania witamin. Z tego powodu 2 godziny przed lub po zażyciu leku zaleca się przyjmowanie suplementów diety zawierających beta karoten oraz witaminy K, D i E.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Najczęściej doświadczanymi działaniami niepożądanymi występującymi wskutek zażycia Xenicalu są: bóle brzucha, stolce o oleistej konsystencji, nagła potrzeba wypróżnienia oraz oleiste upławy z odbytu. W rzadszych przypadkach może także dojść do wystąpienia takich dolegliwości jak: biegunka, ból odbytu, zmęczenie, nieregularne krwawienia miesięczne, infekcje dziąseł, nietrzymanie kału oraz wzdęcia. U osób cierpiących na cukrzycę typu 2 może dojść do obniżenia poziomu cukru we krwi.

Pacjenci stosujący lek Xenical mogą także doświadczyć takich skutków ubocznych jak: krwawienie z odbytu, wymioty, nudności, wysypka, zapalenie uchyłków, duszności oraz zmiany w poziomie enzymów wątrobowych. Jeśli wskutek zażycia leku dojdzie do wystąpienia niepokojących działań niepożądanych, należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem.

Jak rozpoznać czy Xenical jest oryginalny?

Oryginalny lek produkowany jest przez koncern farmaceutyczny Roche. Opakowanie leku jest białe; przez jego środek przechodzi brązowy pasek, na którym widnieje dawka leku - 120 mg. Pigułki mają niebieski kolor oraz podłużny kształt. Na każdej tabletce wygrawerowane są słowa - "ROCHE XENICAL 120".

Składnikiem aktywnym Xenicalu jest orlistat. Substancjami pomocniczymi są natomiast celuloza mikrokrystaliczna, glikolan sodowy skrobi (typ A), powidon, Laurylosiarczan sodu oraz talk. W skład zewnętrznej powłoki tabletki wchodzą: żelatyna, indygokarmin, dwutlenek tytanu oraz jadalna farba drukarska.

Jak można kupić lek na receptę przez Internet?

euroClinix oferuje swoim pacjentom wygodny i poufny proces zamawiania, pozwalający bezpiecznie zakupić leczenie przez Internet. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który zostanie sprawdzony przez naszych lekarzy praktykujących. Lekarz oceni informacje zawarte w formularzu pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności leku dla danego pacjenta – trwa to do dwóch godzin. Do zatwierdzonych zamówień wypisywana jest recepta, a następnie nasza apteka wyśle preparat ekspresową usługa kurierską, prosto do domu lub pracy pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Xenical służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.