Roche PharmaceuticalsXenical

Oryginalny Xenical orlistat do kupienia z receptą online

Lek na receptę stosowany w walce z otyłością. Skuteczność leku została potwierdzona badaniami klinicznymi - pozytywne rezultaty po 3 miesiącach stosowania zaobserwowało ponad 70% pacjentów.

Składnikiem aktywnym leku Xenical jest orlistat. Substancja ta zapobiega wchłanianiu 30% tłuszczu spożywanego wraz z pokarmem. Tłuszcz, zamiast magazynować się w organizmie, zostaje wydalony podczas wypróżniania.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska ma formę formularza, którego uzupełnienie trwa mniej niż 5 minut. Usługi euroClinix są w 100% dyskretne i bezpieczne. Leki zamówione do godz. 16:30 wysyłane są tego samego dnia.

Specyfikacja leku

Nazwa: Xenical
Substancja czynna: Orlistat
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 120mg
Dawkowanie: Jedna tabletka do posiłku trzy razy dziennie
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Blokuje przed wchłonięciem do 30% tłuszczu przyjmowanego z pożywieniem
Przeznaczone dla: Osób z BMI 27 lub więcej
Klasa: Lek na otyłość
Zastosowanie: Jedna tabletka trzy razy dziennie podczas posiłków lub zaraz po nich
Czas działania: 24 godziny na dobę
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Stosować podczas posiłków lub zaraz po nich
Inne leki: Nie stosować z lekami przeciwzakrzepowymi, cyklosporyną, lewotyroksyną, solami jodu i amiodaronem
Producent: Roche

Co warto wiedzieć na temat stosowania leku Xenical?

Xenical to lek na odchudzanie, który jest w pełni zatwierdzony i wydawany wyłącznie na receptę. Osoby posiadające BMI większe niż 27 i niepotrafiące schudnąć poprzez stosowanie diety i ćwiczeń mogą wzmocnić swoje starania lekiem Xenical. Przyspiesza on proces odchudzania poprzez zablokowanie jednej trzeciej spożywanego tłuszczu przed absorpcją organizmu. Składnik aktywny leku to orlistat i działa on wewnątrz układu trawiennego, bezpośrednio wspierając proces chudnięcia.

Xenical nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale również zapobiega efektowi jojo. Przy stosowaniu tego preparatu ważne jest utrzymywanie zbilansowanej diety i wykonywanie regularnych ćwiczeń. Środek wykazuje pozytywne rezultaty tylko przy odpowiednim zastosowaniu.

W przeprowadzonych badań nad lekiem udowodniono, że pacjentom zażywającym Xenical udało się stracić na wadze średnio dwa razy więcej niż osobom w grupie stosującej tylko ćwiczenia i dietę. Ponadto prawie 70% pacjentów przyjmujących lek straciło ok. 3% masy ciała po trzech miesiącach stosowania.

Jak działa Xenical?

Lek ten wykorzystuje składnik aktywny, znany jako orlistat. Orlistat jest tzw. inhibitorem lipazy. Lipaza to enzym występujące w układzie trawiennym, rozkładające tłuszcz i przygotowujące go tym samym to wchłonięcia przez organizm. Orlistat przylega do lipaz, uniemożliwiając im wykonywanie tego zadania. To właśnie blokuje ponad 30% spożywanego tłuszczu przed strawieniem i wchłonięciem w tkanki. Niestrawiony tłuszcz przechodzi przez ciało i zostaje naturalnie wydalony ze stolcem.

Kto może stosować Xenical?

Xenical przeznaczony jest dla osób z BMI (wskaźnik masy ciała) powyżej 30. Również niektóre osoby o BMI powyżej 27 mogą otrzymać receptę na Xenical – pod warunkiem, że oprócz otyłości borykają się dodatkowo z takimi przypadłościami jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu lub choroby serca. Wskaźnik masy ciała to współczynnik wyliczany na podstawie wysokości i wzrostu pacjenta. Swoje BMI można szybko i łatwo obliczyć na naszej stronie z kalkulatorem BMI. Przed wystawieniem recepty, lekarz bierze pod uwagę również historię medyczną pacjenta, którą należy uwzględnić w konsultacji lekarskiej.

Kto nie powinien zażywać leku Xenical?

Preparat ten nie powinien być zstosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Również osobom cierpiącym na cholestazę i przewlekłe zaburzenia wchłaniania zaleca się stosowanie leków alternatywnych.

Jak stosuje się Xenical?

Kuracja składa się z zażywania do 3 tabletek dziennie, jedną tabletkę z każdym posiłkiem lub zaraz po nim. Xenical powinien być stosowany równoległe z dietą niskokaloryczną oraz regularną aktywnością fizyczną. Zaleca się również przyjmowanie codziennych witamin, aby wspomóc uzupełnianie składników odżywczych, które znajdują się w tłuszczach.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Niektóre osoby stosujące Xenical mogą doświadczyć zmian w oddawaniu stolca. Jest to wynikiem wydalania tłuszczu przez organizmu, zamiast wchłaniania go do systemu. Zmiany te są jednak rzadkie i zwykle ustępują po pierwszych paru tygodniach kuracji. Można je zminimalizować spożywając posiłki o niskiej zawartości tłuszczu podczas stosowania leku.

Najczęściej wysypujące wskutek zażywania leku Xenical skutki uboczne (doświadczane przez około 10% pacjentów) to:

 • Bóle głowy i brzucha
 • Oleiste plamienia z odbytnicy i wzdęcia z wydzieliną
 • Oleiste stolce
 • Niski poziom cukru we krwi

Rzadziej występujące skutki uboczne (dotykające około 1% - 10% pacjentów) to:

 • Wzdęcia i ból lub uczucie dyskomfortu w odbytnicy
 • Schorzenia zębów i dziąseł
 • Nietrzymanie stolca
 • Infekcje dróg oddechowych i zmęczenie
 • Nieregularne cykle miesiączkowe

Pełna lista możliwych działań niepożądanych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Jak można kupić lek na receptę przez Internet?

euroClinix oferuje swoim pacjentom wygodny i poufny proces zamawiania, pozwalający bezpiecznie zakupić leczenie przez Internet. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który zostanie sprawdzony przez naszych lekarzy praktykujących. Lekarz oceni informacje zawarte w formularzu pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności leku dla danego pacjenta – trwa to do dwóch godzin. Do zatwierdzonych zamówień wypisywana jest recepta, a następnie nasza apteka wyśle preparat ekspresową usługa kurierską, prosto do domu lub pracy pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Jacek, dodano: 22 sierpnia 2015 | 05:06
firma: euroClinix.pl
Godna polecenia
Przeczytaj opinię
Nick: Anna, dodano: 21 sierpnia 2015 | 08:06
firma: euroClinix.pl
Polecam, bardzo szybka i profesjonalna obsługa.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Xenical służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.