Roche Pharmaceuticals

Xenical

Xenical (orlistat) to lek stosowany w walce z otyłością. Zapobiega wchłanianiu 30% spożywanego z jedzeniem tłuszczu.
Działa bezpośrednio wewnątrz układu trawiennego zatrzymując absorpcję tłuszczów spożywczych, skutecznie wspomagając walkę z otyłością.

 • Obecnie jedyny lek na receptę wspomagający walkę z otyłością
 • Zatrzymuje 30% spożywanego tłuszczu
 • Klinicznie udowodniona skuteczność
 • Zawiera składnik aktywny orlistat
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Xenical - Częste pytania

Co warto wiedzieć na temat stosowania leku Xenical?

Xenical to lek na odchudzanie, który jest w pełni zatwierdzony i wydawany wyłącznie na receptę. Osoby posiadające BMI większe niż 27 i niepotrafiące schudnąć poprzez stosowanie diety i ćwiczeń mogą wzmocnić swoje starania lekiem Xenical. Przyspiesza on proces odchudzania poprzez zablokowanie jednej trzeciej spożywanego tłuszczu przed absorpcją organizmu. Składnik aktywny leku to orlistat i działa on wewnątrz układu trawiennego, bezpośrednio wspierając proces chudnięcia.

Xenical nie tylko pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale również zapobiega efektowi jojo. Przy stosowaniu tego preparatu ważne jest utrzymywanie zbilansowanej diety i wykonywanie regularnych ćwiczeń. Środek wykazuje pozytywne rezultaty tylko przy odpowiednim zastosowaniu.

W przeprowadzonych badań nad lekiem udowodniono, że pacjentom zażywającym Xenical udało się stracić na wadze średnio dwa razy więcej niż osobom w grupie stosującej tylko ćwiczenia i dietę. Ponadto prawie 70% pacjentów przyjmujących lek straciło ok. 3% masy ciała po trzech miesiącach stosowania.

Jak działa Xenical?

Lek ten wykorzystuje składnik aktywny, znany jako orlistat. Orlistat jest tzw. inhibitorem lipazy. Lipaza to enzym występujące w układzie trawiennym, rozkładające tłuszcz i przygotowujące go tym samym to wchłonięcia przez organizm. Orlistat przylega do lipaz, uniemożliwiając im wykonywanie tego zadania. To właśnie blokuje ponad 30% spożywanego tłuszczu przed strawieniem i wchłonięciem w tkanki. Niestrawiony tłuszcz przechodzi przez ciało i zostaje naturalnie wydalony ze stolcem.

Kto może stosować Xenical?

Xenical przeznaczony jest dla osób z BMI (wskaźnik masy ciała) powyżej 30. Również niektóre osoby o BMI powyżej 27 mogą otrzymać receptę na Xenical – pod warunkiem, że oprócz otyłości borykają się dodatkowo z takimi przypadłościami jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu lub choroby serca. Wskaźnik masy ciała to współczynnik wyliczany na podstawie wysokości i wzrostu pacjenta. Swoje BMI można szybko i łatwo obliczyć na naszej stronie z kalkulatorem BMI. Przed wystawieniem recepty, lekarz bierze pod uwagę również historię medyczną pacjenta, którą należy uwzględnić w konsultacji lekarskiej.

Kto nie powinien zażywać leku Xenical?

Preparat ten nie powinien być zstosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Również osobom cierpiącym na cholestazę i przewlekłe zaburzenia wchłaniania zaleca się stosowanie leków alternatywnych.

Jak stosuje się Xenical?

Kuracja składa się z zażywania do 3 tabletek dziennie, jedną tabletkę z każdym posiłkiem lub zaraz po nim. Xenical powinien być stosowany równoległe z dietą niskokaloryczną oraz regularną aktywnością fizyczną. Zaleca się również przyjmowanie codziennych witamin, aby wspomóc uzupełnianie składników odżywczych, które znajdują się w tłuszczach.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Niektóre osoby stosujące Xenical mogą doświadczyć zmian w oddawaniu stolca. Jest to wynikiem wydalania tłuszczu przez organizmu, zamiast wchłaniania go do systemu. Zmiany te są jednak rzadkie i zwykle ustępują po pierwszych paru tygodniach kuracji. Można je zminimalizować spożywając posiłki o niskiej zawartości tłuszczu podczas stosowania leku.

Najczęściej wysypujące wskutek zażywania leku Xenical skutki uboczne (doświadczane przez około 10% pacjentów) to:

 • Bóle głowy i brzucha
 • Oleiste plamienia z odbytnicy i wzdęcia z wydzieliną
 • Oleiste stolce
 • Niski poziom cukru we krwi

Rzadziej występujące skutki uboczne (dotykające około 1% - 10% pacjentów) to:

 • Wzdęcia i ból lub uczucie dyskomfortu w odbytnicy
 • Schorzenia zębów i dziąseł
 • Nietrzymanie stolca
 • Infekcje dróg oddechowych i zmęczenie
 • Nieregularne cykle miesiączkowe

Pełna lista możliwych działań niepożądanych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Jak można kupić lek na receptę przez Internet?

euroClinix oferuje swoim pacjentom wygodny i poufny proces zamawiania, pozwalający bezpiecznie zakupić leczenie przez Internet. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który zostanie sprawdzony przez naszych lekarzy praktykujących. Lekarz oceni informacje zawarte w formularzu pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności leku dla danego pacjenta – trwa to do dwóch godzin. Do zatwierdzonych zamówień wypisywana jest recepta, a następnie nasza apteka wyśle preparat ekspresową usługa kurierską, prosto do domu lub pracy pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Joanna, dodano: 10 kwietnia 2014 | 12:19
firma: euroClinix.pl
przesyłka dostarczone ekspresowo
Przeczytaj opinię
Nick: magdalena, dodano: 9 kwietnia 2014 | 14:57
firma: euroClinix.pl
Polecam!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Xenical służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.
Linki pokrewne do leku