Allen & HanburysVentolin

Ventolin to inhalator doraźny, stosowany w trakcie ataku astmy lub tuż przed jego rozpoczęciem.
Łagodzi objawy ataku astmy, rozluźniając mięśnie płuc i otwierając drogi oddechowe, umożliwiając łatwiejszy przepływ powietrza.

  • Inhalator doraźny, łagodzący objawy astmatyczne
  • Dostępny w dwóch rodzajach: Aerozol (Evohaler) i Dysk (Accuhaler).
  • Wykorzystuje substancję czynną salbutamol mikroziarnisty
  • Dostępny w dawkach 100 mg lub 200 mg
Ventolin - Częste pytania

Co warto wiedzieć na temat inhalatora Ventolin?

Atak astmy może być stresującym i wstrząsającym przeżyciem, jeśli jest się na niego nieprzygotowanym. Użycie inhalatora Ventolin Aerozol (Evohaler) lub Ventolin Dysk (Accuhaler) zmniejsza objawy ataku, takie jak świszczący oddech, duszność i ucisk w klatce piersiowej. Lek ten może być również stosowany w połączeniu z profilaktycznymi środkami na astmę w celu łagodzenia stanów zapalnych w płucach oraz ograniczenia wydzielania się śluzu, który może zaostrzyć każdy ataku.

Jak działa ten lek?

Kiedy następuje atak astmy, rurki oskrzelików, przez które przepływa powietrze zwężają się w odpowiedzi na zewnętrzne czynniki irytujące, takie jak pyłki lub dym. Ventolin przyjmuje funkcję tzw. agonisty receptorów beta-adrenergicznych, co oznacza, że pobudza receptory beta w organizmie odpowiedzialne za rozluźnienie mięśni, zwłaszcza w płucach, co umożliwia swobodny przepływ powietrza. Salbutamol pomaga również w łagodzeniu stanów zapalnych poszczególnych komórek, spowodowanych atakiem astmy.

Evohaler (Aerozol) działa w przeciągu pięciu minut zapewniając szybki i skuteczny ratunek przy ataku astmy. Może on również wstrzymać wystąpienie kolejnego ataku przez od 4 do 6 godzin. Accuhaler (Dysk) działa w podobny sposób, chociaż nie tak szybko jak Evohaler, pomimo zawierania silniejszej dawki składnika aktywnego. Ventolin Dysk nie powinien być przyjmowany przez osoby wykazujące nietolerancję laktozy.

 

Kto może stosować ten lek?

Większość astmatyków może bezpiecznie stosować Ventolin podczas ataku astmy, by pomóc w rozszerzeniu dróg oddechowych lub aby potencjalnie uniknąć ataku. Nie powinno się jednak korzystać z inhalatorów, zarówno w aerozolu jak i w formie dysku (Evohaler i Accuhaler) jeśli jest się uczulonym na którykolwiek z ich składników, takich jak salbutamol czy laktoza- wówczas powinny być zastosowane  alternatywne metody leczenia. Zaleca się, aby osoby cierpiące na cukrzycę, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu, choroby serca lub będące w ciąży poinformowały o swoim stanie lekarza. Stany te mogą wpłynąć na bezpieczeństwo przyjmowania leku.

Jak stosuje się inhalatory?

Sposób w jaki korzysta się z inhalatorów zależy od ciężkości stanu, ataków astmy oraz rodzaju wybranego inhalatora. Zazwyczaj przy leczeniu łagodzącym objawy ataku zaleca się dwa wziewy Evohalera (Aerozolu) w trakcie lub przed rozpoczęciem ataku w celu złagodzenia objawów i normalnego oddychania. W przypadku Accuhalera (Dysku) wystarczy jedna dawka, czyli jeden wziew. Wytyczne będą potencjalnie inne, jeżeli używany jest również inhalator zapobiegawczy. Radzimy skonsultować się z lekarzem jeżeli przyjmują Państwo więcej niż jeden lek na astmę.

Czy lek powoduje efekty uboczne?

Ventolin może niekiedy powodować skutki uboczne, takir jak podrażnienie gardła, ból mięśni lub kaszel. Pełna lista możliwych działań niepożądanych została umieszczona w ulotce leku. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych należy natychmiastowo odstawić lek i zasięgnąć porady lekarza.

 

Czy można zamówić lek przez Internet?

Lek w komfortowy i bezpieczny sposób można zakupić w klinice internetowej euroClinix. Nasza klinika oprócz sprzedaży leku oferuje także możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej oraz uzyskania recepty online. Konsultacja polega na wypełnieniu formularza medycznego, który zostanie poddany analizie jednego z naszych lekarzy. Na podstawie zawartych w nim informacji, specjalista oceni, czy stosowanie leku jest bezpieczne dla zdrowia pacjentki. Jeśli tak, wypisze on receptę oraz przekaże ją do naszej apteki. Lek zostanie wysłany ekspresową przesyłką kurierską i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Jeśli opisany proces zakupu nie jest jasny, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Działu Obsługi Pacjenta, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)ventolin-allen-and-hanburys
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Antoni, dodano: 19 marca 2015 | 21:20
firma: euroClinix.pl
Świetna!
Przeczytaj opinię
Nick: banderas, dodano: 19 marca 2015 | 19:56
firma: euroClinix.pl
10/10 polecam gorąco
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Ventolin służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.