Almirall

Vaniqa

Vaniqa to krem stosowany w celu redukcji nadmiernego owłosienia na twarzy u kobiet.
Preparat ingeruje w proces produkcji enzymu odpowiedzialnego za wzrost włosów. Rezultaty osiągane są po 4 - 8 tygodniach kuracji.

  • Skuteczność potwierdzona testami klinicznymi
  • Rezultaty widoczne w ciągu 4 - 8 tygodni stosowania
  • Małe ryzyko skutków ubocznych
  • Spowolnienie procesu wzrostu włosów
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Vaniqa - Częste pytania

Jakie są rezultaty stosowania Vaniqi?

Vaniqa jest preparatem zatwierdzonym przez Agencję Żywności i Leków. Jej skuteczność została potwierdzona w badań naukowych. 594 kobiety zostały poddane testom na okres 24 tygodni. Po dwóch miesiącach kuracji około 70% pacjentek zaobserwowało znaczną poprawę stanu owłosienia.

Jak działa lek?

Składnikiem aktywnym Vaniqi jest elfornityna. Substancja ta zakłóca proces wytwarza enzymu, który jest niezbędny do prawidłowego wzrostu włosów. W wyniku tego, niechciane włoski rosną wolniej.

Vaniqa nie jest kremem depilacyjnym. Preparat nie przyczynia się do redukcji włosów, a jedynie spowalnia ich wzrost. Z tego powodu Vaniqa powinna być stosowana równocześnie z innymi metodami usuwania owłosienia, takimi jak wyrywanie lub golenie. Działanie preparatu nie jest permanentne. Po zaprzestaniu kuracji z zastosowaniem Vaniqi włoski wracają do poprzedniego stanu w ciągu około 8 tygodni.

Jak stosować preparat Vaniqa?

Krem Vaniqa należy aplikować dwa razy dziennie, nakładając na wybrany obszar skóry cienką warstwę preparatu. Wskazane jest zastosowanie ośmiogodzinnych przerw między kolejnymi aplikacjami. Należy także zadbać o to, aby przed nałożeniem kremu skóra była czysta i sucha. Makijaż lub inne kosmetyki do pielęgnacji twarzy należy stosować dopiero po upływie przynajmniej pięciu minut od aplikacji Vaniqi.

Jeśli dojdzie do podrażnienia skóry lub wystąpienia innych skutków ubocznych, zaleca się zmniejszyć liczbę aplikacji do jednej w ciągu dnia. Jeśli objawy nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Tubka Vaniqi zawiera 60 g preparatu, które w większości przypadków wystarczają na około 4 - 6 tygodni stosowania. Pierwsze rezultaty są zazwyczaj widoczne po około 4 - 8 tygodniach kuracji. Jeśli po czterech miesiącach stosowania Vaniqa nie przyniesie oczekiwanych efektów należy skontaktować się z lekarzem.

Vaniqa powinna być stosowana w połączeniu z innymi metodami depilacyjnymi - na przykład goleniem lub wyrywaniem. Aplikacji kremu należy dokonać po upływie przynajmniej 5 minut od momentu usunięcia włosków.

Ryzyko skutków ubocznych

Istnieje niewielka szansa, że lek może powodować pewne łagodne działania niepożądane – jest to normalne w przypadku wszystkich leków przepisywanych na receptę. Należą do nich: podrażnienie skóry, wrastające włoski, suchość skóry lub opryszczka oraz zmiany pigmentacji skóry. Objawy te powinny być łagodne, ale w razie ich nasilenia należy skonsultować się z lekarzem.

Czy mogę kupić leki online?

Lek jest dostępny do kupienia w klinice internetowej euroClinix po odbyciu konsultacji lekarskiej online polegającej na uzupełnieniu formularza dotyczącego stanu zdrowia pacjenta. Na jego podstawie lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty. Zostanie ona wypisana tylko w przypadku niestwierdzenia przeciwwskazań do stosowania leku. Następnie recepta zostanie przekazana naszemu farmaceucie, który przygotuje lek do wysyłki. euroClinix oferuje błyskawiczną dostawę na terenie całej Europy. Czas oczekiwania na otrzymanie przesyłki to 24 - 48 godzin. Wszystkie sprzedawane przez nas leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)Almirall Vaniqa
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Angela, dodano: 18 lipca 2014 | 10:58
firma: euroClinix.pl
Jestem w Niemczech od kilku miesięcy i nie jest łatwo iść do lekarza nie znając dobrze ...
Przeczytaj opinię
Nick: aga, dodano: 18 lipca 2014 | 09:31
firma: euroClinix.pl
dobra
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Vaniqa służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.