Usuwanie Owłosienia

Jak usunąć niechciane włoski z twarzy?

Usuwanie owłosienia z twarzy może być przeprowadzane na wiele sposobów. Najpopularniejszymi metodami są zabiegi laserowe, elektroliza, IPL lub środki farmakologiczne. Jednym z najczęściej rekomendowanych przez lekarzy preparatów przeznaczonych do walki z nadmiernym owłosieniem jest krem Vaniqa. Wszystkie wymienione sposoby redukowania niechcianych włosków są skuteczne, jednakże nie gwarantują one permanentnego rozwiązania problemu. Włoski mają tendencję do odrastania, z tego powodu zabiegi wymagają regularnego ponawiania.

Pacjentki borykające się z problemem nadmiernego owłosienia twarzy mogą zwrócić się o pomoc do lekarza współpracującego z kliniką internetową euroClinix. Nasza klinika już od 10 lat oferuje bezpieczne i rzetelne usługi z zakresu opieki medycznej online. Działalność euroClinix została akredytowana przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się nasza siedziba. Oferujemy błyskawiczne usługi na terenie wszystkich krajów Europy.

Vaniqa

				Almirall Wyprodukowano przez:

Vaniqa to krem na receptę, który jest specjalnie zaprojektowany do skutecznego zwalczania kobiecego zarostu. Aby efektywnie wyleczyć hirsutyzmu, zahamować porost włosów i zmniejszyć ich widoczność na twarzy wystarczy aplikować krem cienką warstwą na wybranym obszarze cery. Substancją czynną leku Vaniqa jest eflornityna. Wiele kobiet wybiera ten środek ze względu na jego bezpieczeństwo i skuteczność, a jego stosowanie nie łączy się z takim ryzykiem zdrowotnym jak przy takich zabiegach jak np. elektroliza.

Depilacja dla kobiet

Obfite owłosienie na twarzy to bardzo niekomfortowa i krępująca przypadłość. Przejawy hirsutyzmu - choroby objawiającej się zbyt intensywnym wzrostem włosów u kobiet - mogą mieć indywidualny charakter oraz różne poziomy natężenia. Ta wstydliwa dla wielu kobiet przypadłość wymaga ciągłego i regularnego leczenia.

Co powoduje nadmierny wzrost włosów?

Nadmierny wzrost włosów jest wynikiem poziomu hormonów w organizmie. Uważa się, że hirsutyzm spowodowany jest zbyt dużą liczbą androgenów - męskich hormonów płciowych lub też wyjątkową wrażliwością na te hormony. Przypadłość tą może powodować także zespół policystycznych jajników - choroba, w której nadmierne owłosienie zwykle towarzyszy nieregularnym miesiączkom i trądzikowi. Nadmierne owłosienie może być także objawem innych przypadłości albo wiązać się z przyjmowaniem leków przepisywanych powszechnie w leczeniu endometriozy i padaczki.

Zabiegi usuwania owłosienia

Jak już wspomniano, w zależności od stopnia owłosienia, istnieje wiele sposobów depilacji twarzy. W łagodnych przypadkach najczęściej stosowanymi metodami są: golenie, rozjaśnianie, woskowanie, wybielanie, nitkowanie i wyrywanie pęsetą. Te sposoby depilacji można wykonywać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Jednakże w przypadku ich stosowania włosy odrastają bardzo szybko oraz ulegają zgrubieniu.

Pozostałe metody usuwania owłosienia przynoszą bardziej trwałe rezultaty, jednak wiążą się także z wyższymi kosztami. Zabiegi laserowe, elektroliza oraz preparaty do usuwania owłosienia (takie jak Vaniqa) to najpopularniejsze metody walki z hirsutyzmem. Leczenie laserowe polega na nakierowaniu wiązki światła, która uszkadza mieszki włosowe i opóźnia porost włosów. Podobnie działa elektroliza z tym wyjątkiem, że wykorzystuje się przy niej małe igły oraz prąd elektryczny o niewielkim natężeniu. Oba sposoby należą do bezpiecznych, choć mogą powodować pewien dyskomfort.

W sprzedaży dostępne są także rozmaite preparaty osłabiające włosy i hamujące ich porost. Jednym z najczęściej rekomendowanych przez lekarzy preparatów przeznaczonych do walki z hirsutyzmem jest Vaniqa. Krem ingeruje w produkcję enzymu, który jest odpowiedzialny za prawidłowy proces wzrostu włosów. Dzięki temu niechciane włoski rosną wolniej. Vaniqa powinna być stosowana równocześnie z innymi metodami depilacyjnymi, takimi jak golenie, woskowanie lub wyrywanie za pomocą pęsety. Preparat został zatwierdzony przez Agencję Żywności i Leków, a jego skuteczność potwierdziły testy kliniczne.

Czy można kupić preparaty na receptę przez Internet?

Klinika internetowa euroClinix oferuje możliwość zakupienia leków na receptę. Złożenie zamówienia zawsze poprzedzone jest konsultacją lekarską, która polega na wypełnieniu formularza medycznego. Na podstawie zawartych w nim informacji jeden z naszych specjalistów podejmie decyzję o wypisaniu recepty na preparat. Nastąpi to tylko w przypadku braku przeciwwskazań do stosowania środka. Wszystkie leki wysyłamy prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczamy są na terenie Europy w ciągu 24 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.