Ureaplasma Urealyticum

Leki z receptą na ureaplazmę

Ureaplasma urealyticum to bakteria wywołująca infekcje narządów płciowych, która przenoszona jest drogą płciową. Szacuje się, że może być ona obecna nawet u 70% kobiet i mężczyzn. Infekcją można zarazić się w wyniku kontaktów seksualnych bez użycia prezerwatywy lub podczas porodu (bakterie mogą zaatakować noworodka podczas przechodzenia przez kanał rodny). Zakażenie bardzo często przebiega w bezobjawowy sposób, wiele osób nie zdaje sobie zatem sprawy z rozwoju infekcji. Najpowszechniejszym sposobem leczenia tej dolegliwości jest stosowanie odpowiednich antybiotyków, na przykład Azithromycinu lub Doksycykliny.

Pacjenci cierpiący na ureaplasma urealyticum, dla których wizyta w gabinecie lekarskim jest zbyt kłopotliwa, mogą skorzystać z opieki zdrowotnej oferowanej przez klinikę internetową euroClinix. Nasz serwis posiada akredytację Generalnej Rady Medycznej w Wielkiej Brytanii (gdzie zlokalizowana jest nasza siedziba) oraz współpracuje jedynie z wykwalifikowanymi lekarzami i licencjonowanymi aptekami. Zapewniamy profesjonalne usługi medyczne za pośrednictwem Internetu oraz błyskawiczną wysyłkę leków (dostawa w ciągu 24 godzin).

Azytromycyna

				Teva Wyprodukowano przez:
Azithromycin to lek stosowany w leczeniu schorzeń o podłożu bakteryjnym, w tym takich chorób wenerycznych jak chlamydia, rzeżączka, zapalenie cewki moczowej, ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Lek dostępny jest w dawce 500 mg.
Doksycyklina

				Actavis Wyprodukowano przez:
Doksycyklina to antybiotyk wykorzystywany w leczeniu wielu typów infekcji, w tym chlamydii, ureaplasma urealyticum i zapalenia cewki moczowej. Lek zaliczany jest do grupy antybiotykw tetracyklinowych. Kuracja z zastosowaniem środka trwa zazwyczaj 7 dni.

Jak dochodzi do zarażenia bakterią ureaplasma urealyticum?

Ureaplasma urealyticum to bakteria przenoszona głównie drogą płciową, co oznacza, że można się nią zarazić podczas każdego, niezabezpieczonego za pomocą prezerwatywy, stosunku seksualnego. W grupie podwyższonego ryzyka zachorowania znajdują się zatem osoby niestosujące mechanicznych metod antykoncepcyjnych oraz współżyjące z dużą ilością partnerów. Ureaplasma urealyticum może także zostać przekazana noworodkowi podczas porodu w momencie przechodzenia dziecka przez kanał rodny.

Jakie są objawy infekcji bakterią ureaplasma urealyticum?

Zakażenie ureaplasma urealyticum w większości przypadków nie objawia się w żaden widoczny sposób. Z tego powodu wielu pacjentów nie jest świadomych obecności bakterii. Jedynie regularne poddawanie się testom na obecność chorób wenerycznych pozwala uzyskać pewność, że nie doszło do zakażenia.

Czasami zarażeniu mogą towarzyszyć takie objawy jak: ból podczas oddawania moczu, krwawienie i wycieki z cewki moczowej, podwyższona temperatura, bóle brzucha oraz podrażnienia prącia. Niekiedy zakażenie ureaplasma urealyticum odkrywane jest dopiero po wystąpieniu poważniejszych powikłań zdrowotnych, na przykład zapalenia najądrza, zapalenia błon płodowych lub zapalenia cewki moczowej.

Czy ureaplasma urealyticum może prowadzić do powikłań?

Infekcja bakterią ureaplasma urealyticum może być bardzo łatwo wyleczona za pomocą odpowiedniej kuracji antybiotykowej. Sytuację komplikują jednak częste przypadki bezobjawowego przebiegu zakażenia, w wyniku którego nieświadomi choroby pacjenci nie podejmują odpowiedniego leczenia. Rozwój infekcji może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak bezpłodność, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, zapalenie opon mózgowych, przedwczesny poród, poronienie, zapalenie błoń płodowych, zapalenie łożyska oraz zapalenie płuc. W rzadkich przypadkach infekcja może także objąć system nerwowy, stawy i mięśnie.

Czy można zamówić leki na ureaplasma urealyticum przez Internet?

Odpowiednie antybiotyki są dostępne do kupienia w klinice internetowej euroClinix po odbyciu konsultacji lekarskiej online. Polega ona na uzupełnieniu poufnego formularza dotyczącego stanu zdrowia pacjenta, który zostanie poddany szczegółowej analizie jednego z naszych lekarzy. Jeśli specjalista uzna, że lek jest bezpieczny dla zdrowia oraz adekwatny do problemu pacjenta, wypisze receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Stamtąd paczka zostanie wysłana ekspresową usługą kuriera UPS i dostarczona pod dowolny adres w Europie w ciągu 24 godzin. Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania dotyczące sposobu zamawiania lub działalności naszej kliniki, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Działu Obsługi Pacjenta.