Tabletki Antykoncepcyjne

Pigułki hormonalne do kupienia z receptą online

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najczęściej stosowanych metod zapobiegania ciąży minimalizująca prawdopodobieństwo zapłodnienia do mniej niż 1%. Pigułki zazwyczaj zawierają dwa składniki aktywne, które są syntetycznymi odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych - estrogenu i progestagenu. Istnieją także tabletki jednoskładnikowe, które określane są mianem minipigułek.

Tabletki antykoncepcyjne są dostępne do kupienia w klinice internetowej euroClinix. Aby złożyć zamówienie, należy wypełnić formularz medyczny, na postawie którego lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty na lek. Przesyłki zazwyczaj dostarczane są w ciągu 24 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.

Harmonet

				Bayer Wyprodukowano przez:
Tabletki Harmonet wykorzystują gestoden i etinylestradiol do ochrony antykoncepcyjnej. Są to hormony nowej generacji, przy których ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. Harmonet przyjmuje się przez 21 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa między opakowaniami pigułek. Podczas przerwy występuje krwawienie, które jest łagodniejsze i mniej bolesne niż normalny okres.
Logest
Bayer Wyprodukowano przez:
Logest (gestoden i etynyloestradiol) to tabletka antykoncepcyjna zawierająca dwa hormony. Lek jest stosunkowo dobrze tolerowany przez większość kobiet. Logest to hormonalne pigułki jednofazowe, co oznacza, że przyjmuje się je przez 21 dni cyklu, po których następuje tydzień przerwy przed rozpoczęciem nowego opakowania.
Rigevidon
Bayer Healthcare Wyprodukowano przez:
Rigevideon to złożone pigułki antykoncepcyjne zapewniające ponad 100% skuteczność w zapobieganiu zapłodnienia. Działają na 3 sposoby, skutecznie zapobiegając niechcianej ciąży. Rigevidon wykorzystuje hormony levonorgestrel 150 mcg i etynyloestradiol 30 mcg. Codziennie przyjmuje się jedną tabletkę Rigevidonu, aż do skończenia opakowania (21 dni), a następnie należy wykonać 7-dniową przerwę przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.
Regulon

				MSD Pharna Wyprodukowano przez:
Regulon zapewnia prawie 100% skuteczność w zapobieganiu ciąży oraz działa łagodząco na bóle menstruacyjne. Regulon, znany również pod nazwą Marvelon, zawiera dwa hormony: dezogestrel w dawce 150 mcg i etynyloestradiol w dawce 30 mcg. Pigułki stosuje się przez 21 dni cyklu, po których należy zrobić 7-dniową przerwę przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.
Sylvie 20
Bayer Wyprodukowano przez:
Sylvie 20 to pigułki antykoncepcyjne o obniżonej dawce hormonów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Tabletki pomagają również regulować miesiączki, czyniąc je łagodniejszymi i mniej bolesnymi. Sylvie 20 to pigułka nowej generacji, przy której ryzyko wystąpienia zakrzepicy jest mniejsze niż przy starszych wersjach tabletek antykoncepcyjnych. Sylvie 20 znane są też pod nazwą Femodette.
Sylvie 30
Bayer Wyprodukowano przez:
Sylvie 30, znane też jako pigułki Femodene, to tabletki antykoncepcyjne zawierające odpowiedniki żeńskich hormonów - gestoden 75 mcg i etynyloestradiol 30 mcg. Dostarczane organizmowi w codziennych dawkach, hormony te pozwalają uniknąć nieplanowej ciąży i kontrolować cykl menstruacyjny. Tabletki te pomagają również osłabiać syndromy napięcia przedmiesiączkowego.
Diane-35

				Bayer Wyprodukowano przez:
Diane-35 to pigułki antykoncepcyjne, które również leczą trądzik. Ze względu na swoje antyandrogenne działanie, Diane-35 zmniejsza również owłosienie na twarzy. Składniki hormonalne tych tabletek to octan cyproteronu 2 mg i etynyloestradiol 35 mcg. Tabletki bierze się przez 21 dni, po których następuje tygodniowa przerwa.
Zoely

				Theramex Wyprodukowano przez:
Zoely to jednofazowe tabletki zawierające dwa składniki aktywne - naturalny estrogen i syntetyczny progestagen. Poprawne stosowanie leku gwarantuje ponad 99% zabezpieczenie przed zapłodnieniem.
Eloine(Yaz)

				bayer Wyprodukowano przez:
Yaz to dwufazowy lek antykoncepcyjny, który wymaga zażywania przez pełne 28 dni cyklu menstruacyjnego. W opakowaniu znajdują się 24 pigułki aktywne oraz 4 tabletki placebo.
Yasmin

				Bayer Healthcare Wyprodukowano przez:
Yasmin (etynyloestradiol i drospirenon) jest popularną dwuskładnikową tabletką antykoncepcyjną, działającą jednofazowo. Zażywa się ją przez 21 dni cyklu miesięcznego, po których następuje 7 dni przerwy, podczas których organizm jest wciąż w pełni zabezpieczony. Yasmin nie powoduje przybrania na wadze, będącego częstym efektem ubocznym wielu pigułek hormonalnych. Dodatkowo może poprawić wygląd włosów i skóry.
Microgynon

				Bayer Healthcare Wyprodukowano przez:
Microgynon (ethinylestradiol i levonorgestrel) jest dwuskładnikową pigułką antykoncepcyjną. Jest to jednofazowa tabletka hormonalna dostępna w opakowaniach po 21 pigułek. Zażywa się ją przez 21 dni cyklu menstruacyjnego, po których następuje 7 dni przerwy, a organizm jest nieprzerwanie chroniony.
Dianette

				Bayer Healthcare Wyprodukowano przez:
Dianette (octan cyproteron i etinyloestradiol) jest dwuskładnikowym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, wybieranym przez pacjentki ze względu na właściwości antytrądzikowe. Lek może być także stosowany w leczeniu nadmiernego owłosienia. Jest to jednofazowa pigułka hormonalna, co oznacza, że zażywa się ją przez 21 dni cyklu, po których następuje 7 dni przerwy.
Cilest
Wyprodukowano przez:Janssen-Cilag
Cilest (etynyloestradiol i norgestymat) jest dwuskładnikową pigułką hormonalną skutecznie chroniącą przed niechcianą ciążą. Tabletka ta jest jednofazowa, co oznacza, że zażywana jest przez 21 dni cyklu, po których następuje 7 dni przerwy przed rozpoczęciem nowego opakowania. Podczas przerwy organizm jest w pełni chroniony.
Marvelon

				MSD Pharna Wyprodukowano przez:
Marvelon (etynyloestradiol i desogestrel) jest dwuskładnikową tabletką antykoncepcyjną, która jest bardzo dobrze tolerowana przez większość kobiet. Marvelon to jednofazowe pigułki hormonalne, co oznacza, że zażywa się je przez 21 dni cyklu, po których następuje 7 dni przerwy przed rozpoczęciem nowego opakowania. Podczas przerwy organizm jest w dalszym ciągu w pełni chroniony.
Loestrin

				Galen Wyprodukowano przez:
Loestrin (etynyloestradiol i noretysteron) jest dwuskładnikową pigułką antykoncepcyjną dostępną w dwóch dawkach, Loestrin 20 i Loestrin 30. Pozwala to kobietom bardziej wrażliwym na zawarte w tym środku hormony przyjmować mniejsze dawki leku. Jest to jednofazowa pigułka, co oznacza, że bierze się ją przez 21 dni cyklu miesięcznego, po których następuje 7 dni przerwy.
Mercilon

				Merck Sharp & Dohme (MSD) Wyprodukowano przez:
Mercilon (etynyloestradiol i desogestrel) jest składem bardzo podobny do Marvelonu i czasem przepisuje się go jako pigułkę alternatywną. Są to dwuskładnikowe, jednofazowe tabletki hormonalne. Oznacza to, że zażywa się je przez 21 dni, po których następuje 7 dni przerwy przed rozpoczęciem następnego opakowania. Podczas tej krótkiej przerwy, organizm jest nieprzerwanie chroniony.
Novynette

				Organon Wyprodukowano przez:
Novynette (etynyloestradiol i desogestrel) to pigułka o takim samym składzie hormonalnym jak Mercilon. Oba leki bardzo często przepisywane są zamiennie. Novynette to dwuskładnikowe, jednofazowe tabletki antykoncepcyjne, które stosuje się przez 21 dni, po których następuje 7 dni przerwy przed rozpoczęciem następnego opakowania.
Femoden

				Bayer Wyprodukowano przez:
Femoden to dwuskładnikowa doustna pigułka antykoncepcyjna, która jest niemal w 100% skuteczna, jeśli zażywana prawidłowo. Poprawia stan cery, leczy zespół policystycznych jajników i nadmierne owłosienie ciała. Zmniejsza też objawy napięcia przedmiesiączkowego i sprawia, że ​​okresy są lżejsze, mniej bolesne i bardziej regularne.
Triquilar

				Bayer Wyprodukowano przez:
Triquilar, znany też pod nazwą Logynon, to trójfazowe pigułki antykoncepcyjne, co oznacza, że każe opakowanie zawiera trzy różne dawki hormonów, przedstawione w postaci pigułek o różnych kolorach. Pozwala to na podwyższanie i obniżanie poziomu hormonów w naturalny sposób, zmniejszając wszelkie cykliczne działania niepożądane, zazwyczaj związane z dwuskładnikowymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Triquilar leczy również stany endometriozy i łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego, jak i stany dysforyczne (bardzo poważne objawy depresji, drażliwość i napięcia przed okresem).
Stediril 30

				Wyeth Wyprodukowano przez:
Stediril 30, znany również pod nazwą Ovranette jest dwuskładnikową tabletką hormonalną stosowaną w celu zapobiegania ciąży. Stediril jest pigułką jednofazową - jedną tabletkę należy zażywać przez 21 dni, a następnie zrobić 7 dni przerwy. Lek zapewnia ochronę przed ciążą przez cały okres cyklu, również podczas tygodniowej przerwy pomiędzy opakowaniami.
Femodette

				Bayer Wyprodukowano przez:
Femodette to tabletki antykoncepcyjne trzeciej generacji, które leczą również trądzik, zespół policystycznych jajników i nadmierne owłosienie ciała. Należy przyjmować je codziennie, aby pigułki dawały prawie 100% ochrony przed ciążą.
Trinovum
Wyprodukowano przez:Janssen Cilag
Trinovum to trójfazowe tabletki antykoncepcyjne, składające się z 3 różnych dawek hormonów, naśladujących naturalny cykl w organizmie. Są to tabletki złożone, zawierające syntetyczne odpowiedniki estrogenu i progestagenu. Lek redukuje ryzyko zajścia w ciążę do mniej niż 1%, a także łagodzi symptomy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.
Brevinor

				Pharmacia Wyprodukowano przez:
Brevinor (Binovum) to tabletki antykoncepcyjne o niskiej dawce hormonów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dodatkowo, tabletki te stosowane są przy nadmiernym owłosieniu i trądziku, pomagają regulować okresy, co czyni je lżejszymi i mniej bolesnymi. Brevinor to nowoczesna pigułka, przy której stosowaniu ryzyko wystąpienia zakrzepicy jest mniejsze niż przy pigułkach starszej generacji. Brevinor, produkowany również pod nazwą Binovum, zażywa się codziennie przez trzy tygodnie, po których następuje 7 dni przerwy.
Binovum
Wyprodukowano przez:Janssen-Cilag
Binovum to dwufazowe tabletki antykoncepcyjne wykorzystujące dwie różne dawki hormonów, upodabniając się tym samym do naturalnego cyklu menstruacyjnego kobiety. Tabletki Binovum wykazują prawie 100% skuteczność w ochronie przed niechcianą ciążą. Stosuje się je przez 21 dni cyklu, po których następuje 7 dni przerwy.
Qlaira

				Bayer Wyprodukowano przez:
Qlaira (walerianian estradiolu i dienogest) jest nową formą antykoncepcji hormonalnej, do stosowania doustnego. Są to pierwsze tabletki antykoncepcyjne wykorzystujące walerianian estradiolu jako syntetyczny estrogen. Qlaira jest skuteczną metodą ochrony przed ciążą, a także może zmniejszyć bolesne i ciężkie krwawienia. Jedno opakowanie zawiera 28 pigułek w różnych dawkach.

Jakie są korzyści zażywania tabletek antykoncepcyjnych?

 • niemal 100% skuteczność w zapobieganiu ciąży
 • zwiększenie regularności okresów
 • redukcja symptomów napięcia przedmiesiączkowego
 • złagodzenie bólów i skurczów menstruacyjnych
 • zmniejszenie obfitości krwawień
 • redukcja ryzyka zachorowania na raka macicy, jelita grubego i jajników
 • obniżenie prawdopodobieństwa doświadczenia mięśniaków macicy, torbieli jajników, nienowotworowych chorób sutków oraz zapalenia narządów miednicy mniejszej.

Ponadto niektóre tabletki antykoncepcyjne mogą być wykorzystywane w leczeniu takich dolegliwości jak:

 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie u kobiet)
 • trądzik
 • endometrioza (przerost błony śluzowej macicy)
 • zespół policystycznych jajników

Syndrom policystycznych jajników - ilustracja

Jakie są negatywne strony stosowania pigułek antykoncepcyjnych?

Tabletki antykoncepcyjne mogą czasami wywoływać skutki uboczne Najczęstszymi działaniami niepożądanymi doświadczanymi przez pacjentki stosujące tabletki antykoncepcyjne są:

 • spadek libido
 • nudności
 • wymioty
 • bóle głowy
 • retencja wody w organizmie
 • trądzik
 • wzrost wagi
 • tkliwość piersi

Inną wadą tabletek antykoncepcyjnych jest konieczność bardzo regularnego stosowania. Pigułki należy przyjmować codziennie o tej samej godzinie. Wszelkie nieprawidłowości w zażywaniu tabletek mogą wpłynąć na obniżenie ich skuteczności. Ponadto pigułki antykoncepcyjne mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na zakrzepicę oraz raka piersi.

Rodzaje tabletek antykoncepcyjnych

Wyróżniamy następujące rodzaje tabletek antykoncepcyjnych:

Pigułki jednoskładnikowe

Jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne nazywane są inaczej minipigułkami. W skład tabletek wchodzi tylko jeden składnik aktywny - progestagen. Minipigułki są odpowiednie dla kobiet z nietolerancją estrogenu. Często rekomendowane są także kobietom po 35 roku życia, które nałogowo palą papierosy. Mogą być także stosowane przez matki karmiące piersią.

Tabletki dwuskładnikowe

Ten rodzaj tabletek antykoncepcyjnych zawiera dwie substancje czynne - są nimi syntetyczne odpowiedniki estrogenu i progestagenu. Tabletki dwuskładnikowe dzielimy na:

 • jednofazowe - wszystkie znajdujące się w opakowaniu tabletki zawierają taką samą dawkę składnika aktywnego.
 • wielofazowe - w każdym blistrze znajdują się pigułki zawierające różne dawki substancji czynnych. Ten rodzaj tabletek antykoncepcyjnych imituje naturalne wahania hormonalne, które zachodzą w ciele kobiety podczas trwania cyklu.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne?

Podczas trwania cyklu menstruacyjnego w organizmie kobiety zachodzą procesy, których celem jest umożliwienie zapłodnienia. Dojrzewająca wewnątrz jajnika komórka jajowa mniej więcej w połowie cyklu jest uwalniana do jajowodu. Podczas owulacji wydzielina wytwarzana przez szyjkę macicy ulega rozrzedzeniu - ma to na celu ułatwienie plemnikom przedostanie się do uwolnionej komórki jajowej. W odpowiedzi na owulację zmienia się także konsystencja błony śluzowej macicy - endometrium staje się grubsze, aby umożliwić zapłodnionej komórce jajowej zagnieżdżenie się.

Tabletki antykoncepcyjne ingerują w opisane powyżej procesy, sprawiając, że zapłodnienie staje się niemal niemożliwe. Zahamowany zostaje proces owulacji, a śluz szyjkowy (zamiast się rozrzedzić) ulega znacznemu zagęszczeniu. Gęsta wydzielina stanowi dla plemników barierę uniemożliwiającą swobodne poruszanie się. Tabletki antykoncepcyjne zapobiegają także pogrubieniu błony śluzowej macicy, dzięki czemu nawet gdyby doszło do uwolnienia komórki jajowej i zapłodnienia jej przez plemnik, zarodek nie miałby sprzyjających warunków, aby się zagnieździć.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania pigułek antykoncepcyjnych?

Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania tabletek antykoncepcyjnych są:

 • rak piersi lub dróg rodnych
 • migreny z zaburzeniami widzenia
 • cukrzyca
 • choroby pęcherzyka żółciowego
 • przebyty udar lub zawał serca
 • schorzenia kardiologiczne
 • skłonności do powstawania zatorów żylnych
 • poważne schorzenia wątroby

Lekarz powinien także zostać powiadomiony o wszystkich zażywanych w ostatnim czasie lekach, nawet tych sprzedawanych bez recepty. Tabletki antykoncepcyjne nie powinny być zażywane jednocześnie z takimi środkami jak: dziurawiec zwyczajny, niektóre antybiotyki oraz leki wykorzystywane w leczeniu epilepsji oraz HIV.

Czy można kupić tabletki antykoncepcyjne bez recepty od ginekologa?

Klinika internetowa euroClinix oferuje możliwość zakupienia tabletek antykoncepcyjnych bez recepty od ginekologa. Recepta na pigułki może zostać wystawiona przez jednego z naszych lekarzy na podstawie formularza medycznego wypełnianego przez pacjentkę podczas składania zamówienia. Jeśli lek zostanie zamówiony do godziny 16:00, apteka nada przesyłkę jeszcze tego samego dnia. Paczki dostarczane są pod wskazany adres w ciągu 24 lub 48 godzin. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.

Cena tabletek antykoncepcyjnych

Ceny tabletek antykoncepcyjnych oferowanych przez klinikę euroClinix znajdują się na stronach produktów. Ostateczna cena pigułek pojawi się na ekranie po wybraniu preferowanej ilość sztuk w opakowaniu. Pragniemy podkreślić, że w cenę tabletek antykoncepcyjnych wliczone zostały już koszty konsultacji medycznej, wystawienia recepty oraz przesyłki.