Janssen CilagSysten Sequi

Hormonalna terapia zastępcza w formie plastrów, która łagodzi objawy menopauzy, poprzez uzupełnianie deficytu estrogenu w organizmie. Środek może także być stosowany pomocniczo w leczeniu osteoporozy.

Środek przeznaczony jest dla kobiet, które nie były podane histerektomii. Systen Sequi stanowi kombinację leków Systen i Systen Conti. Lek znany jest także pod nazwą Evorel Sequi.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska ma postać krótkiego i poufnego formularza. Zawarte w nim informacje chronione są tajemnicą lekarską. W przypadku zamówienia leku do 16:30, przesyłka zostanie nadana tego samego dnia.

Systen Sequi - Częste pytania

Co warto wiedzieć na temat plastrów Systen Sequi?

Systen Sequi podnosi poziom estrogenu w organizmie, niwelując skutki menopauzy, takie jak swędzenie i brak wilgotności w pochwie, zmiany nastroju oraz uderzenia gorąca. Dzięki obecności progestagenu, chroniącego macicę przed rozwojem raka, terapia jest bezpieczna dla kobiet, które nigdy nie były poddane histerektomii.

Jak działa Systen Sequi?

Każde opakowanie leku Systen Sequi zawiera dwa rodzaje plastrów - jednoskładnikowe (zawierające estradiol) i dwuskładnikowe, w których występuje zarówno estradiol jak i noretysteron. Pierwszy rodzaj plastrów dostarcza do krwiobiegu estrogen, którego prawidłowy poziom jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety. Plastry dwuskładnikowe pełnią dodatkowo funkcję ochronną macicy, obniżając ryzyko rozwoju komórek rakowych. Progestagen (noretysteron) uwzględnia się dopiero w ostatnich 14 dniach cyklu.

Kto nie powinien stosować leku?

Plastry Systen Sequi zostały stworzone dla kobiet doświadczających symptomów klimakterium, które nie przeszły zabiegu usuwania macicy. Plastry zaleca się stosować pomiędzy 40 a 60 rokiem życia, choć najbardziej odpowiednim momentem na zaprzestanie terapii jest 55 lat.

Przeciwwskazania do stosowania środka dotyczą osób uczulonych na składniki leku, mających problemy z sercem lub wątrobą, cierpiących na porfirię, przewlekłą anginę lub mięśniaki macicy. Plastry nie powinny być także używane przez kobiety po przebytym raku piersi lub macicy oraz w okresie ciąży i karmienia.

Jak stosować Systen Sequi?

Po ściągnięciu warstwy ochronnej plaster powinien być naklejony na czystą i suchą skórę. Systen Sequi należy do grupy sekwencyjnej hormonalnej terapii zastępczej. Jedno opakowanie zawiera plastry estrogenowe (które należy aplikować przez pierwsze dwa tygodnie używania) oraz plastry dwuskładnikowe (stosowane przez kolejnych 14 dni). Oba typy plastrów należy wymieniać dwa razy w tygodniu co 3 - 4 dni.

Jakie są działania niepożądane?

Zażywanie każdego leku wiąże się z możliwością wystąpienia skutków ubocznych. Systen Sequi może doprowadzić do pojawienia się działań niepożądanych, takich jak: krwawienia oraz plamienia z pochwy, ból i powiększenie piersi, wysypka, depresja, niepokój, grzybica pochwy, migreny, zmiany masy ciała, zaburzenia pracy wątroby, skurcze nóg, nieregularne brązowe plamy na skórze lub problemy żołądkowe.

Jak kupić lek w klinice internetowej?

Przed złożeniem zamówienia, każda pacjentka zobligowana jest do odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Polega ona na wypełnieniu formularza medycznego, który następnie zostanie przekazany do analizy jednemu z naszych lekarzy. Na jego podstawie specjalista oceni, czy dany lek nie zagraża zdrowiu lub życiu pacjentki. Jeśli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Lek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie procesu zamawiania zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Andrzej, dodano: 24 marca 2015 | 22:07
firma: euroClinix.pl
Firma godna zaufania
Przeczytaj opinię
Nick: Małgorzata, dodano: 24 marca 2015 | 20:31
firma: euroClinix.pl
Wszystko bardzo sprawnie i dyskretnie. Godne polecenia ale niestety drogo. Pozdr
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Systen Sequi służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.