Rzeżączka

Leki z receptą na rzeżączkę do kupienia online

Rzeżączka to jedna z najczęstszych chorób wenerycznych w Europie rozwijająca się w wyniku kontaktów intymnych z osobą zarażoną bakterią neisseria gonorrhoeae. Rozwój choroby może nastąpić na skutek odbycia niezabezpieczonego stosunku (również analnego i oralnego) lub użycia tych samych akcesoriów erotycznych bez ich wcześniejszego umycia. Rzeżączka może zaatakować zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku, choć największy współczynnik zachorowalności notuje się w przedziałach 20 - 24 lata (w przypadku mężczyzn) oraz 16 - 19 lat wśród kobiet. Rzeżączka należy do grupy chorób przenoszonych drogą płciową, których leczenie jest stosunkowo proste. W większości przypadków jednorazowa kuracja z zastosowaniem dwóch antybiotyków (Cefiksym i Azithromycin) pozwala całkowicie zwalczyć infekcje. Nieleczona rzeżączka może jednak spowodować wystąpienie groźnych powikłań, w tym bezpłodności.

euroClinix już od 10 lat świadczy usługi medyczne za pośrednictwem Internetu. Nasz serwis stanowi bezpieczną alternatywę dla wszystkich osób, którym z jakiegoś powodu ciężko jest odbyć osobistą wizytę u lekarza. Leki w naszym serwisie przepisywane są przez wykwalifikowanych specjalistów na podstawie internetowej konsultacji medycznej, która polega na uzupełnieniu poufnego formularza dotyczącego stanu zdrowia pacjenta.

Zestaw na Rzeżączkę

				Sanofi aventis -  Mylan logo Wyprodukowano przez:

W skład Zestawu na Rzeżączkę wchodzą dwa leki Cefiksym i Azithromycin. Połączenie obu leków pozwala zwalczyć nawet najbardziej odporne typy bakterii neisseria gonorrhoeae. Zestaw na Rzeżączke zawiera 4 tabletki (1000 mg Azithromycinu i 400 mg Cefiksymu), które należy zażyć jednocześnie i jednorazowo.

Cefiksym

				Cefixime Wyprodukowano przez:
Cefiksym to antybiotyk stosowany w leczeniu rzeżączki. Kuracja tej dolegliwości powinna zawsze przebiegać w połączeniu z Azithromycinem, gdyż taka kombinacja leków zwalcza wszystkie szczepy bakterii neisseria gonorrhoeae. Środek znany jest także pod nazwą Suprax.

Co jest przyczyną choroby?

Przyczyną choroby jest zainfekowanie bakterią neisseria gonorrhoeae, do którego może dość w wyniku odbycia oralnych, analnych lub waginalnych stosunków bez użycia prezerwatyw lub na skutek wspólnego używania gadżetów erotycznych z zakażoną osobą. Rzeżączką nie można zarazić się poprzez całowanie, wspólne kąpiele w wannie, dzielenie ręcznika lub używanie tej samej deski klozetowej, gdyż żywotność bakterii poza organizmem człowieka jest bardzo krótka. Neisseria gonorrhoeae może zagnieździć się w cewce moczowej, szyjce macicy, odbycie, przełyku, a nawet w gałce ocznej.

Jakie objawy może wywoływać rzeżączka?

W wielu przypadkach rzeżączka może przebiegać w bezobjawowy sposób - ponad połowa kobiet oraz 1 na 10 mężczyzn nie doświadcza żadnych symptomów rozwoju choroby. Z tego powodu zalecane jest wykonywanie regularnych okresowych badań pod kątem wykrycia chorób wenerycznych.

U mężczyzn objawy rzeżączki pojawiają się zwykle w przeciągu 5 - 30 dni od momentu zarażenia. Pacjenci mogą zauważyć wówczas inną niż zwykle wydzielinę z członka (o żółtym lub zielonym zabarwieniu) oraz odczuwać pieczenie przy oddawaniu moczu. Niektórzy mężczyźni mogą również doświadczyć bólu i opuchnięcia jąder, a także zapalenia napletka. Do rzadszych objawów rzeżączki należą niezdolność do trzymania moczu oraz obrzęk cewki moczowej.

Najczęstszymi symptomami rzeżączki u kobiet są nietypowe upławy waginalne (o gęstej konsystencji i zielonym lub żółtym zabarwieniu), ból podczas oddawania moczu, ból w podbrzuszu, krwawienie podczas stosunku, zwiększenie obfitości okresów lub krwawienia śródcykliczne. W przypadku infekcji odbytu u obu płci może dojść do wystąpienia takich dolegliwości jak ból, pieczenie, świąd, dyskomfort oraz upławy z odbytu.

Uwaga: nieleczona rzeżączka, nawet bezobjawowa bądź wywołująca delikatne symptomy, może prowadzić do trwałych, poważnych komplikacji zdrowotnych.

Jakie powikłania może wywoływać rzeżączka?

Rzeżączkę można stosunkowo łatwo wyleczyć za pomocą odpowiednich antybiotyków. Jeśli terapia zostanie rozpoczęta na wczesnym etapie choroby, wystąpienie jakichkolwiek komplikacji wskutek zakażenia jest bardzo mało prawdopodobne. Jeśli jednak leczenie rozpoczęte zostanie zbyt późno, rzeżączka może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. 10 - 20% kobiet w wyniku zaniedbania leczenia zapada na zapalenie miednicy mniejszej, mogące powodować długotrwałe bóle miednicy, ciążę pozamaciczną lub bezpłodność. U kobiet ciężarnych zachorowanie na rzeżączkę w znacznym stopniu podwyższa ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu. Istnieje także ryzyko zarażenia dziecka podczas porodu.

U mężczyzn choroba może wywołać bolesne infekcje jąder oraz prostaty, w rzadkich przypadkach prowadzące do bezpłodności. Rzeżączka może także rozprzestrzenić się za pośrednictwem układu krwionośnego i powodować takie dolegliwości jak: zapalenie stawów, zaczerwienienie i podrażnienie skóry, a także zapalenie mózgu, rdzenia kręgowego lub serca. Nieleczona rzeżączka zwiększa również podatność na inne choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Czy można kupić lek na rzeżączkę przez Internet?

Leki na rzeżączkę można zamówić przez Internet za pomocą serwisu euroClinix. Przed złożeniem zamówienia należy wypełnić formularz medyczny zawierający pytania dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Po przeanalizowaniu zawartych w nim informacji lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty. Zostanie ona wypisana tylko w przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań do stosowania leku. Następnie recepta zostanie przekazana naszemu farmaceucie, który przygotuje lek do przesyłki. Paczka zostanie wysłana ekspresową usługa kuriera UPS i dostarczona pod wskazany adres w ciągu 24 godzin.