Rzęsistkowica

Leki na rzęsistkowicę

Rzęsistkowica to choroba przenoszona drogą płciową, która wywoływana jest przez małego pierwotniaka o nazwie rzęsistek pochwowy (trichomonas vaginalis), który pasożytuje w drogach moczowo - płciowych człowieka. Choć rzęsistkowica występuje częściej u kobiet, pasożyt może także zaatakować męskie narządy, głównie cewkę moczową. Rzęsistek pochwowy swoim rozmiarem zbliżony jest do leukocytu (białej krwinki).

Rzęsistkowica to rzadka dolegliwość, która zazwyczaj jest dosyć trudna do zdiagnozowania, gdyż jej objawy są podobne do symptomów występujących w przypadku innych chorób przenoszonych drogą płciową. Samoistne wyleczenie infekcji spowodowanej rzęsistkiem pochwowym jest bardzo mało prawdopodobne, jednak przypadłość może być skutecznie leczona za pomocą odpowiednich antybiotyków, zazwyczaj Metronizadolu.

Pacjenci, którzy cierpią na rzęsistkowicę mogą skorzystać z pomocy oferowanej przez współpracującego z euroClinix specjalistę. Nasza klinika internetowa, dzięki współpracy z wykwalifikowanymi lekarzami i licencjonowanymi aptekami, już od 10 lat wspiera pacjentów w walce z różnej natury dolegliwościami. Działalność euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii (gdzie zlokalizowana jest nasza siedziba), a wszystkie leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki.

Metronidazol

				Almus Wyprodukowano przez:
Metronidazol to antybiotyk o udowodnionej skuteczności w leczeniu rzęsistkowicy i bakteryjnego zapalenia pochwy. W większości przypadków lek zwalcza infekcję po jednorazowym zażyciu, lub przy stosowaniu obniżonej dawki, w przeciągu jednego tygodnia stosowania.

Jakie są przyczyny infekcji rzęsistkiem pochwowym?

Za wywołanie infekcji odpowiedzialny jest niewielki pasożyt o nazwie rzęsistek pochwowy, który bytuje w drogach moczowych lub narządach płciowych człowieka. Charakteryzuje się on bardzo małym rozmiarem (porównywalnym do wielkości leukocytu), dzięki czemu posiada zdolność łatwego przemieszczania się. W trakcie stosunku seksualnego pasożyt bardzo sprawnie potrafi przenieść się na narządy zdrowej osoby. Ryzyko zakażenia wzrasta zatem drastycznie w przypadku odbywania kontaktów intymnych bez użycia prezerwatywy. Do zarażenia może także dojść w wyniku dzielenia akcesoriów erotycznych z nosicielem pasożyta.

Jakie są objawy rzęsistkowicy?

Symptomy rzęsistkowicy zazwyczaj ujawniają się w ciągu miesiąca od momentu zarażenia, jednak około połowa zainfekowanych osób nie doświadcza żadnych objawów. Zarażone kobiety mogą doświadczać bólu, swędzenia oraz pieczenia w okolicach narządów intymnych. Ból może być także odczuwany w trakcie oddawania moczu i odbywania stosunków seksualnych. W wyniku rozwoju choroby czasami dochodzi także do zmian w wydzielinie pochwowej, takich jak zwiększenie obfitości, zagęszczenie lub rozrzedzenie śluzu, nieprzyjemny rybi zapach oraz żółto - zielone zabarwienie. Symptomem rzęsistkowicy może także być ból nadbrzusza.

Mężczyźni doświadczają zazwyczaj wzmożonej potrzeby oddawania moczu (tzw. częstomocz), któremu może towarzyszyć ból podczas mikcji lub wytrysku. Innymi objawami rozwoju rzęsistkowicy jest biała wydzielina z prącia oraz ból, opuchnięcie i zaczerwienienie główki penisa i napletka.

Jakie są skutki nieleczonej rzęsistkowicy?

Rzęsistkowica jest stosunkowo łagodną chorobą, która może być skutecznie leczona za pomocą odpowiedniej kuracji antybiotykowej. Dolegliwość jest jednak bardzo trudna do zdiagnozowania, gdyż większość jej objawów jest zbliżona do symptomów występujących przy zakażeniu innymi rodzajami chorób wenerycznych (na przykład rzeżączką lub chlamydią). Dodatkowo sytuację komplikują częste przypadki bezobjawowego przebiegu choroby. Z tego powodu po odbyciu stosunku seksualnego bez użycia prezerwatywy należy poddać się testom na obecność chorób wenerycznych. Zaniedbanie leczenia rzęsistkowicy może zwiększyć podatność organizmu na zakażenia innymi rodzajami chorób przenoszonych drogą płciową (w tym HIV), osłabić błonę szyjki macicy, a także (u kobiet w ciąży) podwyższyć ryzyko przedwczesnego porodu. Mężczyźni mogą natomiast doświadczyć zapalenia gruczołu krokowego.

Czy można kupić lek na rzęsistkowicę przez Internet?

Osoby cierpiące na rzęsistkowicę mogą skorzystać z pomocy kliniki internetowej euroClinix. Przed złożeniem zamówienia należy wypełnić poufny formularz medyczny, który następnie zostanie poddany ocenie jednego ze współpracujących z nami lekarzy. Jeśli specjalista potwierdzi, że zamawiany lek jest odpowiedni i bezpieczny dla zdrowia pacjenta, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Lek (zapakowany w dyskretne, niezdradzające zawartości opakowanie) zostanie wysłany ekspresową usługą renomowanej firmy kurierskiej UPS i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 godzin. Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania dotyczące działalności naszej kliniki, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.