BayerQlaira

Tabletki Qlaira do kupienia z receptą online

Pigułki antykoncepcyjne wymagające nieprzerwanego stosowania przez wszystkie 28 dni cyklu menstruacyjnego. Qlaira zawiera dwie substancje aktywne - dienogest (2mg/3mg) oraz walerianian estradiolu (3mg/2mg/2mg/1mg). Lek zapewnia prawie 100% ochronę przed ciążą.

Jest to środek wielofazowy, co oznacza, że w każdym opakowaniu leku znajdują się pigułki zawierające różne dawki składników aktywnych, dzięki czemu lek imituje naturalne wahania hormonalne zachodzące w organizmie kobiety.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Wypełnienie poufnego formularza medycznego zajmuje kilka minut. Jeśli zamówienie zostanie złożone do godziny 16:30, apteka wyśle lek jeszcze tego samego dnia. Usługi euroClinix są w 100% dyskretne i bezpieczne.

Specyfikacja leku

Nazwa: Qlaira
Substancja czynna: Dienogest i walerian estradiolu
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 2/3mg - 3/2/2/1mg
Dawkowanie: Jedna tabletka na dobę o stałej godzinie
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą
Przeznaczone dla: Kobiet w wieku reprodukcyjnym
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Zastosowanie: Tabletki należy zażywać przez 28 dni bez robienia przerw pomiędzy blistrami
Czas działania: 24 godziny na dobę
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność tabletek
Producent: Bayer

Co warto wiedzieć o tabletkach Qlaira?

Qlaira w przypadku prawidłowego stosowani zapewnia niemal 100% ochronę przed niechcianą ciążą. Dodatkowo lek zmniejsza bóle menstruacyjne oraz przyczynia się do uregulowania okresów. Qlaira to pigułki 28 - dniowe, przeznaczone do ciągłego stosowania.

Jak działają te pigułki hormonalne?

Hormony w wieloskładnikowych doustnych środkach antykoncepcyjnych, takich jak tabletki Qlaira, zmieniają środowisko układu rozrodczego, czyniąc zapłodnienie prawie niemożliwym. Pierwszy sposób działania pigułki to oszukiwanie ciała, że owulacja już nastąpiła, co zapobiega uwolnieniu komórki jajowej z jajników. Ponadto, śluz szyjki macicy staje się gęściejszy, przez co plemniki nie mogą przemieszczać się w kierunku macicy. Dodatkowo wyściółka macicy staje się cieńsza, co oznacza, że uwolniona i zapłodniona komórka jajowa nie byłaby w stanie zagnieździć się w ścianie macicy.

Kto nie powinien stosować tabletek Qlaira?

Tabletki Qlaira nie powinny być stosowane w okresie ciąży lub karmienia oraz w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników leku. Lek nie jest także odpowiedni dla palaczek oraz kobiet po 35 roku życia. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania są: schorzenia układu krążenia, serca lub wątroby, nadciśnienie, wysoki poziomem cholesterolu, cukrzyca lub migreny.

Tabletek Qlaira nie można także łączyć z innymi lekami, na przykład z niektórymi antybiotykami i lekami stosowanymi w leczeniu padaczki oraz środkami na bazie dziurawca zwyczajnego, gryzeofulwiny i fenylobutazonu.

Jak przyjmuje się te tabletki?

Jeden listek zawiera 28 tabletek Qlaira, co oznacza, że codziennie należy zażywać jedną tabletkę, bez robienia jakichkolwiek przerw między opakowaniami. Jedna seria zawiera cztery różne rodzaje pigułek czynnych, zawierających różne dawki hormonów:

 • Dwie ciemnożółte tabletki (3 mg estradiolu)
 • Pięć jasnoczerwonych tabletek (2 mg estradiolu i 2mg dienogestu)
 • 17 jasnożółtych pigułek (2 mg estradiolu i 2 mg dienogestu)
 • Dwie ciemnoczerwone tabletki (1 mg estradiolu)
 • Dwie białe pigułki (nieaktywne - bez hormonów)

Zróżnicowanie pigułek oznacza, że bardzo ważne jest, aby zażyć każdą tabletkę z opakowania w dokładnie takiej kolejności, w jakiej się znajdują, zaczynając od pierwszej tabletki zażytej w pierwszym dniu miesiączki. Do każdego opakowania Qlaira dołączone są samoprzylepne tasiemki, które pomagają zapamiętać kolejność przyjmowania tabletek.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Do najczęstszych działań niepożądanych mogących wystąpić wskutek zażywania pigułek Qlaira należą: nudności, trądzik, bóle głowy, bóle brzucha, nieregularne miesiączki, ból piersi lub sutków, wzdęcia bądź przyrost masy ciała. Rzadziej mogą także wystąpić bóle pleców, zaparcia, problemy z wątrobą, nadmierny wzrost włosów i zakrzepy krwi. Przed zażyciem leku zaleca się przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania.

Jak zamówić lek w klinice internetowej euroClinix?

Klinika euroClinix oferuje bezpieczną i komfortową możliwość zakupu leku przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Przed złożeniem zamówienia należy odbyć konsultacje lekarską, która stanowić będzie podstawę do wypisania recepty na środek. W tym celu należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie przekazany do weryfikacji jednemu z naszych lekarzy. Po dokładnym przeanalizowaniu zawartych w nim informacji specjalista (przy braku przeciwwskazań) wypisze receptę i przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Leki wysyłane są do wszystkich krajów europejskich i dostarczane pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)Bayer Qlaira
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: dorota, dodano: 27 sierpnia 2015 | 12:29
firma: euroClinix.pl
szybko I dyskretnie
Przeczytaj opinię
Nick: rita, dodano: 27 sierpnia 2015 | 11:17
firma: euroClinix.pl
Jak zawsze wszystko super, szybko i sprawnie- polecam 100% !
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Qlaira służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.