Przedwczesny Wytrysk

Leki kontrolujące zbyt wczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk ma miejsce w przypadku doświadczania ejakulacji już przy niewielkiej ilości stymulacji seksualnej. Dolegliwość ta jest naturalna u mężczyzn niedoświadczonych seksualnie, posiadających spore przerwy między partnerkami lub stresujących się z powodu odbywania stosunku z nową osobą. Szacuje się, że problem przedwczesnej ejakulacji dotyka prawie 30% mężczyzn na całym świecie. Dolegliwość tą uznaje się za zaburzenie seksualne wyłącznie w przypadku, kiedy kłopoty z wytryskiem powtarzają się regularnie przez dłuższy okres.

Przedwczesny wytrysk może powodować utratę pewności siebie podczas zbliżeń intymnych, często prowadząc do obustronnej frustracji partnerów. Warto wiedzieć, że zaburzenia ejakulacji mogą być skutecznie leczone za pomocą farmaceutyków przedłużających stosunek, takich jak Priligy (dapoksetyna). Zażywany przed współżyciem, opóźnia moment ejakulacji, umożliwiając wydłużenie stosunku seksualnego.

Mężczyźni cierpiący na problem przedwczesnego wytrysku mogą skorzystać z usług kliniki internetowej euroClinix, która dzięki współpracy z zespołem wykwalifikowanych lekarzy już od 10 lat wspomaga pacjentów w walce z różnej natury dolegliwościami. Recepty na leki wypisywane są po wypełnieniu poufnego formularza medycznego. Wszystkie środki (w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach) dostarczane są pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin.

Priligy

				JanssenCilag Pharmaceuticals Wyprodukowano przez
Priligy jest doustnym środkiem na receptę stosowanym w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Lek opóźnienia moment ejakulacji oraz podwyższa kontrolę nad momentem wytrysku. Priligy stosuje się na 1-3 godziny przed stosunkiem. Lek pozostaje aktywny do czterech godzin. Dostępny w dawkach 30 mg i 60 mg.

Jak rozpoznać czy problem z przedwczesnym wytryskiem jest poważny?

Przedwczesny wytrysk jest problemem dotykającym wielu mężczyzn na całym świecie. Czasami niełatwo jest określić, co dokładnie kryje się pod tym terminem, gdyż opinie na temat odpowiedniej długości aktu seksualnego znacznie się od siebie różnią. Niesatysfakcjonujący czas trwania stosunku nie zawsze oznacza występowanie zaburzeń seksualnych. Zbyt szybkie szczytowanie może być zakwalifikowane jako przypadek medyczny tylko w sytuacji, kiedy mężczyzna nie jest w stanie wytrzymać ekscytacji seksualnej dłużej niż 60 - 120 sekund oraz zdarza się to regularnie.

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Dokładna geneza przedwczesnego wytrysku wciąż pozostaje nieznana, jednak w większości przypadków stan ten spowodowany jest czynnikami natury psychologicznej, takimi jak stres, niepokój, brak pewności siebie, strach, depresja lub poczucie winy. Traumatyczne przeżycia z okresu dzieciństwa również mogą przyczynić się do przedwczesnego szczytowania.

Przedwczesny wytrysk może być dziedziczony genetycznie lub nabywany w wyniku doświadczeń wczesnego dzieciństwa. Problemy z ejakulacją na tle behawioralnym mogą wynikać z wychowania w surowym środowisku, gdzie seks jest uważany za brudny i grzeszny lub ze zbyt pośpiesznej masturbacji u nastolatków, którzy boją się, że zostaną przyłapani. Te zachowania i nawyki kontynuowane są w dorosłym życiu i mogą być bardzo ciężkie do leczenia.

Innymi psychologicznymi przyczynami przedwczesnego wytrysku mogą być:

 • Zbyt duże wymagania ze strony partnerki
 • Brak doświadczenia seksualnego
 • Długa przerwa w odbywaniu stosunków płciowych
 • Niesprzyjające warunki wymagające pośpiechu podczas seksu

Problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą być także spowodowane czynnikami fizycznymi, takimi jak: choroby naczyń krwionośnych, uszkodzenie rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane lub niektóre zaburzenia neurologiczne. Kłopoty ze wczesną ejakulacją mogą być także spowodowane stosowaniem bądź nadużywaniem niektórych leków (np. antydepresyjnych) oraz nadmiernym spożywaniem alkoholu.

Innymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są:

 • Rak lub przerost prostaty
 • Cukrzyca
 • Nadciśnienie
 • Problemy z tarczycą
 • Zbyt duża czułość żołędzi prącia

Jak poradzić sobie z problemem przedwczesnego wytrysku?

Problem przedwczesnego wytrysku może być leczony za pomocą różnych metod, takich jak m.in. środki farmakologiczne, ćwiczenia lub zabiegi chirurgiczne.

Ćwiczenia

W celu leczenia przedwczesnego wytrysku można stosować specjalne ćwiczenia. Polegają one na rozluźnianiu i spinaniu mięśni kegla, próbach utrzymania kontroli nad ejakulacją podczas masturbacji lub wywieraniu odpowiedniego nacisku na penisa. Regularne wykonywanie ćwiczeń może przyczynić się do redukcji problemu ze wczesną ejakulacją.

Lek na receptę

Priligy (dapoksetyna) zwiększa kontrolę nad momentem wytrysku, dzięki czemu możliwe jest odbycie dłuższego niż zazwyczaj stosunku seksualnego. W niektórych przypadkach lek pomaga opóźnić wytrysk o około 200% - 300%.

Środki zmniejszające czułość penisa

W sprzedaży dostępne są również kremy i żele powodujące nieznaczne odrętwienie penisa. Środki te przyczyniają się do przedłużenia stosunku, jednak powodują także obniżenie doznań podczas współżycia.

Terapia

Jeżeli istnieją podejrzenia, że problem zbyt szybkiego szczytowania ma podłoże psychologiczne, zaleca się skorzystanie z porady psychologa. W niektórych przypadkach najskuteczniejszym rozwiązaniem jest połączenie terapii psychologicznej oraz farmakologicznej.

Operacja

W niektórych przypadkach operacja może być skutecznym sposobem leczenia przedwczesnego wytrysku. Jest to jednak metoda bardzo inwazyjna, stosowana tylko w ekstremalnych przypadkach. Zabieg polegający na zredukowaniu czułości penisa wiąże się z ryzykiem wystąpienia poważnych powikłań.

Przedwczesny wytrysk u młodych mężczyzn

Przedwczesny wytrysk nasienia jest typowy dla mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Przyczyną dolegliwości jest najczęściej duże podniecenie, stres oraz charakterystyczna dla młodego wieku nadpobudliwość seksualna. Problem zwykle mija wraz z nabieraniem doświadczenia seksualnego, kiedy młody mężczyzna poznaje lepiej swoje ciało i uczy się reagowania na bodźce erotyczne.

Wskazówki dla młodych mężczyzn

Problemu wczesnej ejakulacji u młodych mężczyzn można zredukować dzięki zastosowaniu kilku metod, takich jak:

 • wypicie lampki wina przed współżyciem - alkohol działa relaksująco i hamuje pobudzenie seksualne
 • masturbowanie przez stosunkiem, dzięki czemu możliwe jest rozładowanie skumulowanego napięcia seksualnego
 • wycofanie penisa w momencie, kiedy zbliża się wtrysk - należy lekko unieść biodra i pozostać w bezruchu przez kilkanaście sekund, aż napięcie seksualne opadnie
 • stosowanie prezerwatyw - lateksowa powłoka nieznacznie osłabia doznania erotyczne

Jeżeli problem nie ustąpi wraz ze zdobyciem doświadczenia seksualnego, należy szukać pomocy medycznej. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić terapię z użyciem środków farmakologicznych.

Zamawianie leku na przedwczesny wytrysk przez Internet

Lek jest dostępny do kupienia w klinice internetowej euroClinix. W celu zamówienia środka konieczne jest odbycie darmowej konsultacji lekarskiej. W tym celu należy wypełnić poufny formularz medyczny, który zostanie zweryfikowany przez jednego z naszych specjalistów. Jeśli lekarz uzna, że problem pacjenta kwalifikuje się do leczenia farmakologicznego, wypisze receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Stamtąd lek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Klinika euroClinix została akredytowana przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii (gdzie zlokalizowana jest nasza siedziba), a nasza apteka posiada atest Królewskiego Stowarzyszenia Farmakologicznego.