wockhardtNorethisterone

Tabletki na opóźnienie okresu do kupienia z receptą online

Norethisterone (noretysteron) to lek na opóźnienie okresu który pozwala kobietom przesunąć rozpoczęcie miesiączki aż do dwóch tygodni. Stosowanie leku należy rozpocząć na około 3 dni przed terminem miesiączki.

Stosowanie tabletek należy zacząć na trzy dni przed rozpoczęciem okresu i zakończyć przed terminem dogodnego rozpoczęcia krwawienia. Po odstawieniu, okres pojawi się na trzeci dzień.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska polega na wypełnieniu formularza, który nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Informacje udzielone lekarzowi są poufne. Wszystkie zamówienia złożone przed godz. 16:30 wysyłane są tego samego dnia.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Jisztar, dodano: 21 kwietnia 2016 | 17:39
firma: euroClinix.pl
Szybko, sprawnie, duży pozytyw
Przeczytaj opinię
Nick: zadowolona, dodano: 21 kwietnia 2016 | 14:51
firma: euroClinix.pl
100% zadowolenia!Pełna satysfakcja!!Super!!
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Norethisterone
Substancja czynna: Noretysteron
Producent: Wockhardt
Opis: Opóźnia miesiączkę do dwóch tygodni
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 5mg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich kobiet niestosujących antykoncepcji hormonalnej
Dawkowanie: Jedna tabletka trzy razy dziennie
Klasa: Lek hormonalny
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć na temat tabletek Norethisterone?

Norethisterone to lek hormonalny stosowany m.in. w celu opóźniania okresu. Składnikiem aktywnym środka jest substancja o nazwie noretysteron, która jest odpowiednikiem naturalnie produkowanego w organizmie kobiety hormonu - progestagenu. Stosowanie środka należy rozpocząć na około 3 dni przed prawdopodobną datą rozpoczęcia okresu. Jedna tabletka powinna być zażywana trzy razy dziennie, aż do momentu, w którym kobieta będzie gotowa rozpocząć miesiączkę. Nie zaleca się stosować pigułek dłużej niż 2 tygodnie. Lek stosowany jest również w celu leczenia zaburzeń miesiączkowania.

W jakim celu stosuje się lek?

Norethisterone może być stosowany w celu:

 • Opóźniania okresu
 • Łagodzenia symptomów zespołu napięcia przedmiesiączkowego
 • Redukcji obfitości krwawień miesięcznych
 • Leczenia endometriozy
 • Leczenia raka piersi

Dawkowanie Norethisteronu uzależnione jest od tego, w jakim celu stosuje się lek. Więcej informacji na temat przyjmowania leku znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania.

Jak działa Norethisterone?

W cyklu menstruacyjnym, okres rozpoczyna się zaraz po złuszczeniu wyściółki macicy, która wydalana jest wraz z krwawieniem. Zażycie noretysteronu sprawia, że komórki błony śluzowej macicy w dalszym ciągu rosną, co zapobiega ich złuszczaniu. Dzieje się tak dzięki imitowaniu wysokiego poziomu progesteronu w organizmie. Hormon ten zazwyczaj opada tuż przed rozpoczęciem okresu, dając sygnał do wydalenia nagromadzonej błony. Zanim naturalny progesteron opadnie, zażyty noretysteron zaczyna naśladować jego działanie utrzymując stan przed miesiączką.

Kto nie powinien zażywać tego leku?

Norethisterone nie powinien być stosowany przez kobiety, które:

 • są w ciąży lub podejrzewają, że mogą być w ciąży
 • cierpią na schorzenia wątroby
 • doświadczają krwawień z pochwy o nieustalonej przyczynie
 • kiedykolwiek chorowały na raka wątroby, piersi, macicy, jajowodów, jajników, pochwy lub szyjki macicy
 • znajdują się grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na choroby naczyń krwionośnych
 • cierpią na porfirię
 • kiedykolwiek doświadczyły zakrzepicy
 • chorują lub kiedykolwiek chorowały na żółtaczkę
 • są uczulone na składniki leku

Przed wypisaniem recepty na Norethisterone lekarz powinien być również poinformowany o doświadczaniu takich dolegliwości jak: depresja, epilepsja, nadwaga, astma, migreny, cukrzyca, nadciśnienie, choroby nerek, cysty na jajnikach lub choroby kardiologiczne.

Czy Norethisterone może być zażywany z innymi lekami?

Norethisterone nie powinien być stosowany równocześnie z niektórymi lekami. Podczas konsultacji lekarskiej należy powiadomić specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach, również tych dostępnych w sprzedaży bez recepty. Wzmożoną ostrożność należy zachować zwłaszcza w przypadku następujących środków:

 • Dziurawiec zwyczajny (lek ziołowy)
 • Glibenklamid (lek przeciwcukrzycowy)
 • Leki na epilepsję
 • Gryzeofulwina (antybiotyk przeciwgrzybiczy)
 • Leki na gruźlicę
 • Newirapina, nelfinawir, rytonawir i amprenawir (leki przeciwwirusowe)
 • Cyklosporyna
 • Leki na Parkinsona
 • Leki rozrzedzające krew
 • Niektóre leki na nadciśnienie

Pełna lista przeciwwskazań do stosowania leku znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

Jak zażywa się ten lek?

Stosowanie leku należy rozpocząć 3 dni przed prawdopodobną datą rozpoczęcia krwawienia. Jedną pigułkę należy zażywać trzy razy dziennie o stałej godzinie przez okres nie dłuższy niż 14 dni. Krwawienie miesięczne pojawia się zazwyczaj po około 2 - 3 dobach od chwili odstawienia tabletek. W przypadku pominięcia tabletki zaleca się przyjąć ją tak szybko, jak tylko możliwe. Nie należy przyjmować dwóch pigułek na raz w celu uzupełnienia pominiętej dozy leku. Norethisterone może być stosowany jedynie przez kobiety, które nie zabezpieczają się przed ciążą za pomocą hormonalnych preparatów, takich jak pigułki, krążki lub plastry antykoncepcyjne.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Najczęstsze skutki uboczne doświadczane przez pacjentki podczas stosowania leku Norethisterone to: trądzik, wypadanie włosów, przebarwienia skóry, problemy żołądkowe, bóle brzucha, zaburzenia miesiączkowania, plamienia śródcykliczne, zmiany w popędzie płciowym, retencja płynów, bóle głowy, przygnębienie, senność, wzrost wagi, zmiany w apetycie, nerwowość, gorączka, uczucie zmęczenia oraz zawroty głowy.

W rzadkich przypadkach stosowanie Norethisteronu może doprowadzić do wystąpienia poważniejszych dolegliwości, takich jak reakcje alergiczne, zakrzepica, żółtaczka, migreny lub wzrost ciśnienia krwi. W przypadku doświadczenia którejkolwiek z wymienionych dolegliwości należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Pełna lista możliwych skutków ubocznych znajduje się w ulotce leku. Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

Czy można kupić Norethisterone bez recepty?

Dzięki internetowym usługom medycznym oferowanym przez klinikę euroClinix istnieje możliwość zamówienia tabletek bez recepty uzyskanej w gabinecie lekarskim. Norethisterone może zostać przepisany przez lekarza współpracującego z kliniką euroClinix po zweryfikowaniu konsultacji lekarskiej w formie formularza. Uzupełnienie kwestionariusza zajmuje zaledwie kilka minut.

W zależności od producenta, apteka może również wysłać norethisterone pod nazwą Utovlan firmy Pfizer.

Czy istnieje możliwość zakupu leku przez Internet?

Aby uzyskać receptę na Norethisterone należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowany przez naszego lekarza w celu ustalenia czy lek nie zagraża twojemu zdrowiu. Jeśli specjalista nie stwierdzi przeciwwskazań do stosowania środka wystawi receptę i przekaże ją naszemu farmaceucie, który przygotuje lek do wysyłki. Zamówienie złożone do godziny 16:30 zostanie wysłane jeszcze tego samego dnia. Leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i zazwyczaj dostarczane pod wskazany adres w ciągu 24 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Możesz także skorzystać z czatu na żywo dostępnego na naszej stronie.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Jisztar, dodano: 21 kwietnia 2016 | 17:39
firma: euroClinix.pl
Szybko, sprawnie, duży pozytyw
Przeczytaj opinię
Nick: zadowolona, dodano: 21 kwietnia 2016 | 14:51
firma: euroClinix.pl
100% zadowolenia!Pełna satysfakcja!!Super!!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Norethisterone służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.