wockhardtNorethisterone

Tabletki na opóźnienie okresu do kupienia z receptą online

Norethisterone (noretysteron) to lek na opóźnienie okresu który pozwala kobietom przesunąć rozpoczęcie miesiączki aż do dwóch tygodni. Lek pozwala kobietom nie stosującym antykoncepcji hormonalnej na przesunięcie krwawienia w dogodnym dla nich czasie.

Stosowanie tabletek należy zacząć na trzy dni przed rozpoczęciem okresu i zakończyć przed terminem dogodnego rozpoczęcia krwawienia. Po odstawieniu, okres pojawi się na trzeci dzień.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska polega na wypełnieniu formularza, który nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Informacje udzielone lekarzowi są poufne. Wszystkie zamówienia złożone przed godz. 16:30 wysyłane są tego samego dnia.

Specyfikacja leku

Nazwa: Norethisterone
Substancja czynna: Noretysteron
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 5mg
Dawkowanie: Jedna tabletka trzy razy dziennie
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Opóźnia miesiączkę do dwóch tygodni
Przeznaczone dla: Kobiet niestosujących antykoncepcji hormonalnej
Klasa: Lek hormonalny
Zastosowanie: Jedna tabletka trzy razy dziennie. Stosowanie rozpocząć na trzy dni przed planowaną miesiączką
Czas działania: 24 godziny na dobę
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność tabletek
Producent: Wockhardt

Co warto wiedzieć na temat tabletek Norethisterone?

Tabletki dają swobodę wyboru kiedy chce się rozpocząć miesiączkę, tak aby nie kolidowała ze specjalnymi okazjami, takimi jak śluby i wakacje, podczas których okres może okazać się szczególnie uciążliwy.

Hormony zawarte w tabletkach opóźniających okres są bardzo podobne do tych wykorzystywanych w tabletkach antykoncepcyjnych, przez co Norethisterone ma tak jak pigułki właściwości regulujące przy obfitych, bolesnych krwawieniach, a także przy endometriozie. Ponadto, czasami lekarze zalecają opóźnianie okresu za pomocą Norethisterone w ramach terapii przeciwbólowej u kobiet w zaawansowanym stadium raka piersi.

Jak działa Norethisterone?

W cyklu menstruacyjnym, okres rozpoczyna się zaraz po złuszczeniu wyściółki macicy, która wydalana jest wraz z krwawieniem. Zażycie noretysteronu sprawia, że komórki błony śluzowej macicy w dalszym ciągu rosną, co zapobiega ich złuszczaniu. Dzieje się tak dzięki imitowaniu wysokiego poziomu progesteronu w organizmie. Hormon ten zazwyczaj opada tuż przed rozpoczęciem okresu, dając sygnał do wydalenia nagromadzonej błony. Zanim naturalny progesteron opadnie, zażyty noretysteron zaczyna naśladować jego działanie utrzymując stan przed miesiączką.

Kto nie powinien zażywać tego leku?

Norethisterone nie jest odpowiedni dla kobiet, które stosują już hormonalną antykoncepcję w jakiejkolwiek formie. Hormony zawarte w pigułkach, czy plastrach wystarczą, aby za ich pomocą skutecznie opóźnić okres i dodatkowa dawka noretysteronu będzie przy nich zbędna.

Norethisterone nie powinien być również zażywany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku, a także przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Leku powinny unikać również pacjentki, które chorują lub kiedykolwiek chorowały na: raka szyjki macicy, piersi, genitaliów lub jajników, niewydolność wątroby, żółtaczkę, wysypkę (wykwity), zakrzepicę, opryszczkę narządów płciowych podczas ciąży, jak i kobiety, które doświadczyły niewyjaśnionego krwawienia z pochwy, oraz poważnych chorób serca lub arterii.

Jak zażywa się ten lek?

Tabletki Norethisterone mogą być zażywane w różnych dawkach o różnych porach dnia, zależnie od stanu na jaki zostały przepisane. Norethisterone na opóźnienie okresu należy zacząć przyjmować na trzy dni przed datą rozpoczęcia miesiączki. Od dnia pierwszego należy zażywać 3 tabletki dziennie (rano, popołudniu i wieczorem), aż do momentu, w którym pacjentka jest gotowa rozpocząć swój okres. Przeważnie krwawienie pojawia się trzy dni po odstawieniu tabletek. Nie należy stosować tego leku przez okres dłuższy niż dwa tygodnie przy jednym cyklu.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Jeśli lek zażywany jest poprawnie, nie powinny wystąpić żadne skutki uboczne. Niektóre kobiety są jednak bardziej wrażliwe na składniki aktywne i mogą delikatnie reagować na działanie dodatkowego progesteronu w organizmie. Jeżeli działanie niepożądane wystąpią, będą delikatne i powinny przejść po paru dniach. Mogą to być: bóle brzucha, wysypka, zmiany libido, bóle głowy i mdłości. Jeśli symptomy te się nasilą lub staną się uciążliwe, należy skontaktować się z lekarzem.

W skrajnych przypadkach, jeżeli pacjentka jest szczególnie wrażliwa na noretysteron, może dojść do reakcji alergicznej, migren, podniesionego ciśnienia, zakrzepicy, żółtaczki lub problemów z wątrobą. Po zaobserwowaniu u siebie któregokolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy istnieje możliwość zakupu leku przez Internet?

Lek można zamówić przez Internet w klinice euroClinix. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić poufny formularz medyczny zawierający pytania odnośnie stanu zdrowia pacjentki. Po wypisaniu recepty (które następuje tylko w przypadku braku stwierdzonych przeciwwskazań), nasza apteka wysyła lek ekspresową usługą kuriera UPS - dostawa w ciągu 24 - 48 godzin. euroClinix posiada akredytację Generalnej Rady Medycznej w Wielkiej Brytanii i przestrzega obowiązującego tam prawa poufności pacjenta Data Protection Act.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: JOLA, dodano: 25 sierpnia 2015 | 20:58
firma: euroClinix.pl
Super firma,bez niej musiałbym spędzać kilka godzin do lekarza po recepte
Przeczytaj opinię
Nick: Agnat, dodano: 25 sierpnia 2015 | 16:36
firma: euroClinix.pl
Wszystko OK!!!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Norethisterone służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.