Bayer HealthcareMicrogynon

Tabletki Microgynon do kupienia z receptą online

Tabletki antykoncepcyjne zawierające dwa hormony - levonorgestrel oraz etynyloestradiol. Microgynon stosowany jest także w leczeniu endometriozy oraz objawów napięcia przedmiesiączkowego.

Pigułki zapewniają ponad 99% ochrony przed niechcianą ciążą. Lek wymaga codziennego, regularnego zażywania. Pigułki należy przyjmować przez 21 dni, po których następuje 7 - dniowa przerwa w stosowaniu.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

euroClinix oferuje w pełni dyskretne i bezpieczne usługi. Konsultacja medyczna w formie formularza jest w 100% poufna, a jej wypełnienie zajmuje zaledwie kilka minut. Jeśli pacjent zamówi lek do godz. 16:30, zostanie on wysłany tego samego dnia.

Specyfikacja leku

Nazwa: Microgynon
Substancja czynna: Levonorgestrel i etynyloestradiol
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 150mcg - 30mcg
Dawkowanie: Jedna tabletka na dobę o stałej godzinie
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą
Przeznaczone dla: Kobiet w wieku reprodukcyjnym
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Zastosowanie: Tabletki należy zażywać przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa
Czas działania: 24 godziny na dobę
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność tabletek
Producent: Bayer

Czym różnią się Microgynon 21 i Microgynon 30?

Microgynon 21 i Microgynon 30 to dokładnie te same pigułki o takim samym składzie. Różnica w nazwie wynika z faktu, że niektórych krajach określa się je liczbą 21 na podstawie 21 dni cyklu, a w innych krajach określa się je liczbą 30 wskazującą na zawartość etynyloestradiolu - 30 mikrogramów.

Co warto wiedzieć o tabletkach Microgynon?

Poprawne stosowanie leku zapewnia ponad 99% skuteczności w zapobieganiu ciąży. Jeśli pierwsza tabletka zostanie zażyta na początku cyklu, Microgynon zapewnia natychmiastową ochronę. Tabletki antykoncepcyjne Microgynon, podobnie jak inne pigułki, mogą zmniejszyć bóle menstruacyjne i uregulować cykl. Ponadto, pigułki są czasem przepisywane kobietom cierpiącym na endometriozę (stan, gdy komórki błony narastają w różnych miejscach poza macicą).

Jak działa Microgynon?

Tabletki antykoncepcyjne Microgynon działają głównie poprzez powstrzymywanie owulacji. Ponieważ organizm nie przechodzi wówczas przez normalny cykl owulacyjny, miesięczne krwawienie występujące między kolejnymi opakowaniami to naturalny mechanizm ciała, poprzez który bezpiecznie wydala antykoncepcyjne hormony. Poza hamowaniem jajeczkowania, pigułki również zwiększają lepkość płynu szyjki macicy, przez co staje się zbyt gęsty, aby nasienie przedostało się do macicy. Microgynon uniemożliwia również zgrubienie wyściółki macicy, przez co komórka jajowa nie ma możliwości zagnieżdżenia się w macicy.

Kto nie powinien stosować tego leku?

Microgynon 30 (21) nie może być przyjmowany przez kobiety w ciąży, podejrzewające u siebie ciążę oraz karmiące piersią. Nie należy również stosować leku w przypadku niewyjaśnionych krwawień z pochwy, problemów z krążeniem, chorób serca oraz przebytego udaru mózgu.

Jak zażywa się te tabletki?

Tabletki Microgynon należy zażywać przez 21 dni, po których następuje 7 dniowa przerwa przed rozpoczęciem nowego opakowania. Ponieważ cykl miesiączkowy obejmuje 28 dni, w trakcie 7-dniowej przerwy nastąpi krwawienie wywołane odstawieniem pigułek, w trakcie którego organizm jest wciąż chroniony przed ciążą. Tabletki powinno się zażywać zawsze o tej samej porze dnia, co zmaksymalizuje ochronę. Opakowanie tabletek ma formę kalendarza, co ułatwia codzienne śledzenie zażytych pigułek.

Czy te pigułki wywołują jakieś efekty uboczne?

Lek jest zazwyczaj dobrze tolerowany przez organizm, niekiedy może jednak przyczynić się do wystąpienia pewnych działań niepożądanych. Do najczęstszych efektów ubocznych stosowania tabletek Microgynon należą: nudności, wymioty, bóle głowy i migreny, wrażliwość oraz powiększenie piersi, zmiany wagi, zatrzymywanie wody w organizmie, grzybica pochwy oraz zmiany w krwawieniu miesiączkowym.

Jak kupić lek online?

Lek jest dostępny do kupienia w klinice internetowej euroClinix. Aby zamówić środek, pacjentka zobowiązana jest najpierw do wypełnienia formularza medycznego, który stanowić będzie podstawę do wypisania recepty. Zostanie ona wystawiona tylko przy braku przeciwwskazań do stosowania środka. Lek zostanie wysłany prosto ze znajdującej się w Londynie apteki, która została akredytowana przez Królewskie Stowarzyszenie Farmaceutyczne w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu każda pacjentka może mieć pewność, ze otrzymany lek jest oryginalny i bezpieczny dla jej zdrowia. euroClinix zapewnia profesjonalną opiekę wykwalifikowanych lekarzy oraz błyskawiczną wysyłkę do wszystkich krajów w Europie (24 - 48 h).


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)Bayer
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: dorota, dodano: 27 sierpnia 2015 | 12:29
firma: euroClinix.pl
szybko I dyskretnie
Przeczytaj opinię
Nick: rita, dodano: 27 sierpnia 2015 | 11:17
firma: euroClinix.pl
Jak zawsze wszystko super, szybko i sprawnie- polecam 100% !
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Microgynon służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.