AlmusMetronidazol

Metronidazol do kupienia z receptą online

Antybiotyk stosowany w leczeniu wielu chorób o podłożu bakteryjnym oraz pasożytniczym, w tym niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Metronidazol znany jest także pod nazwą Flagyl.

Metronidazol zwalcza drobnoustroje odpowiedzialne za wywoływanie między innymi takich przypadłości jak rzęsistkowica (trichomonas vaginalis) oraz bakteryjne zapalenie pochwy (gardnerella). Lek dostępny jest w dawkach 400 mg.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Jeżeli zamówienie leku zostanie złożone do godziny 16:30, przesyłka zostanie nadana tego samego dnia. Konsultacja lekarska ma postać formularza, jest ona w 100% poufna, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż 5 minut.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Metronidazol
Substancja czynna: Metronidazol
Producent: Almus
Opis: Stosowany w leczeniu takich chorób jak rzęsistkowica czy bakteryjne zapalenie pochwy
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 400mg
Przeznaczone dla: Osób cierpiących na choroby o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym
Dawkowanie: 3 tabletki dziennie przez 7 dni
Klasa: Lek z grupy chemioterapeutyków
Stosowanie z alkoholem:
Stosowanie podczas karmienia piersią: Niezalecane
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować w I trymestrze ciąży

Co warto wiedzieć na temat tego leku?

 • Lek o działaniu antybakteryjnym i przeciwpasożytniczym, który wykorzystywany jest w leczeniu m.in. chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak rzęsistkowica (trichomonas vaginalis) lub bakteryjne zapalenie pochwy (trichomonas vaginalis).
 • Środek dostępny jest postaci tabletek o dawce 400 mg.
 • Metronidazol znany jest także pod nazwą Flagyl.
 • Lek atakuje komórki pasożytów i bakterii, uniemożliwiając im tworzenie DNA, dzięki czemu drobnoustroje nie mogą się rozmnażać.
 • Kuracja z zastosowaniem antybiotyku twa od 1 - 7 dni.
 • Metronidazol nie może być stosowany przez pacjentów uczulonych na składniki leku oraz kobiety w ciąży.

Jak działa Metronidazol?

Metronidazol przenika do wnętrza komórek bakterii i pasożytów, upośledzając ich zdolność do tworzenia DNA, w wyniku czego bakterie i pasożyty tracą zdolność do reprodukcji. W takiej sytuacji naturalny system odpornościowy człowieka jest w stanie samoistnie zwalczyć infekcję.

Kto może go zażywać?

Metronidazol może być stosowany przez większość pełnoletnich osób, które cierpią na choroby wywołane przez drobnoustroje beztlenowe, m.in. choroby weneryczne, takie jak rzęsistkowica lub bakteryjne zapalenie pochwy. Ostateczna decyzja wypisaniu recepty na lek należy zawsze do lekarza. Specjalista przepisze środek tylko wtedy, jeśli uzna, że jest on bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

Kto nie może go przyjmować?

Metronidazol nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek składnik leku, matki karmiące piersią oraz kobiety w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Porady lekarza przez należy zasięgnąć w następujących przypadkach:

 • Porfiria
 • Zaburzenia układu nerwowego
 • Schorzenia nerek lub wątroby
 • 4 - 9 miesiąc ciąży
 • Padaczka
 • Zaburzenia krwi lub komórek krwi
 • Nietolerancja cukru

Co należy wiedzieć przed zastosowaniem Metronidazolu?
Uczulenie na składniki leku Kobiety w ciąży
Blister Nie stosuj leku, jeśli jesteś uczulony na substancję czynną lub którykolwiek ze składników pomocniczych.
Kobieta w ciąży Metronidazol nie powinien być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży. Kobiety w drugim i trzecim trymestrze powinny skonsultować się z lekarzem.
Karmienie piersią Choroby układu nerwowego i porfiria
Kobieta karmiąca piersią Nie należy karmić piersią podczas stosowania Metronidazolu. Karmienie można wznowić po ok. 12 - 24 godzinach od chwili zakończenia kuracji.
Komórka nerwowa Skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na schorzenia układu nerwowego lub porfirię.
Choroby nerek Choroby wątroby i epilepsja
Nerka Metronidazol może nie być odpowiedni dla pacjentów cierpiących na choroby nerek, zwłaszcza tych wymagających dializy. Przed zastosowaniem leku skonsultuj się z lekarzem.
Wątroba Poinformuj lekarza jeśli cierpisz na schorzenia wątroby lub epilepsję. Powinieneś również skonsultować się z specjalistą, jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś drgawek.
Zaburzenia krwi Inne leki
Strzykawka Pacjenci cierpiący na zaburzenia krwi przed zastosowaniem Metronidazolu powinni skonsultować się z lekarzem.
Tabletka Zachowaj wzmożoną ostrożność jeśli stosujesz takie leki jak: warfaryna, lit, fenobarbital, fenytoina, prymidon, disulfiram, cyklosporyna, fluorouracyl, cymetydyna oraz antykoncepcja hormonalna.
Nietolerancja laktozy Prowadzenie pojazdów
Karton mleka Metronidazol zawiera laktozę. Jeśli cierpisz na ostrą nietolerancję laktozy, powiadom o tym lekarza.
Kierownica Zachowaj ostrożność podczas prowadzenia pojazdów - Metronidazol może wywołać takie dolegliwości jak zawroty głowy, zaburzenia widzenia lub halucynacje.

Interakcje z innymi lekami

Podczas konsultacji pacjent powinien powiadomić lekarza o wszystkich stosowanych lekach, również tych dostępnych w sprzedaży bez recepty. Ostrożność zaleca się zachować zwłaszcza w przypadku takich środków jak:

 • Leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna)
 • Lit (stosowany w leczeniu depresji)
 • Leki na epilepsję (np. fenobarbital, fenytoina, prymidon)
 • Disulfiram (wykorzystywany w leczeniu alkoholizmu)
 • Cyklosporyna (stosowana po przeszczepach organów)
 • Fluorouracyl (używany przy niektórych rodzajach raka)
 • Cymetydyna (środek na wrzody żołądka)
 • Antykoncepcja hormonalna

Jak zażywa się Metronidazol?

Najczęściej zalecaną dawką przez lekarzy jest stosowanie 3 tabletek (400 mg) dziennie przez 7 dni.

Środek należy zażywać w trakcie lub po posiłku. 48 godzin przed i po zażyciu leku należy unikać spożywania alkoholu, gdyż może to przyczynić się do wystąpienia niekomfortowych działań niepożądanych, takich jak bóle żołądka, uderzenia gorąca, kołatanie serca oraz bóle głowy. Pigułki należy przyjmować w całości, bez wcześniejszego rozgryzania. Badania na obecność chorób wenerycznych należy wykonać po upływie przynajmniej 2 tygodni od momentu przyjęcia ostatniej tabletki.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Metronizadol może przyczynić się do wystąpienia działań niepożądanych, choć nie są one doświadczane przez wszystkich stosujących ten lek pacjentów. Na wystąpienie skutków ubocznych bardziej narażeni są pacjenci stosujący Metronidazol po raz pierwszy. Możliwymi działaniami niepożądanymi (występującymi u 1 na 10000 pacjentów) są: drgawki, podwójne widzenie, zawroty głowy, uderzenia gorąca, bóle głowy, świąd, żółtaczka, bóle stawów, problemy z wątrobą, bóle mięśni, krótkowzroczność, zapalenie trzustki, halucynacje, uczucie dezorientacji, zmiana zabarwienia moczu, wysypka, reakcje alergiczne, krwawienie z nosa oraz ból gardła. Pełna lista ewentualnych skutków ubocznych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy można zakupić Metronidazol bez recepty?

Dzięki klinice internetowej euroClinix istnieje opcja zamówienia leku bez recepty uzyskanej w gabinecie lekarskim. Receptę na lek można uzyskać w naszym serwisie po odbyciu internetowej konsultacji lekarskiej. Polega ona na uzupełnieniu poufnego formularza medycznego, który weryfikowany jest przez naszego lekarza. Po zatwierdzeniu zamówienia lek zostanie wysłany prosto z licencjonowanej apteki i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania skontaktuj się z Działem Obsługi Pacjenta, dostępnym pod numerem telefonu widniejącym w górnej części naszego serwisu.

Cena środka

Cena Metronidazolu uzależniona jest od sposobu dawkowania. W naszym serwisie można zakupić 5 lub 21 tabletek. Ostateczna kwota do zapłaty pojawi się na ekranie po wybraniu preferowanej ilości pigułek. Konsultacja lekarska oraz błyskawiczna dostawa nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)Metronidazole Almus
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Metronidazol służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.