Almus

Metronidazol

Metronidazol to antybiotyk stosowany w leczeniu chorób bakteryjnych i pasożytniczych.
Zwalcza choroby weneryczne poprzez przeniknięcie do komórki bakterii lub pasożyta i uszkodzenie ich DNA, uniemożliwiając wytwarzanie nowego DNA i zatrzymując rozprzestrzenianie się.

 • W krótkim czasie przynosi ulgę od objawów infekcji
 • Udowodniona skuteczność w zwalczaniu rzęsistkowicy i bakteryjnego zakażenia pochwy/penisa
 • Kuracja składa się z przyjmowania tabletki 400 mg, 3 razy dziennie przez 7 dni (21 tabletek)
 • Lub jednorazowo w dawce 5 tabletek 400 mg na raz (5 tabletek)
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Metronidazol - Częste pytania

Co warto wiedzieć na temat tego leku?

Metronidazol, znany też pod nazwą Flagyl, w krótkim czasie po zażyciu przynosi ulgę, lecząc różne infekcje bakteryjne lub pasożytnicze, w tym rzęsistkowicę (trichomonas vaginalis) oraz bakteryjne zakażenie pochwy lub penisa (gardnerella). W większości przypadków pojedyncza dawka Metronidazolu wystarcza aby całkowicie zażegnać infekcję i zapobiec trwałym powikłaniom zdrowotnym wywoływanym przez te choroby.

Jak działa Metronidazol?

Metronidazol atakuje bezpośrednio komórki bakterii i pasożytów, przenikając do wnętrza i oddziałowując na ich zdolność do tworzenia DNA oraz rozwijania się. Ponieważ bakterie/pasożyty nie mogą się już rozprzestrzeniać w organizmie, objawy infekcji ustępują, a system odpornościowy chorego jest wtedy w stanie zniszczyć i wydalić z układu wszelkie ciała obce.

Kto może go zażywać?

Metronidazol może być stosowany przez osoby powyżej 18 roku życia do leczenia bakteryjnych i pasożytniczych infekcji narządów płciowych, takich jak zapalenie pochwy lub penisa oraz rzęsistkowica. Ostateczną decyzję o wydaniu leku dla danego pacjenta podejmuje lekarz na podstawie konsultacji medycznej.

Kto nie może go przyjmować?

Metronidazol może okazać się nieodpowiednim lekiem dla pacjentów cierpiących na pewne schorzenia, w tym niewydolność wątroby, anemię, schorzenia nerwów, epilepsję, chorobę Crohna oraz leukopenię. Nie powinno się również przyjmować tego leku przy alergii na którykolwiek z jego składników aktywnych, a także podczas ciąży.

Ważnym jest, aby wymienić wszystkie przyjmowane obecnie leki w formularzu konsultacji medycznej, wypisywanej podczas składania zamówienia na naszej stronie, szczególnie jeśli pacjent zażywa leki zawierające lit, disulfiram, cyklosporynę, cymetydynę oraz fluorouracyl lub stosuje tabletki antykoncepcyjne.

Jak bierze się Metronidazol?

Tabletki Metronidazol można zażywać na dwa sposoby:

 • Opcja 1: jedna tabletka 400mg trzy razy dziennie przez 7 dni
 • Opcja 2: jednorazowa dawka 2000mg (pięć tabletek 400mg na raz)

 • Zalecenie dawkowania będzie zależało od ogólnej tolerancji pacjenta na składniki aktywne oraz schorzenia na które jest przepisany. Jeśli pacjent jest zwykle wrażliwy na antybiotyki, niższa dawka leku może okazać się lepszym rozwiązaniem (opcja pierwsza).

  W euroClinix, kuracja jednorazowa (5 tabletek) wysyłana jest w zwykłym białym opakowaniu. Kuracja 7-dniowa (21 tabletek) wysyłana jest w oryginalnym pudełku producenta, jak na zdjęciu powyżej. Producent leku może się różnić od tego widniejącego na zdjęciach, jednak skład, skuteczność i ewentualne działania niepożądane leku będą takie same.

  Tak jak przy innych antybiotykach, w trakcie przyjmowania Metronidazolu należy unikać spożywania alkoholu oraz przez przynajmniej 48 godzin po zaprzestania używania leku. Należy również odczekać przynajmniej dwa tygodnie przed wykonaniem kolejnego badania na choroby przenoszone drogą płciową, aby upewnić się, że antybiotyk zwalczył chorobę, a wynik nie będzie sfałszowany poziomem Metronidazolu w organizmie.

  Czy lek wywołuje skutki uboczne?

  Metronidazol u większości pacjentów nie wywołuje efektów ubocznych, jednak niektórzy mogą być bardziej wrażliwi na działanie składników aktywnych w ich organizmie. Kuracja lekiem nie trwa długo, co oznacza też, że ewentualne działania niepożądane nie będą się długo utrzymywały. Potencjalne efekty uboczne są delikatne, mogą to być biegunka, zaparcia, mdłości, wymioty, bóle brzucha, zły smak w ustach, uczucie „futrzanego języka,” utrata apetytu, wysypka oraz zawroty i ból głowy. Pełna lista ewentualnych skutków ubocznych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

  Czy leki na receptę można kupić przez Internet?

  Serwis euroClinix od 10 już lat zapewnia swoim pacjentom dostęp do opieki medycznej online. Abu otrzymać niezbędne leczenie należy wypełnić konsultację medyczną, która zostanie sprawdzona przez jednego z naszych lekarzy. Do zatwierdzonych zamówień lekarz wypisze receptę. Następnie lek jest przygotowywany przez farmaceutę i wysyłany z naszej akredytowanej przez UE apteki. Zamówienia wysyłamy ekspresową przesyłką kurierską, która zajmuje od jednego do dwóch dni roboczych. Jeżeli lek okaże się nieodpowiednim leczeniem dla danego pacjenta, nie pobierzemy żadnej opłaty, a nasz lekarz zaproponuje medykament zastępczy.


  Oryginalne leki

  Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

  General Pharmaceutical Council (GPhC)Metronidazole Almus
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
  Opineo.pl

  Opinie o nas

  Nick: 168523, dodano: 16 kwietnia 2014 | 10:35
  firma: euroClinix.pl
  super
  Przeczytaj opinię
  Nick: Anka, dodano: 16 kwietnia 2014 | 06:16
  firma: euroClinix.pl
  Miły kontakt, błyskawiczna realizacja. Polecam.
  Przeczytaj opinię
  Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Metronidazol służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.