AlmusMetronidazol

Metronidazol do kupienia z receptą online

Antybiotyk stosowany w leczeniu wielu chorób o podłożu bakteryjnym oraz pasożytniczym, w tym niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Metronidazol znany jest także pod nazwą Flagyl.

Metronidazol zwalcza drobnoustroje odpowiedzialne za wywoływanie między innymi takich przypadłości jak rzęsistkowica (trichomonas vaginalis) oraz bakteryjne zapalenie pochwy (gardnerella). Lek dostępny jest w dawkach 400 mg.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Jeżeli zamówienie leku zostanie złożone do godziny 16:30, przesyłka zostanie nadana tego samego dnia. Konsultacja lekarska ma postać formularza, jest ona w 100% poufna, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej niż 5 minut.

Specyfikacja leku

Nazwa: Metronidazol
Substancja czynna: Metronidazol
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 400mg
Dawkowanie: 3 tabletki dziennie przez 7 dni
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Stosowany w leczeniu takich chorób jak rzęsistkowica czy bakteryjne zapalenie pochwy
Przeznaczone dla: Osób cierpiących na choroby o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym
Klasa: Lek z grupy chemioterapeutyków
Zastosowanie: 3 tabletki dziennie w trakcie lub po posiłku przez 7 dni
Stosowanie z jedzeniem i piciem: W trakcie lub po posiłku
Inne leki: Jednoczesne zażywanie z niektórymi lekami może być niebezpieczne
Producent: Almus

Co warto wiedzieć na temat tego leku?

Metronidazol to lek o działaniu przeciwinfekcyjnym stosowany w leczeniu wielu chorób o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym, w tym rzęsistkowicy (trichomonas vaginalis) i bakteryjnego zapalenia pochwy (gardnerella). Środek znany jest również pod nazwą Flagyl.

Jak działa Metronidazol?

Metronidazol przenika do wnętrza komórek bakterii i pasożytów, upośledzając ich zdolność do tworzenia DNA, w wyniku czego bakterie i pasożyty tracą zdolność do reprodukcji. W takiej sytuacji naturalny system odpornościowy człowieka jest w stanie samoistnie zwalczyć infekcję.

Kto może go zażywać?

Metronidazol może być stosowany przez większość pełnoletnich osób, które cierpią na choroby wywołane przez drobnoustroje beztlenowe, m.in. choroby weneryczne, takie jak rzęsistkowica lub bakteryjne zapalenie pochwy. Ostateczna decyzja wypisaniu recepty na lek należy zawsze do lekarza. Specjalista przepisze środek tylko wtedy, jeśli uzna, że jest on bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

Kto nie może go przyjmować?

Metronidazol nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek składnik leku, matki karmiące piersią oraz kobiety w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Porady lekarza przez należy zasięgnąć w następujących przypadkach:

 • Porfiria
 • Zaburzenia układu nerwowego
 • Schorzenia nerek lub wątroby
 • 4 - 9 miesiąc ciąży
 • Padaczka
 • Zaburzenia krwi lub komórek krwi
 • Nietolerancja cukru

Podczas konsultacji z lekarzem pacjent powinien powiadomić go o wszystkich stosowanych lekach, również tych dostępnych w sprzedaży bez recepty. Ostrożność zaleca się zachować zwłaszcza w przypadku takich środków jak:

 • Leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryna)
 • Lit (stosowany w leczeniu depresji)
 • Leki na epilepsję (np. fenobarbital, fenytoina, prymidon)
 • Disulfiram (wykorzystywany w leczeniu alkoholizmu)
 • Cyklosporyna (stosowana po przeszczepach organów)
 • Fluorouracyl (używany przy niektórych rodzajach raka)
 • Cymetydyna (środek na wrzody żołądka)
 • Antykoncepcja hormonalna
 • Jak zażywa się Metronidazol?

  Najczęściej zalecaną dawką przez lekarzy jest stosowanie 3 tabletek (400 mg) dziennie przez 7 dni.

  Środek należy zażywać w trakcie lub po posiłku. 48 godzin przed i po zażyciu leku należy unikać spożywania alkoholu, gdyż może to przyczynić się do wystąpienia niekomfortowych działań niepożądanych, takich jak bóle żołądka, uderzenia gorąca, kołatanie serca oraz bóle głowy. Pigułki należy przyjmować w całości, bez wcześniejszego rozgryzania. Badania na obecność chorób wenerycznych należy wykonać po upływie przynajmniej 2 tygodni od momentu przyjęcia ostatniej tabletki.

  Czy lek wywołuje skutki uboczne?

  Metronizadol może przyczynić się do wystąpienia działań niepożądanych, choć nie są one doświadczane przez wszystkich stosujących ten lek pacjentów. Na wystąpienie skutków ubocznych bardziej narażeni są pacjenci stosujący Metronidazol po raz pierwszy. Możliwymi działaniami niepożądanymi (występującymi u 1 na 10000 pacjentów) są: drgawki, podwójne widzenie, zawroty głowy, uderzenia gorąca, bóle głowy, świąd, żółtaczka, bóle stawów, problemy z wątrobą, bóle mięśni, krótkowzroczność, zapalenie trzustki, halucynacje, uczucie dezorientacji, zmiana zabarwienia moczu, wysypka, reakcje alergiczne, krwawienie z nosa oraz ból gardła. Pełna lista ewentualnych skutków ubocznych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

  Czy leki na choroby weneryczne można kupić przez Internet?

  Serwis euroClinix już od 10 lat zapewnia swoim pacjentom dostęp do opieki medycznej online. Aby otrzymać niezbędne leczenie, należy wypełnić formularz medyczny, który następnie zostanie zweryfikowany przez jednego z naszych lekarzy. Jeśli specjalista nie zaobserwuje żadnych przeciwwskazań do stosowania środka, wypisze receptę oraz przekaże ją naszemu farmaceucie, który przygotuje lek do wysyłki. Wszystkie środki farmakologiczne wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie, która została akredytowana przez Królewskie Stowarzyszenie Farmaceutyczne w Wielkiej Brytanii (gdzie znajduje się siedziba euroClinix). Zamówienia dostarczane są przez renomowaną firmę kurierską UPS w ciągu 24 - 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.


  Oryginalne leki

  Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

  General Pharmaceutical Council (GPhC)Metronidazole Almus
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
  Opineo.pl

  Opinie o nas

  Nick: dorota, dodano: 27 sierpnia 2015 | 12:29
  firma: euroClinix.pl
  szybko I dyskretnie
  Przeczytaj opinię
  Nick: rita, dodano: 27 sierpnia 2015 | 11:17
  firma: euroClinix.pl
  Jak zawsze wszystko super, szybko i sprawnie- polecam 100% !
  Przeczytaj opinię
  Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Metronidazol służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.