Pfizer PharmaceuticalMetformina

Metformina do kupienia z receptą online

Lek nalężący do grupy środków farmakologicznych określanych jako Biguanidy. Metformina stosowana jest w leczeniu cukrzycy typu 2, zwanej cukrzycą insulinoniezależną. Środek dostępny jest w tabletkach o dawce 500 mg.

Lek pomaga organizmowi kontrolować poziom cukru we krwi. Przepisywany jest w sytuacji, gdy odpowiednia dieta oraz ćwiczenia nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Metformina dostępna jest w sprzedaży od ponad 40 lat.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska w postaci krótkiego formularza jest w pełni dyskretna. Wszystkie zamówienia składane do 16:30 wysyłane są w tym samym dniu. Zapewniamy profesjonalną opiekę zdrowotną oraz fachową obsługę.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: juras666, dodano: 21 maja 2016 | 14:03
firma: euroClinix.pl
Polecam.
Przeczytaj opinię
Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Metformina
Substancja czynna: Chlorowodorek metforminy
Producent: Pfizer
Opis: Lek dla diabetyków, obniżający poziom glukozy we krwi
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 500mg, 850mg
Przeznaczone dla: Osób ze zdiagnozowaną cukrzycą typu 2
Dawkowanie: Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej - jedna tabletka 2 razy dziennie
Klasa: Przeciwcukrzycowe
Stosowanie z alkoholem: Niewskazane
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Zapytaj lekarza

Co warto wiedzieć na temat leku?

Najważniejszym zadaniem Metforminy jest kontrola odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Ale to nie wszystko. Lek ten może również obniżyć poziom tzw. złego cholesterolu (LDL), jednocześnie zwiększając poziom dobrego, pomocnego w utracie wagi cholesterolu (HDL). Stosowana od wielu lat Metformina wykazuje wysoki poziom skuteczności i bezpieczeństwa wśród osób, które stosują ten lek w farmakoterapii.

Jak działa lek?

Metformina jest biguanidem - specyfikiem stosowanym w leczeniu cukrzycy typu 2, który pomaga organizmowi kontrolować poziom cukru. Prowadzi do obniżenia poziomu cukru przyjętego wraz z pożywieniem. Reguluje ilość glukozy wytwarzanej przez wątrobę i pomaga w zwiększyć odpowiedź organizmu na insulinę. W przypadku cukrzycy typu 1 zastrzyki z insuliny będą nadal niezbędne.

Jak dawkować Metforminę?

Metforminę w postaci tabletek 500 mg przyjmuje się zazwyczaj dwa razy dziennie. Zawsze należy przyjmować lek zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Postępowanie zgodnie z instrukcją pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo i skuteczność. Zaleca się przyjmować tabletkę Metforminy podczas posiłku. Pigułki nie należy rozgrywać ani żuć. Pacjenci przyjmujący lek powinni regularnie poddawać się badaniom krwi w celu kontroli właściwego poziomu cukru we krwi.

Kto może przyjmować Metforminę?

Właściwie każdy pacjent cierpiący na cukrzycę typu 2 może stosować Metforminę. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na substancję czynną oraz cukrzycowa kwasica ketonowa. W takich przypadkach pacjent nie powinien przyjmować opisywanego leku, a specjalista przepisywać go.

Ze względu na poważne skutki uboczne należy uważnie kontrolować swój stan zdrowia, szczególnie pod kątem możliwości wystąpienia kwasicy mleczanowej. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Czy można kupić lek przez Internet?

Lek można zamówić w klinice internetowej euroClinix po wypełnieniu poufnego formularza medycznego, który zostanie oddany do analizy jednemu z naszych lekarzy. Na podstawie kwestionariusza (w przypadku niestwierdzenia przeciwwskazań do stosowania) lekarz wystawi receptę, którą następnie przekaże do naszej apteki. Stamtąd lek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Konsultacja lekarska, wystawienie recepty i przesyłka są wliczone w cenę leku. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: juras666, dodano: 21 maja 2016 | 14:03
firma: euroClinix.pl
Polecam.
Przeczytaj opinię
Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Metformina służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.