MSD PharnaMarvelon

Tabletki Marvelon do kupienia z receptą online

Dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny w postaci doustnych pigułek, którego substancjami czynnymi są etynyloestradiol (30mcg) oraz dezogestrel (150mcg). Tabletki znane są także pod nazwą Regulon.

Marvelon redukuje ryzyko zajścia w ciąże do mniej niż 1%, a ponadto zmniejsza bóle miesiączkowe oraz reguluje menstruację. Pigułki należy zażywać przez 21 dni, po których następuje tygodniowa przerwa w stosowaniu.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska jest całkowicie poufna, ma ona formę formularza, którego wypełnienie nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Usługi euroClinix są w 100% dyskretne. Zamówienia złożone przed godz. 16:30 realizowane są w tym samym dniu.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Marvelon
Substancja czynna: Dezogestrel i etynyloestradiol
Producent: MSD
Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 150mcg - 30mcg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich kobiet w wieku reprodukcyjnym
Dawkowanie: Jedna tabletka na dobę o stałej godzinie
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Niewskazane, zapytaj lekarza
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć o tabletkach Marvelon?

Pigułki Marvelon zapewniają natychmiastową ochronę przed ciążą, pod warunkiem, że stosowanie leku rozpocznie się wraz z pierwszym dniem miesiączki. Jeżeli jest to niemożliwe, pigułkę można przyjąć do piątego dnia od wystąpienia krwawienia menstruacyjnego, jednakże wówczas osiągnie ona pełną skuteczność dopiero po upływie około siedmiu dni. Ponadto pigułki Marvelon wpływają korzystnie na regulację cyklu miesiączkowego i zmniejszają nieprzyjemne objawy menstruacji.

Jak działają pigułki Marvelon?

Marvelon zawiera dwa składniki aktywne - desogestrel i etynyloestradiol, które są odpowiednikami żeńskich hormonów płciowych (estrogenu i progestagenu). Substancje te ingerują w naturalne procesy doświadczane przez kobiety podczas trwania cyklu. Przede wszystkim zapobiegają one owulacji, bez której prawdopodobieństwo zapłodnienia jest niemal zerowe. Ponadto zmieniają one konsystencję śluzu szyjkowego (obniżając ruchliwość plemników) oraz zapobiegają pogrubieniu endometrium, dzięki czemu ewentualna zapłodniona komórka jajowa nie mogłaby się zagnieździć i dojrzewać.

Kto nie powinien stosować tych pigułek?

Marvelon nie powinien być stosowany przez kobiety cierpiące na nadciśnienie, krwawienia z pochwy o nieustalonej przyczynie, silne migreny, cukrzycę, toczeń rumieniowaty oraz choroby podwyższające prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów. Lek jest także nieodpowiedni dla pacjentek, które kiedykolwiek przebyły udar mózgu lub zawał serca, a także raka jajników, wątroby, endometrium bądź piersi. Ważnymi przeciwwskazaniami do stosowania Marvelonu są także ciążą, karmienie piersią oraz uczulenie na składniki leku.

W trakcie konsultacji lekarskiej należy powiadomić specjalistę o przyjmowaniu takich farmaceutyków jak środki na epilepsję, antybiotyki, dziurawiec zwyczajny, środki wykorzystywane w leczeniu HIV oraz leki przeciwgrzybicze. Lekarz powinien zostać także powiadomiony o wysokim poziomie cholesterolu, ostudzie, schorzeniach nerek oraz chorobach wątroby.

Jak należy zażywać Marvelon?

Marvelon przyjmuje się codziennie o tej samej godzinie przez 21 dni cyklu. Po trzech tygodniach regularnego stosowania należy zrobić 7 - dniową przerwę, podczas której najprawdopodobniej dojdzie do krwawienia przypominającego menstruację. Nowy blister pigułek należy rozpocząć po upływie równego tygodnia nawet wtedy, jeśli krwawienie wciąż trwa. Przykładowo, jeśli ostatnia pigułka z opakowania została przyjęta w środę, pierwsza tabletka z nowego blistra powinna zostać zażyta w następny czwartek.

Czy Marvelon wywołuje skutki uboczne?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi Marvelonu są: wahania nastroju, zmiany wagi ciała, migreny, bóle głowy, przygnębienie, obniżenie regularności miesiączek, spadek lub wzrost libido, zaburzenia krążenia krwi, zmiany w śluzie produkowanym przez szyjkę macicy, nudności, wymioty oraz dyskomfort podczas noszenia soczewek kontaktowych. Pełna lista możliwych skutków ubocznych znajduje się w ulotce leku. Przed zastosowaniem Marvelonu prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

Czy można zamówić Marvelon bez recepty od ginekologa?

Zakupienie Marvelonu bez recepty od ginekologa jest możliwe dzięki usługom świadczonym przez klinikę internetową euroClinix. Recepta może zostać wystawiona przez jednego z naszych lekarzy po przeanalizowaniu formularza medycznego, wypełnianego przez pacjentkę podczas składania zamówienia. Wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczane pod wskazany adres w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta. Numer telefonu widnieje w górnej części strony.

Ile kosztuje Marvelon?

Cena Marvelonu uzależniona jest ilości tabletek, jaką pacjentka pragnie zamówić. euroClinix oferuje możliwość zakupienia pigułek na 3 lub 6 miesięcy stosowania. Koszty konsultacji lekarskiej oraz dostawy kurierskiej są wliczone w cenę środka. Pacjentka nie ponosi zatem żadnych dodatkowych kosztów.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)Marvelon-MSD Pharma
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Marvelon służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.