OrganonMarvelon

Dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny w postaci doustnych pigułek, którego substancjami czynnymi są etynyloestradiol (30mcg) oraz dezogestrel (150mcg). Tabletki znane są także pod nazwą Regulon.

Marvelon redukuje ryzyko zajścia w ciąże do mniej niż 1%, a ponadto zmniejsza bóle miesiączkowe oraz reguluje menstruację. Pigułki należy zażywać przez 21 dni, po których następuje tygodniowa przerwa w stosowaniu.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska jest całkowicie poufna, ma ona formę formularza, którego wypełnienie nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Usługi euroClinix są w 100% dyskretne. Zamówienia złożone przed godz. 16:30 realizowane są w tym samym dniu.

Marvelon - Częste pytania

Co warto wiedzieć o tabletkach Marvelon?

Pigułki Marvelon zapewniają natychmiastową ochronę przed ciążą, pod warunkiem, że stosowanie leku rozpocznie się wraz z pierwszym dniem miesiączki. Jeżeli jest to niemożliwe, pigułkę można przyjąć do piątego dnia od wystąpienia krwawienia menstruacyjnego, jednakże wówczas osiągnie ona pełną skuteczność dopiero po upływie około siedmiu dni. Ponadto pigułki Marvelon wpływają korzystnie na regulację cyklu miesiączkowego i zmniejszają nieprzyjemne objawy menstruacji.

Jak działają pigułki Marvelon?

Marvelon jest środkiem zawierającym zarówno estrogen jak i progestagen, co oznacza, że jego działanie antykoncepcyjne jest trzyetapowe. Po pierwsze, jeszcze w trakcie owulacji pigułka wysyła do organizmu informację o jej zakończeniu, dzięki czemu hamuje proces uwalniania jajeczka. Ponadto, Marvelon zagęszcza śluz, wytwarzany przez szyjkę macicy, uniemożliwiając tym samym przedostanie się plemników do wnętrza macicy. Ostatnim etapem działania Marvelonu jest zapobieganie pogrubianiu się śluzówki macicy, w której mogłoby zagnieździć się ewentualne jajeczko.

Kto nie powinien stosować tych pigułek?

Nie zaleca się stosowania pigułek Marvelon podczas ciąży lub karmienia piersią lub po przebytym udarze mózgu. Preparatu powinny również unikać kobiety powyżej 35 roku życia, palące tytoń oraz cierpiące na choroby serca lub zaburzenia krążenia.

Jak należy zażywać Marvelon?

Marvelon najlepiej zacząć stosować pierwszego dnia miesiączki, gdyż zapewni on wówczas natychmiastową ochronę przed zapłodnieniem. Środek należy zażywać przez 21 dni cyklu miesiączkowego, po czym, bezpośrednio przed rozpoczęciem nowego opakowania, odstawić na okres siedmiu dni.

Nawet podczas tej siedmiodniowej przerwy, działanie Marvelonu pozostaje niezmienione. W tym czasie zamiast miesiączki występuje tzw. krwawienie z odstawienia, które pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się hormonów antykoncepcyjnych z organizmu. W celu osiągnięcia optymalnej skuteczności preparatu, należy go zażywać każdego dnia o stałej porze.

Czy Marvelon wywołuje skutki uboczne?

Do najczęstszych objawów niepożądanych mogących wystąpić podczas stosowania Marvelonu należą: nudności, bóle głowy, wymioty, wzdęcia, ból piersi lub ich nadwrażliwość na dotyk, wzmożony porost owłosienia, wahania masy ciała, zaburzenia apetytu, zmiany w libido oraz nieregularność cyklu miesiączkowego. Aby uzyskać większą ilość informacji na temat skutków ubocznych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Jak kupić lek w euroClinix?

Aby zamówić lek w euroClinix, konieczne jest wypełnienie formularza medycznego, który zostanie poddany szczegółowej analizie jednego z naszych lekarzy. Na podstawie zawartych w nim informacji podejmie on decyzję o wystawieniu recepty. Jeśli specjalista uzna, że lek jest niebezpieczny dla zdrowia pacjentki, ma pełne prawo odmówić przepisania leku. W przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań lek zostanie wysłany prosto z licencjonowanej apteki i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)marvelon-organon
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: abpolek, dodano: 20 marca 2015 | 18:13
firma: euroClinix.pl
Ok!
Przeczytaj opinię
Nick: Jakub, dodano: 20 marca 2015 | 13:42
firma: euroClinix.pl
Wszysto w jak największym porządku firma uczciwa , przesyłka szybka sprawna towar ...
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Marvelon służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.
Linki pokrewne do leku