GlaxoSmithKlineMalarone

Malarone do kupienia z receptą online

Malarone to zestaw leków przeciw malarii, jednej z najgroźniejszych chorób na świecie.
Substancje czynne zawarte w lekach atakują bezpośrednio enzymy pasożytów malarii, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się w organizmie i zabijając je zanim wywołają chorobę.

  • Codzienna dawka zabija infekcję
  • Zapobiega inwazji pasożytów w organizmie
  • Serię rozpoczyna się na 2 dni przed rozpoczęciem podróży i kończy 1 tydzień po
  • Stosunkowo niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: piiggy, dodano: 27 kwietnia 2016 | 10:20
firma: euroClinix.pl
naprawdę polecam
Przeczytaj opinię
Nick: Ted, dodano: 26 kwietnia 2016 | 20:13
firma: euroClinix.pl
Dobra
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Malarone
Substancja czynna: Atowakwon i chlorowodorek proguanilu
Producent: GSK
Opis: Stosowany w zapobieganiu i leczeniu malarii
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 100mg, 250mg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich osób podróżujących do krajów zagrożonych malarią
Dawkowanie: Rozpocząć stosowanie 1 tabletki dziennie na 2/3 dni przed wyjazdem i kontynuować do tygodnia po powrocie
Klasa: Lek przeciwmalaryczny
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Niewskazane, zapytaj lekarza

Co warto wiedzieć na temat tego leku?

Malarone zapewniają ochronę przed jedną z najszkodliwszych chorób pasożytniczych na świecie. Przyjmując pojedynczą dawkę codziennie, podróżni są pod ochroną kompleksowej tarczy przed wszelkimi formami zakażenia, nawet w tych rejonach świata gdzie pasożyt uodpornił się na inne leki przeciwmalaryczne.

Jak działają tabletki Malarone?

Aktywne składniki zawarte w tym leku to chlorowodorek proguanilu i atowakwon. Oddziałują one na enzymy pasożyta malarii, które odpowiadają za jego zdolności do namnażania się. Oznacza to, że pasożyt nie może rozprzestrzeniać się w organizmie i wywołać choroby. Wówczas naturalny system odpornościowy organizmu jest w stanie skutecznie zwalczyć pasożyta całkowicie pozbywając się choroby.

Kto może zażywać tabletki Malarone?

Malarone nie jest zalecany s kobietom w ciąży i karmiącym piersią oraz osobom cierpiącym na choroby nerek. Również równoległe przyjmowanie innych leków może wpłynąć na skuteczność tego środka, dlatego ważne jest aby w pełni wymienić wszystkie zażywane obecnie leki podczas konsultacji lekarskiej.

Jak przyjmować tabletki Malarone?

Leczenie rozpoczyna się zwykle na dwa dni przed rozpoczęciem podróży i kończy co najmniej siedem dni po powrocie. W tym czasie należy przyjmować jedną tabletkę dziennie. Malarone nie jest przeznaczony do długotrwałego leczenia, należy więc poinformować lekarza w konsultacji zdrowotnej jeżeli wyjazd będzie dłuższy niż 28 dni. Należy starać się zażywać każdą tabletkę z posiłkiem lub napojami mlecznymi, ponieważ wspomaga to proces wchłaniania, a także zmniejsza ryzyko doświadczenia skutków ubocznych.

Jakie są skutki uboczne?

Przyjmowanie Malarone, jak w przypadku wszystkich leków na receptę, niesie za sobą pewne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Efekty uboczne są bardziej prawdopodobne u osób szczególnie wrażliwych na zawarte w leku substancje czynne. Do łagodnych skutków ubocznych leku należą nudności i bóle głowy, choć można ograniczyć ryzyko ich wystąpienia biorąc tabletki z jedzeniem lub mlecznym napojem. Jeśli wystąpią poważniejsze skutki uboczne lub łagodne działania niepożądane będą się utrzymywały przez dłuższy okres czasu należy zasięgnąć pomocy medycznej. Również jeśli doświadczą Państwo jakichkolwiek objawów malarii podczas przyjmowania tego leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak wygląda proces zamawiania w euroClinix?

Aby zamówić lek w euroClinix, należy kliknąć na żółty prostokąt z napisem przejdź do pytań medycznych, który automatycznie przekieruje pacjenta do formularza medycznego - jego wypełnienie jest niezbędnym elementem procesu zamawiania. Na podstawie zawartych w kwestionariuszu informacji lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty na lek. Zostanie ona wypisana tylko w przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań do stosowania środka. Następnie lek zostanie wysłany prosto z licencjonowanej apteki i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)malarone-gsk
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: piiggy, dodano: 27 kwietnia 2016 | 10:20
firma: euroClinix.pl
naprawdę polecam
Przeczytaj opinię
Nick: Ted, dodano: 26 kwietnia 2016 | 20:13
firma: euroClinix.pl
Dobra
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Malarone służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.