Pfizer PharmaceuticalsLipitor (Sortis)

Lipitor do kupienia z receptą online

Środek należący do grupy środków farmakologicznych określanych jako statyny. Lipitor obniża poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, poprawiając ogólny stan zdrowia. Środek znany jest także pod nazwą Sortis lub Atorvastatin.

W połączeniu z dietą o niskiej zawartości cholesterolu oraz regularnymi ćwiczeniami fizycznymi, Lipitor zmniejsza ryzyko wystąpienia m.in. takich przypadłości jak choroba wieńcowa lub udar mózgu.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Lipitor może być przepisany tylko pacjentom, którzy wcześniej już go zażywali lub którym lekarz zalecił stosowanie leku lub jego odpowiedników Sortis lub Atorwastatin.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: slawekpi12, dodano: 29 kwietnia 2016 | 10:13
firma: euroClinix.pl
obsługa jest wyśmienita
Przeczytaj opinię
Nick: jozef, dodano: 29 kwietnia 2016 | 04:35
firma: euroClinix.pl
Firma godna polecenia
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Lipitor
Substancja czynna: Atorwastatyna
Producent: Pfizer
Opis: Obniża stężenie cholesterolu we krwi
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 10mg, 20mg, 40mg, 80mg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich osób z wysokim choletserolem
Dawkowanie: 1 tabletka dziennie
Klasa: Statyna
Stosowanie z alkoholem: Niewskazane
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć na tremat tego leku?

Osoby zmagające się z wysokim poziomem cholesterolu mogą być zagrożone wystąpieniem poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, dusznica bolesna, skrzepy krwi i udar mózgu - nawet jeśli nie zauważają u siebie objawów. Niektórzy pacjenci skutecznie obniżają poziom cholesterolu poprzez samo podjęcie pewnych zmian w stylu życia, takich jak stosowanie odpowiedniej diety oraz wykonywanie regularnych ćwiczeń. Jednak w niektórych przypadkach stosowanie statyn, takich jak np. Sortis (Lipitor), jest niezbędne do zmniejszenia zawartości cholesterolu lub trójglicerydów we krwi, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości i długości życia wielu pacjentów.

Jak działa Lipitor (Sortis)?

Statyny takie jak Lipitor działają poprzez ograniczenie pracy enzymów w wątrobie, odpowiedzialnych za wytwarzanie "złego" cholesterolu (LDL). Zmniejszając ilość "złego" cholesterolu, organizm będzie produkował więcej "dobrego" cholesterolu (HDL), który pomaga tworzyć komórki krwi i hormonów, ale nie odkłada się w tętnicach i nie rozszczepia serca.

Kto może stosować Sortis?

Większość ludzi może stosować Lipitor (Sortis) w celu obniżenia poziomu cholesterolu, jednak może okazać się, że nie jest to najlepszy środek dla każdego. Lipitor nie będzie przepisany kobietom w ciąży lub karmiącym piersią oraz osobom wykazującym nadwrażliwość na którykolwiek ze składników zawartych w leku. Środek również może okazać się niestosowny dla osób cierpiących na jakąkolwiek przypadłość wątroby. Należy również wspomnieć w swojej konsultacji przebyty udaru mózgu, problemy z nerkami lub tarczycą oraz wszelkie problem z mięśniami, gdyż każdy z tych czynników może wpływać na przepisaną dawkę. Ostateczną decyzję o wydaniu leku podejmuje lekarz na podstawie historii medycznej pacjenta.

Jak bierze się ten lek?

Należy zawsze unikać połączenia statyn z grejpfrutami, gdyż owoc ten ma właściwości ograniczające działanie leku Lipitor. Nie należy również mieszać leku z dużymi ilościami alkoholu. Lekarz zaleci najlepszą dawkę dla każdego pacjenta, dostępne dawki w powlekanych tabletkach to 10mg, 20mg, 40mg i 80mg. Przy zakupie leku Lipitor (Sortis) po raz pierwszy, najczęściej przepisana zostaje najniższa dawka, nie należy jednak jej zwiększać bez zalecenia lekarza.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Wszystkie leki na receptę mogą wywoływać pewne niepożądane działanie, są one jednak stosunkowo rzadkie i często przechodzą wraz z dostosowaniem się ciała do składników leku. Niektóre z częstszych działań niepożądanych leku to bóle głowy, nudności, ból mięśni, zapalenie nosa i zmęczenie. Niewielka liczba pacjentów może doświadczyć reakcji alergicznej na lek, powinni oni natychmiastowo skonsultować się z lekarzem. Do niektórych objawów reakcji alergicznej należą obrzęk twarzy oraz ciężkie wysypki skórne. Kompletna lista działań niepożądanych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy mogę kupić lek na cholesterol przez Internet?

euroClinix od 10 już lat pomaga pacjentom z problemem podwyższonego cholesterolu we krwi. Osoby pragnący zakupić odpowiedni lek online mogą skorzystać z pomocy naszej kliniki, która na umożliwia bezpieczny dostęp do leczenia na drodze internetowych konsultacji medycznych. Po wypełnieniu formularza konsultacji online, zostaje on zweryfikowany przez jednego z naszych lekarzy. Lekarz ustali, czy wybrana kuracja będzie najbardziej skuteczną metodą leczenia dla danego pacjenta. Po wydaniu recepty, zamówienie zostanie dostarczone w ciągu 24- 48 godzin za pośrednictwem naszej bezpłatnej usługi kurierskiej. Nasz system stanowi bezpieczną alternatywę dla wszystkich pacjentów, dla których wizyta u tradycyjnego lekarza jest z jakiegoś względu niemożliwa.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)lipitor-pfizer
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: slawekpi12, dodano: 29 kwietnia 2016 | 10:13
firma: euroClinix.pl
obsługa jest wyśmienita
Przeczytaj opinię
Nick: jozef, dodano: 29 kwietnia 2016 | 04:35
firma: euroClinix.pl
Firma godna polecenia
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Lipitor (Sortis) służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.