Bayer HealthcareLevonelle (Escapelle)

Tabletka po Levonelle do kupienia z receptą online

Tabletka po stosunku, która zapobiega ciąży do 3 dni (72 godziny) od momentu współżycia. Pigułka Levonelle znana jest także pod nazwą Escapelle. Składnikiem aktywnym środka jest levonorgestrel.

Pigułka Levonelle zażyta w pierwszej dobie po stosunku, zapobiega niechcianej ciąży z ponad 95% skutecznością. Środek blokuje owulację oraz zagęszcza śluz szyjkowy, ograniczając tym samym mobilność plemników.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Wypełnienie formularza medycznego trwa kilka minut - konsultacja jest w 100% poufna. Leki zamówione do 16:30 wysyłane są tego samego dnia. Usługi oferowane przez euroClinix są całkowicie bezpieczne i dyskretne.

Specyfikacja leku

Nazwa: Levonelle
Substancja czynna: Levonorgestrel
Sposób stosowania: Doustne
Postać: Tabletka
Dostępne dawki: 1500 mcg Dawkowanie: Tabletkę należy zażyć do 72 godzin po stosunku
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Zapobiega ciąży po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia
Przeznaczone dla: Kobiet, które odbyły stosunek bez zabezpieczenia
Klasa: Antykoncepcja po stosunku
Zastosowanie: Zażyć nie później niż 72 godziny po współżyciu
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność środka
Producent: Bayer

Co wato wiedzieć o Levonelle?

Levonelle, zwana też Escapelle, to typ antykoncepcji po stosunku, znany również pod nazwą „pigułka po”. Może być zażyta do 3 dni (72 godzin) od niezabezpieczonego stosunku seksualnego, aby zapobiec ciąży. Im wcześniej wzięta jest pigułka, tym bardziej skuteczna. Jeżeli Levonelle zażyta jest w pierwszym dniu po stosunku, jej skuteczność wynosi 95%. Gdy zastosuje się ją w ciągu 25 - 48 godzin po współżyciu, efektywność zmniejsza się do 85%, co wciąż daje duże szanse na uniknięcie ciąży.

Czy Levonelle różi się czymś od Escapelle?

Levonelle i Escapelle to dokładnie takie same pigułki "po", różnią się tylko firmą produkującą je. Escapelle jest produkawana przez firmę Gedeon Richter, a Levonelle przez firmę Bayer. Obie tabletki mają 1.5mg składnika katywnego levonorgestrel i mogą być zażyte do 72 godzin po stosunku. .

Jak działa Levonelle?

Podczas cyklu menstruacyjnego dojrzała komórka jajowa uwalniana jest z jajników. Wówczas jajnik wytwarza progesteron - żeński hormon, który zapobiega uwalnianiu kolejnych komórek jajowych. Levonorgestrel - główny składnik tabletek Levonelle, wytwarza wysoki poziom syntetycznego progesteronu i tym samym oszukuje organizm, że owulacja miała już miejsce. Produkowanie tego hormonu zapobiega więc uwalnianiu komórek jajowych z jajników.

Levonorgestrel również zagęszcza naturalny śluz w macicy, co utrudnia dotarcie nasienia do macicy. Im mniejsza szansa na przetrwanie spermy w środowisku pochwy i przedostanie się jej do macicy, tym mniej prawdopodobne jest zapłodnienie komórki jajowej.

Kto nie powinien zastosować tej tabletki?

Levonelle nie powinna być stosowana przez osoby uczulone na progestagen lub levonorgestrel. Pigułki te nie są również zalecane osobom z chorobami wątroby, schorzeniem jelita grubego lub cienkiego, powodujące zespół złego wchłaniania, a także osobom przyjmującym leki na infekcje grzybicze lub środki na bazie dziurawca zwyczajnego.

Jak zażywa się tą pigułkę?

Pigułka po stosunku Levonelle (Escapelle) może być zastosowana w dowolnym momencie cyklu menstruacyjnego. Należy zażyć jedną tabletkę i popić wodą, jak najszybciej po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia.

Jeżeli przyjmujesz standardowe tabletki antykoncepcyjne, należy kontynuować ich normalne stosowanie, ponieważ antykoncepcja awaryjna może zostać zastosowana tylko raz podczas jednego cyklu menstruacyjnego. W tym okresie zaleca się również używanie takich środków antykoncepcyjnych jak prezerwatywy, co pomoże zabezpieczyć się przed ciążą aż do rozpoczęcia kolejnego cyklu.

Czy tabletki mogą wywołać skutki uboczne?

Do skutków ubocznych zastosowania Levonelle mogą należeć bóle głowy, bóle żołądka, rozwolnienie i uczucie zmęczenia. Po zastosowaniu pigułki okres pacjentki może się opóźnić, co może wywołać plamienie, bądź krwawienie przed kolejną miesiączką. Innymi możliwymi działaniami niepożądanymi są: tkliwość piersi i zawroty głowy.

Neurologiczne

Łagodne bóle głowy są częstym skutkiem ubocznym wielu leków na receptę, w tym Levonelle. Pojawić się mogą również przejściowe zawroty głowy i uczucie zmęczenia.

Żołądkowy

Po zażyciu Levonelle mogą wystąpić wymioty. W tym wypadku należy skonsultować się z lekarzem odnośnie kolejnych kroków, gdyż pigułka może nie być skuteczna. Nudności są często zgłaszanym działanism niepożądanym tego leku.

Ginekologiczne

Zażycie tabletki może zakłócić miesiączki. Mogą również wystąpić plamienia lub nieprawidłowe krwawienie z pochwy.

Piersi

Wrażliwość piersi może być odczuwalna zaraz po zażyciu Levonelle.

Skutki Uboczne Levonelle

Kliknij na danym obszarze ciała, aby dowiedzieć się jaki wpływ na niego może mieć Levonelle.

Jak kupić lek w klinice internetowej euroClinix?

Pierwszy etap procesu zamawiania wymaga wypełnienia formularza medycznego, na podstawie którego lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty na lek. Jeśli specjalista uzna, że stosowanie środka nie zagraża zdrowiu pacjentki, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki. Lek zostanie wysłany i dostarczony pod dowolny adres w Europie w ciągu 24 - 48 godzin. Działalność euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, a nasza apteka posiada akredytację Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Beata, dodano: 23 sierpnia 2015 | 22:07
firma: euroClinix.pl
Bardzo polecam
Przeczytaj opinię
Nick: Monika, dodano: 23 sierpnia 2015 | 21:13
firma: euroClinix.pl
Polecam wszystkim
Przeczytaj opinię
Porównanie antykoncepcji po stosunku - tabletki "po"
Lek Levonelle (Escapelle) ellaOne
Levonelle ellaOne
Producent Bayer HRAPharma
Jak wygląda tabletka Levonelle 1500 ellaOne 30mg
Cena od 194.95 zł 259.95 zł
Skuteczność 95% 98%
Okres skuteczności tabletki 72 h 120 h
Składnik aktywny levonorgestrel (150mcg) octan uliprystalu (300mcg)
  Strona produktu Strona produktu
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Levonelle (Escapelle) służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.