Bayer HealthcareLevonelle (Escapelle)

Tabletka po Levonelle do kupienia z receptą online

Tabletka po stosunku, która zapobiega ciąży do 3 dni (72 godziny) od momentu współżycia. Pigułka Levonelle znana jest także pod nazwą Escapelle. Składnikiem aktywnym środka jest levonorgestrel.

Pigułka Levonelle zażyta w pierwszej dobie po stosunku, zapobiega niechcianej ciąży z ponad 95% skutecznością. Środek blokuje owulację oraz zagęszcza śluz szyjkowy, ograniczając tym samym mobilność plemników.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Wypełnienie formularza medycznego trwa kilka minut - konsultacja jest w 100% poufna. Leki zamówione do 16:30 wysyłane są tego samego dnia. Usługi oferowane przez euroClinix są całkowicie bezpieczne i dyskretne.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: slawekpi12, dodano: 29 kwietnia 2016 | 10:13
firma: euroClinix.pl
obsługa jest wyśmienita
Przeczytaj opinię
Nick: jozef, dodano: 29 kwietnia 2016 | 04:35
firma: euroClinix.pl
Firma godna polecenia
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Levonelle
Substancja czynna: Levonorgestrel
Producent: Bayer
Opis: Zapobiega ciąży po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletka
Dostpne dawki: 1500mcg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich kobiet, które odbyły stosunek bez zabezpieczenia
Dawkowanie: Tabletkę należy zażyć do 72 godzin po stosunku
Klasa: Antykoncepcja po stosunku
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie zaleca się karmienia piersią w okresie do 6 godzin po przyjęciu tabletki levonelle
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Skuteczność tabletki

Uśredniona skuteczność pigułki wynosi 84%. Najmniejsze prawdopodobieństwo zapłodnienia występuje w przypadku zażycia tabletki w ciągu 12 - 24 godzin od chwili współżycia. Skuteczność środka wynosi wtedy około ok. 95%.

Kiedy należy zastosować środek?

Levonelle może zostać zastosowane jeśli:

 • kobieta odbyła stosunek seksualny bez użycia środków antykoncepcyjnych
 • doszło do uszkodzenia prezerwatywy
 • pacjentka pominęła pigułki antykoncepcyjne
 • narządy intymne kobiety weszły w bezpośredni kontakt ze spermą (na przykład podczas pettingu)

Co wato wiedzieć o Levonelle?

Levonelle, zwana też Escapelle, to typ antykoncepcji po stosunku, znany również pod nazwą „pigułka po”. Może być zażyta do 3 dni (72 godzin) od niezabezpieczonego stosunku seksualnego, aby zapobiec ciąży. Im wcześniej wzięta jest pigułka, tym bardziej skuteczna. Jeżeli Levonelle zażyta jest w pierwszym dniu po stosunku, jej skuteczność wynosi 95%. Gdy zastosuje się ją w ciągu 25 - 48 godzin po współżyciu, efektywność zmniejsza się do 85%, co wciąż daje duże szanse na uniknięcie ciąży.

Czy Levonelle różi się czymś od Escapelle?

W niektórych krajach Escapelle sprzedawane jest pod nazwą Levonelle. Oba leki zawierają ten sam składnik aktywny (lewonorgestrel) i różnią się od siebie jedynie nazwą. Działanie oraz skuteczność środków jest identyczna.

Jak działa Levonelle?

Składnikiem aktywnym jest syntetyczny odpowiednik progestagenu o nazwie lewonorgestrel. Levonelle (jeśli zostanie zażyta przed owulacją), zapobiega uwolnieniu komórki jajowej. Ponadto w wyniku działania leku dochodzi do zagęszczenia wydzieliny szyjki macicy, co w znacznym stopniu obniża zdolności plemników do przemieszczania się. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest zatem niewielkie nawet w przypadku zażycia leku po owulacji, gdyż gęsty śluz stanowi dla plemników fizyczną barierę zagradzającą drogę do macicy.

Kto nie powinien zastosować tej tabletki?

Tabletka nie może być przyjmowana przez kobiety w ciąży lub uczulone na składniki leku. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania środka są: choroba Crohna, poważne schorzenia wątroby lub podejrzenie ciąży. Levonelle nie powinno być także zażywane przez pacjentki, które kiedykolwiek doświadczyły ciąży pozamacicznej lub zapalenia jajników.

Podczas konsultacji lekarskiej należy powiadomić lekarza o zażywaniu następujących środków farmakologicznych:

 • leki stosowane w leczeniu epilepsji
 • niektóre farmaceutyki stosowane w leczeniu gruźlicy
 • środki wykorzystywane w leczeniu HIV
 • gryzeofulwina - środek przeciwgrzybiczy
 • dziurawiec zwyczajny
 • cyklosporyna

Jak zażywa się tą pigułkę?

Levonelle należy zażyć tak szybko, jak tylko możliwe, najlepiej w ciągu 12 godzin od momentu współżycia. Środek może zostać zastosowany nie później niż 72 godziny po stosunku. Pigułkę należy połknąć w całości (bez wcześniejszego rozgryzania), popijając szklanką wody. Jeśli w ciągu 3 godzin od przyjęcia leku dojdzie do wymiotów, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem w celu wypisania recepty na kolejną tabletkę. Należy pamiętać, że Levonelle nie może być traktowane jako regularna metoda zapobiegania ciąży. Nie należy stosować leku więcej niż raz w ciągu jednego cyklu menstruacyjnego.

Czy po przyjęciu tabletki można pić alkohol?

Ulotka informacyjna dołączona do opakowania środka nie zawiera wzmianki na temat jednoczesnego stosowania Levonelle i alkoholu. Można zatem założyć, że takie połączenie nie wywiera negatywnego wpływu na organizm lub działanie tabletki. Jednakże w celu zachowania ostrożności, spożycie alkoholu w dniu przyjęcia środka jest odradzane.

Czy tabletki mogą wywołać skutki uboczne?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi występującymi wskutek zażycia tabletki są: wymioty, bóle podbrzusza, uczucie zmęczenia, tkliwość piersi, bóle głowy, biegunki, zawroty głowy oraz zmiany w miesiączkowaniu. W rzadszych przypadkach może także dojść do reakcji skórnych, takich jak świąd, wysypka lub opuchnięcie twarzy.

Czy tabletka może wpłynąć na miesiączkę?

Po zastosowaniu tabletki pacjentka może doświadczyć zaburzeń miesiączkowania. U większości kobiet okres rozpoczyna się terminowo, jednak w niektórych przypadkach miesiączka może nastąpić wcześniej lub później niż zazwyczaj. Krwawienie po Levonelle bywa czasami bardziej obfite. Do czasu wystąpienia pierwszego okresu kobiety mogą doświadczać nieregularnych plamień lub krwawień. Jeśli po przyjęciu tabletki okres opóźni się więcej niż 5 dni, należy wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ciąży.

Neurologiczne

Łagodne bóle głowy są częstym skutkiem ubocznym wielu leków na receptę, w tym Levonelle. Pojawić się mogą również przejściowe zawroty głowy i uczucie zmęczenia.

Żołądkowy

Po zażyciu Levonelle mogą wystąpić wymioty. W tym wypadku należy skonsultować się z lekarzem odnośnie kolejnych kroków, gdyż pigułka może nie być skuteczna. Nudności są często zgłaszanym działanism niepożądanym tego leku.

Ginekologiczne

Zażycie tabletki może zakłócić miesiączki. Mogą również wystąpić plamienia lub nieprawidłowe krwawienie z pochwy.

Piersi

Wrażliwość piersi może być odczuwalna zaraz po zażyciu Levonelle.

Skutki Uboczne Levonelle

Kliknij na danym obszarze ciała, aby dowiedzieć się jaki wpływ na niego może mieć Levonelle.

Jak kupić lek w klinice internetowej euroClinix?

Pierwszy etap procesu zamawiania wymaga wypełnienia formularza medycznego, na podstawie którego lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty na lek. Jeśli specjalista uzna, że stosowanie środka nie zagraża zdrowiu pacjentki, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki. Lek zostanie wysłany i dostarczony pod dowolny adres w Europie w ciągu 24 - 48 godzin. Działalność euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, a nasza apteka posiada akredytację Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: slawekpi12, dodano: 29 kwietnia 2016 | 10:13
firma: euroClinix.pl
obsługa jest wyśmienita
Przeczytaj opinię
Nick: jozef, dodano: 29 kwietnia 2016 | 04:35
firma: euroClinix.pl
Firma godna polecenia
Przeczytaj opinię
Porównanie antykoncepcji po stosunku - tabletki "po"
Lek Levonelle (Escapelle) ellaOne
Levonelle ellaOne
Producent Bayer HRAPharma
Jak wygląda tabletka Levonelle 1500 ellaOne 30mg
Cena od 194.95 zł 259.95 zł
Skuteczność 95% 98%
Okres skuteczności tabletki 72 h 120 h
Składnik aktywny levonorgestrel (150mcg) octan uliprystalu (300mcg)
  Strona produktu Strona produktu
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Levonelle (Escapelle) służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.