Kłykciny Kończyste

Leki na kłykciny kończyste z receptą do kupienia online

Kłykciny kończyste, znane również jako brodawki płciowe lub brodawki weneryczne, to jedna z najczęściej spotykanych chorób przenoszonych drogą płciową w Europie. Dolegliwość wywoływana jest przez niezwykle zaraźliwego wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) i objawia się wykwitem małych mięsistych narośli w obszarze żeńskich lub męskich genitaliów. Narośle mogą różnić się od siebie wielkością i kolorem, który uzależniony jest od odcienia skóry zarażonej osoby. Kłykciny kończyste są szczególnie często spotykane u osób pomiędzy 17 a 33 rokiem życia, choć zakazić może się każdy, niezależnie od wieku.

Odbycie niezabezpieczonego stosunku z osobą cierpiącą na kłykciny kończyste wiąże się z 60% ryzykiem zarażenia wirusem HPV. Leczenie dolegliwości należy rozpocząć natychmiastowo po jej zdiagnozowaniu, gdyż stosowanie odpowiednich leków może zminimalizować ryzyko przekazania wirusa partnerowi seksualnemu. Kłykciny kończyste to choroba nieuleczalna - nie istnieje obecnie żadne lekarstwo umożliwiające całkowite zabicie wirusa brodawczaka ludzkiego. HPV pozostaje w organizmie zakażonej osoby do końca życia, mogąc powodować nawroty wykwitów nawet po kilkunastu latach od momentu zarażenia. Istnieją jednak leki, które wspomagają leczenie objawów choroby, takie jak Condyline, Aldara lub Warticon). Rozpoczęcie kuracji w początkowym stadium choroby pozwala w większości przypadków na szybkie wyleczenie brodawek.

Osoby cierpiące na choroby weneryczne mogą skorzystać z pomocy lekarza współpracującego z kliniką internetową euroClinix, która już od 10 lat świadczy usługi medyczne za pośrednictwem Internetu. Wszystkie oferowane przez nas leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie po odbyciu bezpłatnej konsultacji lekarskiej online. Zapewniamy błyskawiczną dostawę w ciągu 24 - 48 godzin.

Condyline

				Ardern Healthcare Wyprodukowano przez:
Condyline to lek produkowany z wyciągu korzenia podophyllum, który stosowany jest w leczeniu kłykcin kończystych. Środek ma formę roztworu 0.5% 3.5 ml. Preparat przeznaczony jest jedynie do zewnętrznej aplikacji. Pierwsze efekty działania leku są zazwyczaj widoczne już po trzech dniach stosowania.
Aldara

				Meda Wyprodukowano przez:
Aldara to krem wykorzystywany w leczeniu kłykcin kończystych. Odpowiednio stosowany leczy objawy infekcji, usuwając nawet bardzo zaawansowane kłykciny. Skuteczność kremu Aldara w zwalczaniu symptomów wirusa HPV została udowodniona w wielu badaniach. Krem należy aplikować 3 razy w tygodniu aż do ustąpienia objawów.
Warticon (Wartec)

				Stiefel Wyprodukowano przez:
Warticon to lek na kłykciny kończyste na receptę, dostępny w formie roztworu. Usuwa kłykciny i leczy infekcje w przeciągu od 2 tygodni do miesiąca stosowania środka. Płyn należy aplikować dwa razy dziennie przez 3 następujące po sobie dni. Po tygodniu powtórzyć i stosować taki cykl, aż kłykciny zupełnie ustąpią.

Co powoduje kłykciny kończyste?

Kłykciny kończyste wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego, znanego również jako HPV (skrót z ang. human papilloma virus). Wirusem można zarazić się w wyniku niezabezpieczonych za pomocą prezerwatyw kontaktów seksualnych z zakażoną osobą (również oralnych i analnych). W grupie podwyższonego ryzyka zarażenia wirusem HPV znajdują się zatem osoby niestosujące mechanicznych metod antykoncepcji oraz często zmieniające partnerów seksualnych.

Szacuje się, że prawie 90% przypadków zakażeń kłykcinami kończystymi wywoływanych jest przez dwa szczepy wirusa - HPV-6 lub HPV-11. Uważane są one za szczepy tak zwanego „niskiego ryzyka”, gdyż zarażenie nimi wiąże się z niewielkim prawdopodobieństwem wystąpienia nowotworów. Zakażenie innymi typami wirusa HPV (na przykład HPV-16) może doprowadzić do zachorowania na raka szyjki macicy. Nie są to jednak te same szczepy, które odpowiedzialne są za wywoływanie kłykcin kończystych.

Jakie są objawy kłykcin kończystych?

W większości przypadków brodawki płciowe pojawiają się w ciągu 2 lub 3 miesięcy od momentu zakażenia wirusem HPV, jednak niektórzy pacjenci mogą doświadczyć pierwszych objawów choroby nawet rok po zarażeniu się. Ze względu na bezobjawowy przebieg pierwszego stadium choroby wiele osób nie jest świadoma zakażenia wirusem. Z tego powodu po każdym niezabezpieczonym za pomocą prezerwatywy stosunku zaleca się wykonać badanie pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową.

Pierwszym objawem kłykcin kończystych jest pojawienie się skóropodobnych grudek w okolicy narządów płciowych. Brodawki mogą występować pojedynczo lub grupowo, tworząc przypominające kalafiora narośle. Zazwyczaj są one bezbolesne, choć niektóre osoby mogą doświadczać uczucia pieczenia i swędzenia. U kobiet kłykciny mogą rozwinąć się na wargach sromowych, wewnątrz pochwy, wokół odbytu, na szyjce macicy lub wewnątrz cewki moczowej. U mężczyzn brodawki pojawiają się zazwyczaj na trzonie penisa, wokół odbytu, na żołędzi, wewnątrz cewki moczowej, pod napletkiem, na mosznie oraz pomiędzy moszną a odbytem.

Czym wywoływany jest wykwit?

Wirus HPV nie jest w zupełności uleczalny - w większości przypadków pozostaje on w organizmie nosiciela przez resztę jego życia, niekiedy powodując nawroty brodawek płciowych. Nie wiadomo dokładnie co wywołuje reaktywację objawów choroby, jednak niektóre badania naukowe wykazują związek pomiędzy pojawieniem się wykwitów a nadmierną konsumpcją alkoholu, otarciami narządów płciowych, przemęczeniem i wysokim poziomem stresu. Według najnowszych teorii naukowców niektóre osoby posiadające silny system immunologiczny z biegiem lat są w stanie samoistnie zwalczyć wirusa HPV. Teza ta nie jest jeszcze jednak udowodniona.

Czy mogę kupić leki na receptę przez Internet?

Środki na receptę są dostępne do kupienia w klinice internetowej euroClinix. Zakup leku w naszym serwisie zawsze poprzedzony jest odbyciem bezpłatnej konsultacji lekarskiej polegającej na wypełnieniu formularza medycznego. Po szczegółowym przeanalizowaniu zawartych w nim informacji, specjalista (przy braku przeciwwskazań) wypisze receptę na lek. Środek zostanie wysłany ekspresową usługa kuriera UPS i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 godzin. Działalność euroClinix została akredytowana przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii (gdzie zlokalizowana jest nasza siedziba), a wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie.