Jak opóźnić okres

Każda z nas miała w życiu sytuację, kiedy przygotowania do radosnej okazji jak wakacje czy wesele przerywała w najgorszym momencie miesiączka. Z myślą o tych przypadkach powstał lek pozwalający opóźnić okres, przesuwając moment rozpoczęcia krwawienia do aż dwóch tygodni, aż do czasu kiedy termin rozpoczęcia okresu będzie bardziej dogodny. Przesunąć okres można kontrolując cykl wydzielania resztek błony śluzowej macicy, który jest oznaką nadchodzącej miesiączki, co jest właśnie mechanizmem działania leku.

Jeśli termin miesiączki wypada w wyjątkowo niekorzystnym terminie, możesz zgłosić się po pomoc do lekarza współpracującego z kliniką internetową euroClinix. Nasza klinika już od 10 lat wspiera pacjentów w walce z różnej natury dolegliwościami. Działalność euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się nasza siedziba. Świadczymy usługi medyczne na terenie wszystkich krajów europejskich.

Norethisterone
wockhardtWyprodukowano przez
Norethisterone to terapia hormonalna pozwalająca opóźnić okres w sytuacji kiedy termin miesięcznego krwawienia jest niedogodny, jak na przykład podczas wakacji lub przy specjalnych okazjach, jak wesele czy urodziny. Lek ten może opóźnić okres do 2 tygodni. Norethisterone jest także polecany do łagodzenia symptomów bolesnych, ciężkich okresów, endometriozy i innych dolegliwości powiązanych z cyklem menstrualnym.

Jak można opóźnić okres?

Opóźnić okres można stosując odpowiednią terapię hormonalną, zawierającą wysoką dawkę syntetycznego progesteronu. Progesteron to hormon występujący naturalnie w organizmie kobiety, pełniąc kluczową funkcję w regulowaniu cyklu menstruacyjnego. Norethisterone może przesunąć okres imitując naturalne działanie tego hormonu, działając tymczasowo.

Pacjentki stosujące długoterminową terapię hormonalną, taką jak dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna, mogą zapytać lekarza jak opóźnić okres przy użyciu zażywanych już tabletek hormonalnych.

Jak działają tabletki na opóźnienie okresu?

Aby opóźnić miesiączkę, Norethisterone wykorzystuje wysoką dawkę progesteronu. Hormon ten przedłuża okres do czasu, w którym błona śluzowa macicy pozostaje wewnątrz organizmu. Aby lepiej zrozumieć działanie leku, należy przypatrzyć się roli jaką gra progesteron w regulowaniu cyklu menstruacyjnego. W organizmie kobiety, progesteron odpowiedzialny jest za wzmocnienie błony śluzowej macicy, tak aby ułatwić zapłodnionej komórce jajowej osadzenie się w macicy. Komórka jajowa przyczepia się do wnętrza macicy i pozostaje tam przez cały czas trwania ciąży. Dlatego też poziom progesteronu jest wysoki przez całą ciążę, co zapewnia dobre warunki rosnącemu zarodkowi. Jeśli jednak komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, poziom progesteronu gwałtownie opada, powodując wydalenie resztek błony śluzowej.

Opóźnienie okresu możliwe jest więc poprzez utrzymywanie wysokiego poziomu progesteronu. W ten sposób błona śluzowa pozostaje w wyściółce macicy i nie jest wydalana jak w normalnym cyklu menstruacyjnym. Ten stan utrzyma się aż do momentu kiedy przestanie się zażywać tabletki.

Czy istnieje jakieś ryzyko związane z przesuwaniem okresu?

Ze względu na fakt, że leki opóźniające okres przyjmowane są przez krótki okres czasu, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest stosunkowo niewielkie. Efekty uboczne są zazwyczaj niegroźne - mogą to być na przykład lekki przybór na wadze, uczucie przygnębienia, mdłości, gorączka, otumanienie, bóle głowy, opuchlizna, zmiany apetytu, ospałość lub wysoki poziom cukru we krwi.

Jak zamówić lek w euroClinix?

Proces zamawiania leków w euroClinix jest dyskretny i bardzo bezpieczny. Wszystkie oferowane przez nas leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki i sprzedawane jedynie po odbyciu bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Przed złożeniem zamówienia należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie przeanalizowany przez specjalistę pod kątem bezpieczeństwa danego leku dla organizmu pacjentki. Jeśli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań do stosowania, wystawi receptę i przekaże ją naszemu farmaceucie. euroClinix gwarantuje profesjonalną opiekę medyczną i błyskawiczną wysyłkę - dostawa na terenie całej Europy realizowana w ciągu 24 - 48 godzin.