Jak opóźnić okres

Każda z nas miała w życiu sytuację, kiedy przygotowania do radosnej okazji, takiej jak wakacje czy wesele, przerywała w najgorszym momencie miesiączka. Z myślą o tych przypadkach powstał lek Norethisterone, pozwalający przesunąć moment rozpoczęcia krwawienia do aż dwóch tygodni. Przyjmowanie środka zapobiega złuszczaniu się błony śluzowej macicy i tym samym przesuwa termin okresu.

Jeśli termin miesiączki wypada w wyjątkowo niekorzystnym terminie, możesz zgłosić się po pomoc do lekarza współpracującego z kliniką internetową euroClinix. Nasza klinika już od 10 lat wspiera pacjentów w walce z różnej natury dolegliwościami. Działalność euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się nasza siedziba. Wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczane w ciągu 24 godzin.

Norethisterone

				wockhardt Wyprodukowano przez
Norethisterone to terapia hormonalna pozwalająca opóźnić okres w sytuacji kiedy termin miesięcznego krwawienia jest niedogodny, jak na przykład podczas wakacji lub przy specjalnych okazjach, jak wesele czy urodziny. Lek ten może opóźnić okres do 2 tygodni. Norethisterone jest także polecany do łagodzenia symptomów bolesnych, ciężkich okresów, endometriozy i innych dolegliwości powiązanych z cyklem menstrualnym.

Jak można opóźnić okres?

Okres można opóźnić, stosując odpowiednią terapię hormonalną zawierającą wysoką dawkę syntetycznego progesteronu. Progesteron to hormon występujący naturalnie w organizmie kobiety, który pełni kluczową funkcję w regulowaniu cyklu menstruacyjnego. Kobiety, które nie stosują antykoncepcji hormonalnej mogą przesunąć okres za pomocą leku Norethisterone, natomiast pacjentki zażywające tabletki antykoncepcyjne mogą zapytać lekarza jak opóźnić okres przy użyciu przyjmowanych już obecnie pigułek.

Jak działają tabletki na opóźnienie okresu?

W opóźnianiu miesiączki Norethisterone wykorzystuje wysoką dawkę progesteronu. Aby lepiej zrozumieć działanie leku, należy przyjrzeć się roli jaką progesteron odgrywa w regulowaniu cyklu menstruacyjnego. Progesteron odpowiedzialny jest za wzmocnienie błony śluzowej macicy, co ułatwia zapłodnionej komórce jajowej osadzenie się w macicy. Komórka jajowa przyczepia się do wnętrza macicy i pozostaje tam przez cały okres trwania ciąży. Dlatego też poziom progesteronu jest wysoki przez całą ciążę, co zapewnia dobre warunki rosnącemu zarodkowi. Jeśli jednak komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, poziom progesteronu gwałtownie opada, powodując złuszczenie błony śluzowej oraz wydalenie jej wraz z krwią.

Opóźnienie okresu możliwe jest więc poprzez utrzymywanie wysokiego poziomu progesteronu. W ten sposób błona śluzowa pozostaje w wyściółce macicy i nie jest wydalana jak w normalnym cyklu menstruacyjnym. Ten stan utrzyma się aż do momentu kiedy przestanie się zażywać tabletki.

Czy istnieje jakieś ryzyko związane z przesuwaniem okresu?

Ze względu na fakt, że leki opóźniające okres przyjmowane są przez krótki okres czasu, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest stosunkowo niewielkie. Działania niepożądane są zazwyczaj niegroźne - mogą to być na przykład lekki przyrost wagi, uczucie przygnębienia, mdłości, gorączka, bóle głowy, opuchlizna, zmiany apetytu, ospałość lub wysoki poziom cukru we krwi.

Jak zamówić lek w euroClinix?

Proces zamawiania leków w euroClinix jest dyskretny i bardzo bezpieczny. Wszystkie oferowane przez nas leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki i sprzedawane jedynie po odbyciu bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Przed złożeniem zamówienia należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie przeanalizowany przez specjalistę pod kątem bezpieczeństwa danego leku dla organizmu pacjentki. Jeśli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań do stosowania, wystawi receptę i przekaże ją naszemu farmaceucie. euroClinix gwarantuje profesjonalną opiekę medyczną i błyskawiczną wysyłkę - dostawa na terenie całej Europy realizowana w ciągu 24 godzin.