Janssen CilagPlastry Evra

Plastry Evra do kupienia z receptą online

Środek antykoncepcyjny w formie samoprzylepnych plastrów zawierający dwa składniki aktywne - norelgestromin i etynyloestradiol. Plastry wymagają wymiany jedynie raz w tygodniu. Poprawne stosowanie leku zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.

W tej formie antykoncepcji hormony wchłaniane są do organizmu przez skórę, z pominięciem układu pokarmowego. Dzięki temu środek zachowuje pełną skuteczność nawet w przypadku wystąpienia problemów żołądkowych.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Wypełnienie formularza medycznego (weryfikowanego przez naszego lekarza) zajmuje kilka minut. Wszystkie zawarte w nim informacje są ściśle poufne. W przypadku zamówienia leku do godz. 16:30 wysyłka ma miejsce tego samego dnia.

Specyfikacja leku

Nazwa: Evra
Substancja czynna: Norelgestromin i etynyloestradiol
Sposób stosowania: Przylepić na skórę
Postać: Plastry
Dostępne dawki: 203 mcg/24h - 33.9mcg/24h
Dawkowanie: Plastry wymienia się raz w tygodniu o stałej godzinje
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą
Przeznaczone dla: Kobiet w wieku reprodukcyjnym
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Zastosowanie: Plastry należy stosować przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa
Czas działania: 24 godziny na dobę
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność środka
Producent: Janssen Ltd

Co warto wiedzieć na temat plastrów Evra?

Plastry antykoncepcyjne Evra zapewniają prawie 100% skuteczności. Oznacza to, że oprócz nich nie trzeba stosować żadnego dodatkowego zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. W tej metodzie antykoncepcji hormony wchłaniane są do krwiobiegu przez skórę. Nie trzeba o nich pamiętać każdego dnia, gdyż wymagają wymiany jedynie raz w tygodniu.

Jak działają plastry hormonalne?

Plastry Evra działają dokładnie tak jak inne środki antykoncepcyjne z tą różnicą, że hormony przekazywane są do organizmu inną drogą – przez skórę. Połączenie etynyloestradiolu i norelgestrominu, będących sztucznymi wersjami estrogenu i progestagenu, wpływa na naturalny cykl organizmu, zatrzymując owulację. Plastry Evra zwiększają również grubość śluzówki szyjki macicy, dzięki czemu plemniki mają utrudnioną drogę wejścia do macicy, a zapłodniona komórka jajowa ma mniejszą szansę na zagnieżdżenie.

Kto nie może stosować plastrów Evra?

Kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz pacjentki uczulone na którykolwiek ze składników nie powinny stosować plastrów antykoncepcyjnych Evra. Do innych przeciwskazań do stosowania leku należą zakrzepica żył, wysokie ciśnienie krwi, przebyty atak serca, regularne bóle migrenowe oraz wysoki poziom cholesterolu.

Jak stosować lek?

Plastry Evra należy stosować przez trzy tygodnie czterotygodniowego (28-dniowego) cyklu. Oznacza to, że co trzy tygodnie następuje siedmiodniowa przerwa w stosowaniu leku. Jeśli przez trzy tygodnie plastry były stosowane we właściwy sposób, pełna ochrona przed ciążą obejmuje również tydzień przerwy.

Jeżeli pacjentka zastosuje plaster Evra od pierwszego dnia cyklu miesiączkowego, staje się zabezpieczona niemal natychmiastowo. Dzień tygodnia w którym plaster został zastosowany po raz pierwszy warto zaznaczyć w kalendarzu - będzie to dzień, w którym należy wymieniać plaster co tydzień.

Miejsce przyklejenia plastra powinno się wybierać biorąc pod uwagę ryzyko ewentualnego zrolowania go przez obcisłe ubranie. Dobrze więc sprawdzą się pośladki, ramiona, górna część pleców lub brzucha. Przed przyklejeniem należy upewnić się, że skóra jest czysta i sucha.

W użytkowaniu plastra nie powinny przeszkadzać żadne codzienne czynności, nawet kąpiel, prysznic czy basen. Jeśli jednak obluzuje się on nieco, należy go po prostu docisnąć do skóry. Jak tylko minie tydzień od nałożenia plastra, należy szybko go usunąć i zastąpić nowym. Kolejny warto przykleić w innym miejscu tak, by uniknąć podrażnienia skóry.

Jakie są skutki uboczne?

. Do najczęstszych działań niepożądanych należą: bóle głowy, nudności, zmęczenie, zły humor, tkliwość piersi lub ból brzucha i wzdęcia. Jeśli wystąpi poważniejszy objaw lub będzie się on długo utrzymywać, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak zakupić lek w klinice internetowej euroClinix?

Zamawianie leków w klinice internetowej euroClinix jest bardzo bezpieczne i komfortowe. Wystarczy wypełnić formularz medyczny, który zostanie przeanalizowany przez wykwalifikowanego lekarza pod kątem bezpieczeństwa leku dla zdrowia pacjentki. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania do stosowania, specjalista wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej apteki. Stamtąd lek zostanie wysłany i dostarczony do domu pacjentki ciągu maksymalnie 48 godzin. Wszystkie dostawy realizowane są przez renomowanego kuriera UPS.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)Janssen-Cilag Evra
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: JOLA, dodano: 25 sierpnia 2015 | 20:58
firma: euroClinix.pl
Super firma,bez niej musiałbym spędzać kilka godzin do lekarza po recepte
Przeczytaj opinię
Nick: Agnat, dodano: 25 sierpnia 2015 | 16:36
firma: euroClinix.pl
Wszystko OK!!!
Przeczytaj opinię
Porównanie plastrów i krążków antykoncepcyjnych
Lek Plastry Evra NuvaRing
Evra Patch NuvaRing
Producent Janssen-Cilag Organon
Wygląd Evra Patch Nuvaring
Cena od 209.95 zł 359.95 zł
Częstotliwość Raz na tydzień Raz na miesiąc
Składniki etynyloestradiol (34mcg)
norelgestromin (203mcg)
etynyloestradiol (15mcg)
etonogestrel (120mcg)
  Strona produktu Strona produktu
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Plastry Evra służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.