Plastry Evra

Plastry Evra do kupienia z receptą online

Środek antykoncepcyjny w formie samoprzylepnych plastrów zawierający dwa składniki aktywne - norelgestromin i etynyloestradiol. Plastry wymagają wymiany jedynie raz w tygodniu. Poprawne stosowanie leku zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.

W tej formie antykoncepcji hormony wchłaniane są do organizmu przez skórę, z pominięciem układu pokarmowego. Dzięki temu środek zachowuje pełną skuteczność nawet w przypadku wystąpienia problemów żołądkowych.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Wypełnienie formularza medycznego (weryfikowanego przez naszego lekarza) zajmuje kilka minut. Wszystkie zawarte w nim informacje są ściśle poufne. W przypadku zamówienia leku do godz. 16:30 wysyłka ma miejsce tego samego dnia.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: piiggy, dodano: 27 kwietnia 2016 | 10:20
firma: euroClinix.pl
naprawdę polecam
Przeczytaj opinię
Nick: Ted, dodano: 26 kwietnia 2016 | 20:13
firma: euroClinix.pl
Dobra
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Plastry Evra
Substancja czynna: Norelgestromin i etynyloestradiol
Producent: Janssen Ltd
Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Przylepić na skórę
Postać: Plastry
Dostpne dawki: 203mcg / 24h - 33.9mcg / 24h
Przeznaczone dla: Pełnoletnich kobiet w wieku reprodukcyjnym
Dawkowanie: Plastry wymienia się raz w tygodniu o stałej godzinje
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Skuteczność plastrów Evra

Skuteczność plastrów Evra jest taka sama jak w przypadku innych dwuskładnikowych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Poprawne stosowanie leku zapewnia niemal 100% ochronę przed niechcianym zapłodnieniem. Warto podkreślić, że dzięki wchłanianiu hormonów z pominięciem układu pokarmowego plastry Evra zachowują pełną skuteczność nawet w przypadku doświadczenia wymiotów lub biegunek.

Co warto wiedzieć na temat plastrów Evra?

Plastry antykoncepcyjne Evra zapewniają prawie 100% skuteczności. Oznacza to, że oprócz nich nie trzeba stosować żadnego dodatkowego zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. W tej metodzie antykoncepcji hormony wchłaniane są do krwiobiegu przez skórę. Nie trzeba o nich pamiętać każdego dnia, gdyż wymagają wymiany jedynie raz w tygodniu.

Jak działają plastry hormonalne?

Zasada działania plastrów antykoncepcyjnych jest taka sama jak w przypadku pigułek hormonalnych. Plastry Evra zawierają dwa odpowiedniki żeńskich hormonów o nazwie norelgestromin i etynyloestradiol, które wpływają na naturalne procesy zachodzące w organizmie kobiety podczas trwania cyklu. Przede wszystkim zapobiegają one dojrzewaniu i uwalnianiu komórki jajowej, co czyni zapłodnienie niemożliwym. W wyniku działania hormonów dochodzi także do zagęszczenia śluzu produkowanego przez szyjkę macicy, dzięki czemu nawet gdyby komórka jajowa została uwolniona, plemniki nie mogłyby przedostać się do niej i dokonać zapłodnienia. Plastry Evra zapobiegają także pogrubieniu błony śluzowej macicy, uniemożliwiając zagnieżdżenie się ewentualnemu zarodkowi.

Kto nie może stosować plastrów Evra?

Choć plastry Evra uważane są za środek stosunkowo bezpieczny dla zdrowia, nie mogą być one stosowane przez wszystkie kobiety. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do stosowania tej metody antykoncepcyjnej są: przebyty zawał serca lub udar mózgu, nadciśnienie, cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, choroby wątroby, niewyjaśnione krwawienia waginalne, wysoki poziom cholesterolu oraz nowotwory piersi, wątroby lub dróg rodnych. Plastry antykoncepcyjne nie mogą być także stosowane przez kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz pacjentki uczulone na składniki leku.

Jak stosować lek?

Plaster należy nakleić na czystą i suchą powierzchnię skóry w taki sposób, aby przylegał do niej całą swoją powierzchnią. W celu uniknięcia podrażnień plastry zaleca się nalepiać zawsze na odrobinę innym obszarze ciała. Aplikacji plastra można dokonać m.in na ramionach, udach, pośladkach, brzuchu oraz plecach. Nie wskazane jest natomiast naklejanie środka w obrębie piersi.

Każdy plaster należy pozostawić na ciele przez 7 dni. Po upływie tego czasu (8 dnia) pacjentka powinna dokonać wymiany środka. Po 3 tygodniach stosowania następuje 7 - dniowa przerwa, podczas której dochodzi zazwyczaj do krwawienia przypominającego menstruację.

Wskazówki dla kobiet stosujących plastry antykoncepcyjne po raz pierwszy

 • Pierwszy plaster Evra należy nakleić w ciągu 24 godzin od momentu rozpoczęcia krwawienia miesięcznego. Aplikacja środka w tym dniu zapewni natychmiastową ochronę przed ciążą.
 • Jeśli kobieta stosowała dotychczas pigułki dwuskładnikowe, stosowanie plastrów antykoncepcyjnych powinna rozpocząć podczas pierwszego dnia miesiączki. Aplikacja środka po upływie 24 godzin od rozpoczęcia krwawienia wymaga stosowania dodatkowych zabezpieczeń podczas współżycia przez następny tydzień.
 • Stosowanie minipigułek można zaprzestać w dowolnym momencie. Plaster należy nakleić dzień po przyjęciu ostatniej tabletki. W takim przypadku konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych (np. prezerwatyw) przez kolejny tydzień.

Jakie są skutki uboczne?

W wyniku stosowania leku niektóre pacjentki mogą doświadczyć działań niepożądanych. Zazwyczaj są one niegroźne i ustępują samoistnie, gdy organizm przyzwyczai się do działania hormonów. Najczęstszymi skutkami ubocznymi są m.in. bóle piersi, mdłości, grzybica pochwy, bóle głowy, przygnębienie, częste zmiany nastroju, wzdęcia, bóle brzucha, biegunki, wymioty, wzrost masy ciała, zmęczenie oraz upławy z pochwy. W rzadkich przypadkach może także dojść do wystąpienia poważniejszych dolegliwości. W przypadku doświadczenia niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się w ulotce leku.

Czy można zamówić plastry Evra bez recepty od ginekologa?

Zakupienie plastrów Evra bez recepty od ginekologa jest możliwe dzięki usługom medycznym oferowanym przez klinikę internetową euroClinix. Recepta na środek może zostać wystawiona przez naszego lekarza, na podstawie formularza medycznego, który uzupełniany jest przez pacjentkę podczas składania zamówienia. Jeśli specjalista uzna, że lek jest bezpieczny dla zdrowia pacjentki, wystawi receptę oraz przekaże ją naszemu farmaceucie. Lek zostanie wysłany prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 lub 48 godzin. Aby rozpocząć proces konsultacji, kliknij na zielony prostokąt z napisem "Przejdź do pytań medycznych". Zamówienie można także złożyć telefonicznie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.

Cena plastrów Evra

Ostateczna cena Evry wyświetla się po wybraniu preferowanej ilości plastrów. Klinika euroClinix oferuje możliwość zakupienia 9 lub 18 plastrów, przeznaczonych na trzy lub cześć miesięcy stosowania.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: piiggy, dodano: 27 kwietnia 2016 | 10:20
firma: euroClinix.pl
naprawdę polecam
Przeczytaj opinię
Nick: Ted, dodano: 26 kwietnia 2016 | 20:13
firma: euroClinix.pl
Dobra
Przeczytaj opinię
Porównanie plastrów i krążków antykoncepcyjnych
Lek Plastry Evra NuvaRing
Evra Patch NuvaRing
Producent Janssen-Cilag Organon
Wygląd Evra Patch Nuvaring
Cena od 209.95 zł 359.95 zł
Częstotliwość Raz na tydzień Raz na miesiąc
Składniki etynyloestradiol (34mcg)
norelgestromin (203mcg)
etynyloestradiol (15mcg)
etonogestrel (120mcg)
  Strona produktu Strona produktu
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Plastry Evra służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.