Actavis

Doksycyklina Tabletki

Doksycyklina (doxycyclinum) to antybiotyk używany do leczenia infekcji bakteryjnych, w tym chorób przenoszonych drogą płciową.
Lek ten spowalnia namnażanie się bakterii i pasożytów w organizmie, co pozwala systemowi immunologicznemu człowieka zwalczyć infekcję.

  • Środek zwalczający chlamydię, nieswoiste zapalenie cewki oraz ureaplasmę
  • Niska dawka leku minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych
  • Do przyjmowania doustnie
  • Zażywanie: tabletki 100mg dwa razy dziennie przez tydzień
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Doksycyklina Tabletki - Częste pytania

Jakie są zalety Doksycykliny (doxycyclinum)?

Kapsułki Doksycyklina zwalczają bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, zapalenie cewki moczowej i ureaplasma urealyticum. W większości przypadków jedna seria leku wystarcza do wyleczenia infekcji bakteryjnej. Środek podawany jest w niższych dawkach, przez co minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Jak działa Doksycyklina?

Antybakteryjne działanie leku polega na zapobieganiu dalszemu rozwojowi bakterii lub pasożytów w organizmie, poprzez uniemożliwianie im wytwarzania białka niezbędnego do przetrwania i rozmnażania się. Jeżeli bakterie nie mogą się rozmnażać, zostają z czasem zabijane przez naturalny układ odpornościowy człowieka.

Kto może przyjmować ten lek?

Doksycyklina (doxycyclinum) w dawce 100mg może być stosowana przez większość osób powyżej 18-go roku życia do leczenia zapalenia cewki moczowej, chlamydii oraz ureaplasma urealyticum. Ostateczną decyzję o wydaniu leku podejmie lekarz specjalista na podstawie informacji o zdrowiu pacjenta zebranych w konsultacji medycznej.

Kto nie powinien stosować tego leku?

Nie należy przyjmować tego antybiotyku podczas ciąży oraz karmienia piersią. Lek nie jest również wskazany dla osób uczulonych na substancję czynną doxycyclinum, a ponadto może on zakłócić działanie doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Podczas składania zamówienia należy szczegółowo wypisać wszelkie dolegliwości oraz przyjmowane leki w formularzu konsultacyjnym, łącznie z wszelkimi przypadłościami, które nie zostały tutaj wymienione. W ten sposób lekarz będzie w stanie zapobiec wystąpieniu interakcji z innymi lekami u pacjenta oraz zminimalizować ryzyko pojawienia się działań niepożądanych.

Jak bierze się Doksycyklinę 100mg?

Do leczenia infekcji cewki moczowej, chlamydii oraz ureaplasma urealyticum bierze się za zwyczaj jedną tabletkę doxycyclinum 100mg dwa razy dziennie przez siedem dni. Lek ten działa zwykle stosunkowo szybko, należy jednak dokończyć całą 7-dniową serię, nawet jeśli odczuwa się znaczną poprawę już po kilku dawkach. Osoby pragnące wykonać badanie w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową po zakończeniu kuracji, powinny odczekać dwa tygodnie, aby uniknąć fałszywie pozytywnych wyników.

Proszę mieć na uwadze, że producent leku może się różnić od tego widniejącego na zdjęciach produktu powyżej. Skład, skuteczność i ewentualne działania niepożądane leku będą takie same.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Doksycyklina uważana jest za lek osiągający dobre rezultaty w niskiej dawce, co łączy się z faktem, że u większości pacjentów jest dobrze tolerowana i rzadko wywołuje jakiekolwiek działania niepożądane. Jeżeli efekty uboczne wystąpią, są zwykle delikatne i przechodzą wraz z przyzwyczajaniem się organizmu do substancji czynnej. Skutkiem ubocznym mogą być mdłości, biegunka, wymioty, niestrawność, ból brzucha, rumieńce, utrata apetytu oraz trudności z przełykaniem. Jeżeli wystąpią poważniejsze lub przedłużające się skutki uboczne, zalecany jest kontakt z lekarzem. Szczegółowy opis potencjalnych działań niepożądanych Doksycykliny znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Kupowanie leków na receptę przez Internet

Osoby pragnące zakupić leki na bakteryjne zakażenia natury intymnej na drodze internetowej mogą skorzystać z serwisu medycznego euroClinix. Przy zamawianiu leczenia należy wypełnić konsultację medyczną. Formularz konsultacji pomoże naszym lekarzom określić, czy dana kuracja jest odpowiednia dla indywidualnego pacjenta. Do zatwierdzeniu zamówień lekarz wypisze receptę i przekaże ją do naszej apteki. Stamtąd lek zostanie wysłany prosto pod wskazany adres ekspresową usługą kurierską. Jeżeli lekarz stwierdzi, że dana kuracja nie będzie odpowiednia dla pacjenta, wówczas nie pobierzemy żadnej opłaty, a nasz specjalista zaproponuje bardziej stosowną formę leczenia.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: lolla, dodano: 15 kwietnia 2014 | 11:45
firma: euroClinix.pl
Firma godna polecenia.
Przeczytaj opinię
Nick: Krzysztof, dodano: 15 kwietnia 2014 | 09:47
firma: euroClinix.pl
Bardzo pozytywna
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Doksycyklina Tabletki służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.