ActavisDoksycyklina Tabletki

Antybiotyk doksycyklina do kupienia z receptą online

Antybiotyk stosowany w leczeniu wielu infekcji bakteryjnych, również chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, nieswoiste zapalenie cewki moczowej oraz ureaplasma urealyticum.

Lek hamuje proces rozmnażania bakterii w organizmie, dzięki czemu system immunologiczny człowieka może samoistnie zwalczyć infekcję. Doksycyklinę (doxycyclinum) należy przyjmować dwa razy dziennie przez okres tygodnia.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska ma formę formularza, którego uzupełnienie zajmuje kilka minut. Wszystkie zawarte w nim informacje są ściśle poufne. Zamówienie złożone przed 16:30 wysyłane jest w tym samym dniu.

Specyfikacja leku
Nazwa: Doksycyklina Tabletki
Substancja czynna: Doksycyklina
Producent: Actavis
Opis: Stosowany w leczeniu takich chorób wenerycznych jak: chlamydia, ureaplasma urealitycum czy zapalenie cewki moczowej
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 100mg
Przeznaczone dla: Osób cierpiących na niektóre bakteryjne choroby weneryczne
Dawkowanie: 2 tabletki dziennie przez 7 dni
Klasa: Antybiotyk tetracyklinowy
Stosowanie z alkoholem: Nie spozywać alkoholu w czasie kuracji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Zapytaj lekarza
Stosowanie podczas ciąży: Zapytaj lekarza

Co warto wiedzieć na temat Doksycykliny (doxycyclinum)?

Doksycyklina zwalcza bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, zapalenie cewki moczowej i ureaplasma urealyticum. W większości przypadków jedna seria leków wystarczy, aby całkowicie zwalczyć infekcję. Niskie dawki leku minimalizują ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Jak działa Doksycyklina?

Działanie leku opiera się na hamowaniu biosyntezy białka, które jest niezbędne do tego, aby bakterie mogły przetrwać i rozmnażać się. Dzięki powstrzymaniu procesu rozmnażania naturalny system immunologiczny człowieka może samoistnie zwalczyć infekcję.

Kto może przyjmować ten lek?

Doksycyklina (doxycyclinum) w dawce 100 mg może być stosowana przez osoby cierpiące na takie choroby jak chlamydia odbytu, zapalenie cewki moczowej oraz ureaplasma urealyticum, pod warunkiem, że nie chorują one na żadne dolegliwości stanowiące przeciwwskazania do stosowania Doksycykliny. Ostateczną decyzję o wypisaniu recepty na lek zawsze podejmuje lekarz.

Kto nie powinien stosować tego leku?

Doksycyklina nie powinna być stosowana przez pacjentów uczulonych na składniki leku, dzieci poniżej 12 roku życia oraz kobiety w ciąży, starające się o dziecko lub karmiące piersią. Lekarza należy także poinformować w przypadku doświadczania takich dolegliwości jak schorzenia wątroby, miastenia, porfiria, toczeń rumieniowaty oraz schorzenia nerek. Podczas konsultacji medycznej zaleca się zaznajomić lekarza z pełną listą zażywanych leków, gdyż niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z Doksycykliną. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku następujących środków farmakologicznych:

 • Penicylina
 • Ryfampicyna
 • Antykoagulanty
 • Chinapryl
 • Sukralfat
 • Doustna antykoncepcja hormonalna
 • Barbiturany
 • Ergotamina lub metysergid
 • Szczepionka na dur brzuszny
 • Karbamazepina
 • Fenytoina
 • Prymidon
 • Cyklosporyna
 • Metotreksat
 • Niektóre leki na niestrawność
 • Retinoidy

Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w ulotce leku.

Jak zażywać Doksycyklinę 100mg?

Kuracja chlamydii, zapalenia cewki moczowej oraz ureaplasma urealyticum zazwyczaj polega na stosowaniu 2 tabletek doksycykliny dziennie (o dawce 100 mg) przez siedem dni. Całą serię tabletek należy wybrać do końca, nawet jeśli objawy ustąpią przed zakończeniem kuracji. Badanie na obecność chorób przenoszonych drogą płciową zaleca się wykonać nie wcześniej niż dwa tygodnie po zażyciu ostatniej tabletki. Doksycyklinę należy zażywać codziennie o tej samej godzinie, popijając pełną szklanką wody.

Proszę mieć na uwadze to, że oferowane przez leki nie zawsze pochodzą od tego samego producenta. Składnik aktywny, dawka, skuteczność oraz ewentualne działania niepożądane są jednak zawsze takie same.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Doksycyklina, tak jak każdy lek, może niekiedy wywoływać działanie niepożądane. Możliwymi skutkami ubocznymi stosowania tego antybiotyku są: reakcje anafilaktyczne, trudności w oddychaniu, zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, przyspieszone bicie serca, bóle głowy, zapalenie lub zakażenie pochwy, żółtaczka, obniżenie ciśnienie, zapalenie trzustki, pokrzywka, szum w uszach, zaburzenia widzenia, bóle mięśni i stawów, porfiria, odbarwienie tkanki tarczycy, zapalenie wątroby, wzrost stężenia mocznika w krwi, przebarwienia zębów oraz wzrost ciśnienia w czaszce. W przypadku doświadczenia niepokojących objawów należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem. Szczegółowy opis potencjalnych działań niepożądanych Doksycykliny znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Doksycyklina skutki uboczne grafika Głowa

Doksycyklina może wywołać takie dolegliwości jak bóle głowy, szumy w uszach, zaburzenia widzenia lub wzrost ciśnienia w czaszce.

Mięśnie i stawy

Doksycyklina może wywołać bóle stawów i mięśni.

Wątroba

Jednym z możliwych działań niepożądanych jest zapalenie wątroby.

Serce

W wyniku zażycia Doksycykliny może dojść do przyspieszenia akcji serca.

Skóra

Pacjenci stosujący ten lek mogą również doświadczyć reakcji skórnych, takich jak pokrzywka, zapalenie skóry lub rumień wielopostaciowy.

Skutki uboczne Doksycykliny

Kliknij w dany obszar ciała, aby dowiedzieć się, jaki wpływ może mieć na niego Doksycyklina.

Czy można zamówić Doksycyklinę bez recepty od internisty?

Doksycyklina (Doxycycline) może zostać zakupiona online w klinice internetowej euroClinix. Proces zamawiania leku w naszym serwisie jest bardzo bezpieczny i dyskretny. Przed złożeniem zamówienia każdy pacjent zobowiązany jest do wypełnienia formularza medycznego, na podstawie którego współpracujący z kliniką specjalista wystawi receptę. Zamówienia składane do godziny 16:30 wysyłane są tego samego dnia i dostarczane do pacjenta w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych. Wszystkie udostępniane nam informacje są ściśle poufne. euroClinix przestrzega obowiązującego w Wielkiej Brytanii prawa poufności pacjenta.

Cena leku

Widniejąca na stronie cena Doksycykliny jest kwotą ostateczną. Konsultacja medyczna, wypisanie recepty oraz przesyłka środka są bezpłatne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu zamawiania lub działalności naszej kliniki, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: cimeries, dodano: 30 września 2015 | 20:34
firma: euroClinix.pl
Serdecznie polecam, szybko i wygodnie.
Przeczytaj opinię
Nick: Izis, dodano: 30 września 2015 | 18:30
firma: euroClinix.pl
jedna z najlepszych firm z ktorymi miałam do czynienia.Jasne zasady ,szybką obsługa i ...
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Doksycyklina Tabletki służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.