Bayer HealthcareDianette

Tabletki Dianette do kupienia z receptą online

Tabletki antykoncepcyjne, które poza niemal 100% skutecznością w zapobieganiu ciąży, wykazują także działanie antyandrogenne, dzięki czemu stosowane są także w leczeniu hirsutyzmu oraz trądziku.

Pigułki Dianette znane są także pod nazwą Diane-35. Zawierają dwa syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych - octan cyproteronu i etynyloestradiol. Środek stosuje się przez 21 dni cyklu.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska, polegająca na wypełnieniu formularza medycznego, jest w pełni dyskretna i zajmuje jedynie kilka minut. Zamówienie złożone do godziny 16:30 zostanie wysłane jeszcze tego samego dnia.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Nick: Natalia, dodano: 19 maja 2016 | 12:48
firma: euroClinix.pl
Wszystko szybko i sprawnie, polecam.
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Dianette
Substancja czynna: Octan cyproteronu i etynyloestradiol
Producent: Bayer
Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 2mg - 35mcg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich kobiet w wieku reprodukcyjnym
Dawkowanie: Jedna tabletka na dobę o stałej godzinie
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć na temat tabletek hormonalnych Dianette?

Dianette, gdy przyjęty pierwszego dnia miesiączki, zapewnia natychmiastową ochronę antykoncepcyjną. Lek jest także wykorzystywany w leczeniu trądziku oraz nadmiernego owłosienia u kobiet. Poprawne stosowanie Dianette zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.

Jak działają tabletki Dianette?

Tabletki antykoncepcyjne Dianette zawierają syntetyczny estrogen oraz progestogen. Hormony te przeciwdziałają owulacji poprzez zasugerowanie organizmowi, że owulacja już nastąpiła. Preparat wpływa na błonę śluzową macicy zmieniając jej środowisko. Oznacza to, że nawet gdyby komórka jajowa została zapłodniona, to nie będzie mogła się zagnieździć. Dodatkowo Dianette zagęszcza śluz w szyjce macicy, który uniemożliwia plemnikom przeniknięcie do macicy.

Kto może przyjmować Dianette?

Tabletki Dianette mogą być stosowane przez kobiety, które rozpoczęły współżycie seksualne, poszukują długotrwałej metody antykoncepcyjnej oraz nie chorują na żadne schorzenia mogące stanowić przeciwwskazania do zażywania pigułek.

Kto nie powinien stosować tych pigułek?

Tabletki Dianette nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniami są także: wysoki cholesterol, nadciśnienie, cukrzyca, przebyty wylew, a także problemy z krążeniem. Nie zaleca się także stosowania leku kobietom, które przekroczyły 35 rok życia lub palą papierosy.

Jak stosuje się Dianette?

Stosując doustne tabletki antykoncepcyjne od pierwszego dnia miesiączki, od razu zapewniona zostaje pełna ochrona antykoncepcyjna. Tabletki Dianette można także zacząć przyjmować w ciągu pierwszych pięciu dni krwawienia miesiączkowego, ale wówczas w celu osiągnięcia pełnej skuteczności antykoncepcyjnej należy odczekać siedem dni (podczas których należy stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw). Tabletki Dianette przyjmuje się przez 21 dni. Po tym czasie należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której antykoncepcyjne działanie tabletek zostaje zachowane.

Czy Dianette wywołuje skutki uboczne?

Tabletki Dianette mogą wywołać skutki uboczne u kobiet wrażliwych na aktywne składniki leku, czyli cyproterone acetate i ethinylestradiol. Jednak objawy są zwykle łagodne i ustępują jak tylko organizm przyzwyczai się do hormonów. Jeśli skutki uboczne utrzymują się przez dłuższy okres czasu, to zaleca się zmianę antykoncepcji. Najczęstsze niepożądane objawy, które towarzyszą przyjmowaniu Dianette to zmiany w krwawieniu miesiączkowym, plamienie, bóle głowy, drażliwość żołądka, nudności, tkliwość piersi, zmiana masy ciała i zmniejszone libido.

Jak kupić leki w euroClinix?

Lek można zamówić po odbyciu bezpłatnej i poufnej konsultacji lekarskiej polegającej na wypełnieniu formularza, w którym pacjentka zostanie poproszona o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące jej historii medycznej. Kwestionariusz zostanie szczegółowo przeanalizowany przez naszego lekarza w celu ocenienia, czy dany lek jest bezpieczny i dostosowany do potrzeb pacjentki. W przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań specjalista wystawi receptę oraz przekaże ją naszemu farmaceucie. Lek zostanie wysłany ekspresowa usługa kuriera UPS i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)bayer
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Nick: Natalia, dodano: 19 maja 2016 | 12:48
firma: euroClinix.pl
Wszystko szybko i sprawnie, polecam.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Dianette służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.