BayerDiane-35

Tabletki Diane-35 do kupienia z receptą online

Pigułki antykoncepcyjne zawierające dwa składniki aktywne - etynyloestradiol i octan cyproteronu. Pigułki znane są także pod nazwą Dianette. Środek stosowany jest także w leczeniu trądziku oraz hirsutyzmu.

Pigułki Diane-35 należy przyjmować przez 21 dni, po których następuje 7 - dniowa przerwa. Poprawne stosowanie leku zapewnia ponad 99% ochronę przed zapłodnieniem. Ponadto środek reguluje okres oraz łagodzi symptomy napięcia przedmiesiączkowego.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja medyczna jest w pełni poufna. Polega ona na wypełnieniu krótkiego formularza, który weryfikowany jest przez lekarza. W przypadku zamówień składanych do godz. 16:30, leki wysłane są tego samego dnia.

Specyfikacja leku

Nazwa: Diane-35
Substancja czynna: Octan cyproteronu i etynyloestradiol
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 2mg - 35mcg
Dawkowanie: Jedna tabletka na dobę o stałej godzinie
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą
Przeznaczone dla: Kobiet w wieku reprodukcyjnym
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Zastosowanie: Tabletki należy zażywać przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa
Czas działania: 24 godziny na dobę
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Niektóre leki mogą wpłynąć na skuteczność tabletek
Producent: Bayer

Co warto wiedzieć o Diane-35?

Diane-35, gdy przyjmowane od pierwszego dnia okresu, zapewniają natychmiastową, prawie 100% ochronę przed niechcianą ciążą.

Tabletki przyjmuje się codziennie przez 21 dni, po których konieczne jest zrobienie 7 - dniowej przerwy. Ponadto składniki aktywne zawarte w Diane-35 mają działanie antyandrogenne, dzięki czemu pigułki wpływają także redukcję trądziku oraz nadmiernego owłosienia u kobiet.

W jaki sposób działają Diane-35?

Tabletki hormonalne Diane-35 zawierają syntetyczne żeńskie hormony: estrogen i progestogen. Hormony te zapobiegają występowaniu owulacji. Robią to poprzez zasugerowanie organizmowi, że owulacja już miała miejsce.

Pigułki Diane-35 zmieniają też błonę śluzową macicy w taki sposób, że nawet gdyby komórka jajowa została zapłodniona, nie będzie w stanie zagnieździć się w macicy. Dodatkowo tabletki te zagęszczają śluz w szyjce macicy. Uniemożliwia to plemnikom przeniknięcie do macicy.

Kto nie może stosować Diane-35?

Diane-35 nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz pacjentki, u których występuje podejrzenie bycia w ciąży. Do innych przeciwwskazań należą cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, przebyty udar mózgu, nadciśnienie oraz problemy z krążeniem. Lek nie jest także zalecany palaczkom oraz kobietom po 35 roku życia.

Jak stosuje się Diane-35?

Jeżeli stosowane od pierwszego dnia miesiączki, pigułki Diane-35 momentalnie zapewniają pełną ochronę antykoncepcyjną. Opakowanie pigułek Diane-35 można też rozpocząć w ciągu pierwszych 5 dni krwawienia menstruacyjnego, jednak wówczas lek osiągnie pełną skuteczność antykoncepcyjną dopiero po tygodniu. Należy do tego czasu stosować dodatkowe zabezpieczenie, takie jak prezerwatywy.

Tabletki te zażywa się przez 21 dni cyklu, po których robi się tygodniową przerwę. Podczas przerwy między opakowaniami antykoncepcyjne działanie pigułek jest wciąż zachowane.

Czy pigułki Diane-35 wywołują skutki uboczne?

Tabletki antykoncepcyjne Diane-35 mogą wywołać pewne działania niepożądane, jednak tylko u kobiet wrażliwych na aktywne składniki leku. Składnikami aktywnymi w Diane-35 są octan cyproteronu i etynyloestradiol.

Najczęstsze działania niepożądane występujące wskutek zazywania Diane-35 to: plamienia bądź zmiany w krwawieniu miesiączkowym, bóle głowy, zmniejszone libido, drażliwość żołądka, wrażliwość piersi, nudności oraz wahania wagi. W celu zapoznania się z pełną listą skutków ubocznych należy przeczytać ulotkę leku dołączoną do opakowania.

Jak kupić lek w euroClinix?

Lek można zakupić przez Internet po odbyciu bezpłatnej i poufnej konsultacji medycznej. Polega ona na wypełnieniu formularza medycznego, na podstawie którego lekarz oceni, czy dany środek może być bezpiecznie stosowany przez pacjentkę. Przy braku przeciwwskazań specjalista wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. euroClinix zapewnia usługi na terenie wszystkich krajów europejskich. Leki wysyłane są za pośrednictwem kuriera UPS i dostarczane pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Adam, dodano: 24 sierpnia 2015 | 12:11
firma: euroClinix.pl
Bardzo pozytywna!
Przeczytaj opinię
Nick: Beata, dodano: 23 sierpnia 2015 | 22:07
firma: euroClinix.pl
Bardzo polecam
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Diane-35 służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.