Ardern Healthcare

Condyline

Condyline jest jednym z pierwszych oficjalnie zatwierdzonych leków na kłykciny kończyste.
Aktywny składnik leku przedostaje się do jądra komórki brodawki i zapobiega jej dalszemu podziałowi i rozmnażaniu, przez co kłykciny zostają osłabione i obumierają.

  • Lek na kłykciny kończyste
  • Skuteczność potwierdzona badaniami naukowymi
  • Znany również pod nazwą Condylox, podobny do Warticonu
  • Dostępny w formie roztworu 0.5% 3.5ml
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Condyline - Częste pytania

Co warto wiedzieć o leku Condyline?

Roztwór Condyline aplikowany zewnętrznie na kłykciny zapobiega ich rośnięciu i namnażaniu się, powodując obumieranie komórek brodawkowych oraz ostatecznie ich całkowite zniknięcie. Jest to jeden z najszybciej działających leków na kłykciny kończyste, z rezultatami widocznymi już po trzech dniach. Jeśli używany poprawnie, u większości pacjentów Condyline całkowicie zwalcza kłykciny w cztery tygodnie.

Jak działa ten lek?

Roztwór Condyline działa na zewnętrzne objawy kłykcin kończystych, atakując bezpośrednio komórki brodawek. Toksyczne oddziaływanie leku dezaktywuje jądro komórki, odpowiedzialne za podział i reprodukcję. Nie mogąc się rozmnażać, komórki kłykcin obumierają i zostają zastąpione zdrowymi komórkami skóry.

Kto może go stosować?

Lek ten może być używany przez dorosłych i osoby starsze do leczenia kłykcin kończystych. Nie jest on natomiast bezpieczny do stosowania przez dzieci.

Kto nie powinien go używać?

Condyline nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, jak i osoby uczulone na główny składnik leku podofilotoksynę (podophyllotoxin). Pełna lista przeciwwskazań uwzględniona jest w ulotce leku.

Jak stosuje się Condyline?

Ponieważ Condyline ma formę roztworu, aplikacja jest łatwa i szybka, a absorbcja leku odbywa się niemalże błyskawicznie. Condyline najskuteczniej leczy kłykciny, gdy stosuje się go dwa razy dziennie, rano i wieczorem, przez 3 kolejne dni w tygodniu. Niewielką ilość roztworu należy rozprowadzić na brodawce i lekko wmasować. Na powierzchni kłykciny powinna utworzyć się cienka warstwa leku o foliowej teksturze. Procedurę należy powtórzyć w następnym tygodniu, również przez 3 dni z rzędu i taką kurację powtarzać co tydzień aż do zupełnego wyleczenia kłykcin. Należy zawsze pamiętać o myciu rąk przed i po aplikacji leku.

Czy ten lek wywołuje jakieś skutki uboczne?

Condyline jest zazwyczaj bezpieczny w stosowaniu, chociaż jak przy każdym leku na receptę niesie ze sobą niewielkie ryzyko wywołania skutków ubocznych. Mogą być to mdłości, wymioty oraz zapalenie lub uczucie pieczenia w miejscu aplikacji. Jeśli skutki uboczne nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Objawy świadczące o wystąpieniu reakcji alergicznej na składnik aktywny leku to puchnięcie języka, ust lub twarzy, wysypka oraz trudności w oddychaniu i wymagają one bezzwłocznej interwencji medycznej.

Dlaczego warto skorzystać z usług kliniki internetowej euroClinix?

Klinika euroClinix, dzięki współpracy z zespołem wykwalifikowanych specjalistów, już od 10 lat świadczy usługi medyczne za pośrednictwem Internetu. Oprócz sprzedaży leku, oferujemy także możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej online, na podstawie której wystawiana jest recepta na lek. Lekarz podejmuje decyzję o wystawieniu recepty tylko w przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań do stosowania danego środka. Wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczane do pacjenta w ciągu 24 - 48 godzin za pośrednictwem kuriera UPS.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: maksym, dodano: 10 kwietnia 2014 | 21:21
firma: euroClinix.pl
Wszystko ok. Polecam Euroclinix
Przeczytaj opinię
Nick: Anna, dodano: 10 kwietnia 2014 | 18:33
firma: euroClinix.pl
Sprawnie, bez zbędnego tracenia czasu.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Condyline służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.