Ardern HealthcareCondyline

Condyline na brodawki do kupienia z receptą online

Jeden z pierwszych oficjalnie zatwierdzonych środków na kłykciny kończyste, którego skuteczność potwierdzona została badaniami naukowymi. Lek znany jest również pod nazwą Condylox. Dostępny w formie roztworu.

Składnikiem aktywnym leku jest podofilotoksyna. Substancja atakuje jądro komórki brodawki, zapobiegając jej dalszemu podziałowi i rozmnażaniu, dzięki czemu kłykciny zostają osłabione i obumierają.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska w postaci formularza trwa zaledwie kilka minut. Wszystkie udzielone nam informacje objęte są tajemnicą lekarską. Złożenie zamówienia do godz. 16:30 gwarantuje wysyłkę leku tego samego dnia.

Specyfikacja leku
Nazwa: Condyline
Substancja czynna: Podofilotoksyna
Producent: Takeda
Opis: Stosowany w leczeniu kłykcin kończystych
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Miejscowo, bezpośrednio na zmiany skórne
Postać: Roztwór
Dostpne dawki: 0.5% 3.5ml
Przeznaczone dla: Pełnoletnich osób cierpiących na kłykciny kończyste
Dawkowanie: 3 razy dziennie przez 3 dni, następnie 4 dni przerwy. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 tygodni
Klasa: Lek przeciwmitotyczny
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Niezalecane
Stosowanie podczas ciąży: Niezalecane

Co warto wiedzieć o leku Condyline?

Condyline jest dostępny w postaci łatwego w aplikacji roztworu przeznaczonego do stosowania zewnętrznego. Preparat nakłada się bezpośrednio na zmienionej chorobowo powierzchni skóry. Condyline jest jednym z najszybciej działających leków na kłykciny kończyste, pierwsze rezultaty widoczne są już po trzech dniach. Preparat, gdy poprawnie stosowany, pozwala na całkowite zwalczenie kłykcin kończystych w ciągu 4 tygodni.

Jak działa ten lek?

Składnikiem aktywnym leku Condyline jest podofilotoksyna. Substancja ta zwalcza zewnętrzne objawy kłykcin kończystych, poprzez atakowanie komórek brodawek płciowych. Lek dezaktywuje jądro komórki, które odpowiedzialne jest za podział i reprodukcję. W wyniku tego kłykciny tracą zdolność rozmnażania się, a następnie obumierają.

Kto może go stosować?

Condyline może być stosowany przez wszystkich pacjentów powyżej 12 roku życia, którzy cierpią na kłykciny kończyste. Przed zastosowaniem środka należy skonsultować się z lekarzem.

Kto nie powinien go używać?

Condyline nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby uczulone na składniki leku. Środka nie należy również używać w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi podofilotoksynę. Szczególną ostrożność podczas stosowania leku powinny zachować kobiety - przebieg kuracji z użyciem preparatu wymaga ścisłej kontroli lekarza. W przypadku mężczyzn nadzór lekarski jest konieczny jedynie wtedy, jeśli rozmiar brodawek przekroczy 4x4 cm. Preparat nie powinien być aplikowany na zdrową lub uszkodzoną skórę. Pełna lista przeciwwskazań uwzględniona jest w ulotce leku.

Jak stosuje się Condyline?

Przed zastosowaniem leku zaleca się dokładnie umyć i osuszyć zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Kurację najlepiej jest rozpocząć z rana. Niewielką ilość roztworu Condyline należy rozprowadzić na powierzchni brodawek przy pomocy dołączonego aplikatora. Na kłykcinie powinna utworzyć się cienka warstwa o foliowej teksturze. Lek stosuje się dwa razy dziennie (rano i wieczorem) przez 3 dni. Następnie należy zrobić 4 dni przerwy i powtórzyć procedurę aż do momentu całkowitego wyleczenia kłykcin (leku nie powinno się stosować dłużej niż 5 tygodni). Przed i po zastosowaniu leku wskazane jest dokładne umycie rąk.

Czy ten lek wywołuje jakieś skutki uboczne?

Condyline jest środkiem stosunkowo bezpiecznym dla zdrowia, jednak stosowanie każdego leku wiążę się z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi występującymi wskutek aplikacji preparatu są: zapalenie napletka i główki penisa, podrażnienia pochwy, wymioty oraz podrażnienia skóry (świąd, zaczerwienienie, ból, pieczenie). W rzadkich przypadkach może także dojść do wystąpienia reakcji alergicznych, takich jak wysypka, trudności w oddychaniu oraz opuchnięcie języka, ust, twarzy.

Dlaczego warto skorzystać z usług kliniki internetowej euroClinix?

Klinika euroClinix, dzięki współpracy z zespołem wykwalifikowanych specjalistów, już od 10 lat świadczy usługi medyczne za pośrednictwem Internetu. Oprócz sprzedaży leku oferujemy także możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej online, na podstawie której wystawiana jest recepta na lek. Polega ona na uzupełnieniu poufnego formularza dotyczącego stanu zdrowia pacjenta, który zostanie poddany szczegółowej analizie jednego z naszych specjalistów. Lekarz podejmuje decyzję o wystawieniu recepty tylko w przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań do stosowania danego środka. Wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczane do pacjenta w ciągu 24 - 48 godzin za pośrednictwem kuriera UPS. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie działalności naszej kliniki prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: MONIKA_2104, dodano: 6 października 2015 | 08:02
firma: euroClinix.pl
Polecam wszystkim
Przeczytaj opinię
Nick: wieslaw, dodano: 6 października 2015 | 05:54
firma: euroClinix.pl
wszystko ok
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Condyline służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.