Chlamydia

Chlamydia jest jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową w Europie, a liczba zarażonych wzrasta każdego roku. Chlamydia najczęściej występuje u kobiet i mężczyzn pomiędzy 16 a 25 rokiem życia, lecz może dotknąć ludzi w każdym wieku. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet, gdyż aż 75% zarażonych nie doświadcza żadnych objawów chlamydii. Podobnie jest w przypadku mężczyzn, gdzie aż 50% nie zauważa żadnych symptomów tej choroby.

Chlamydia jest bardzo niebezpieczna, gdyż może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych jeśli nie jest odpowiednio leczona, a w szczególności bezpośrednio zagraża narządom płciowym. Aby zwalczyć tą przenoszoną drogą płciową chorobę należy zastosować odpowiednie antybiotyki.

Osoby pragnące wyleczyć chlamydię mogą skorzystać z usług medycznych serwisu euroClinix. Nasza klinika internetowa od 10 już lat zapewnia dostęp do opieki lekarskiej online na drodze internetowych konsultacji medycznych. Każda konsultacja sprawdzana jest przez lekarza specjalistę, który upewniwszy się, że dana kuracja jest odpowiednia i bezpieczna dla danego pacjenta wystawia receptę. Odpowiednik specyfik zostaje wówczas dostarczony do domu pacjenta ekspresową usługą kuriera UPS 24 - 48h.

Azithromycin
TevaWyprodukowano przez
Azithromycin to antybiotyk przepisywany do leczenia chlamydii, rzeżączki, zapalenia cewki moczowej, ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Tabletki zawierają wysoko skoncentrowany lek, pojedyncza dawka zwykle wystarcza do wyleczenia infekcji w przeciągu trzech dni.
Doksycyklina Tabletki
ActavisWyprodukowano przez
Doksycyklina to antybiotyk o szerokim zakresie działania, wykorzystywany do leczenia wielu typów infekcji, w tym chlamydii, ureaplasma urealyticum i zapalenia cewki moczowej. Doksycyklinę stosuje się w niższych dawkach niż inne leki o podobnym działaniu, jest więc łatwiej przyswajana przez osoby źle tolerujące silne leki. Antybiotyk leczy infekcje bakteryjne przy minimalnym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych.

Co powoduje chlamydię?

Bakteria odpowiedzialna za tą chorobę to Chlamydia trachomatis. Bakteria ta zagnieżdża się wewnątrz pochwy lub penisa i może być znaleziona w nasieniu oraz wydzielinie pochwowej zarażonych osób. Chlamydia trachomatis przenosi się poprzez niezabezpieczony stosunek seksualny, w tym tradycyjny, oralny, analny, a nawet poprzez wspólne używanie erotycznych zabawek. Ryzyko zakażenia chlamydią wzrasta u osób często współżyjących bez użycia prezerwatywy oraz wraz z liczbą partnerów seksualnych.

Jakie są objawy chlamydii?

W większości przypadków chlamydia nie wywoła żadnych objawów, dlatego tak ważne jest wykonanie odpowiednich badań po każdym współżyciu bez prezerwatywy. Jednakże w niektórych przypadkach chlamydia może przejawić się pewnymi symptomami.

Mężczyźni zarażeni tą bakterią doświadczają czasem nietypowej wydzielina z penisa oraz lekkiego podrażnienia żołędzia, z kolei zarażone kobiety często chorują na zapalenie pęcherza, odczuwają ból w podbrzuszu oraz zauważają zmiany w wydzielinie pochwowej.

Objawy te mogą być jednak wywołane również innymi czynnikami, dlatego gdy się pojawią należy zawsze wykonać badania w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową.

Co się stanie jeśli Chlamydia jest nieleczona?

Nieleczona chlamydia może prowadzić do problemów z płodnością przez wiele lat, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Typowym powikłaniem chlamydii u kobiet jest zapalenie narządów miednicy mniejszej (jajników, macicy i jajowodów), które może prowadzić do trwałej bezpłodności i zmniejszonej odporności na inne infekcje.

Nieleczona chlamydia u mężczyzn może zmniejszyć produkcję spermy, a także wywołać zapalenie jąder i nasieniowodów, a także opuchliznę, zaczerwienienie i ból moszny.

Jakie są dostępne leki na chlamydię?

Chlamydię leczy się odpowiednim antybiotykiem. Standardowo stosuje się jedną z dwóch kuracji, różnią się one dawką i sposobem przyjmowania leku. Do leczenia chlamydii penisa / pochwy przepisuje się Azithromycin, w formie 5-dniowej kuracji: 500mg dnia pierwszego, a następnie po 250 mg dziennie przez następne cztery dni. Do leczenia chlamydii odbytu (ano-rectal chlamydia) przepisuje się Doksycyklinę: dwie tabletki 100mg przyjmuje się codziennie przez okres jednego tygodnia. Jeżeli istnieje ryzyko zarażenia się obydwoma typami chlamydii (penisa / pochwy oraz odbytu) należy zastosować oba leki jednocześnie, jako kompleksową kurację. Zawsze należy wziąć całą serię leków, nawet jeżeli objawy chlamydii ustąpią po paru dniach.

Czy kupię lek na chlamydię przez Internet?

Osoby pragnące zakupić kurację na chlamydię przez Internet, mogą skorzystać z usług medycznych naszego serwisu. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz konsultacji zdrowotnej. Jeden z naszych lekarzy specjalistów sprawdzi informacje zawarte w konsultacji i po upewnieniu się, czy leki będą bezpiecznej dla danej osoby wypisze receptę do wszystkich zatwierdzonych zamówień. Recepta zostanie przekazana do naszej apteki, a odpowiednia kuracja zostanie wysłana ekspresową lotniczą usługą kurierską, która zapewnia dostawę w przeciągu od 24 do 48 godzin (dni robocze). Dzięki błyskawicznej dostawie pacjent będzie mógł rozpocząć leczenie jak najszybciej.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem obsługi pacjenta, a także ze skorzystania z czata na żywo dostępnego na naszej stronie.