Chlamydia

Leki na chlamydię do kupienia z receptą online

Chlamydia jest jedną z najpowszechniejszych chorób wenerycznych - każdego roku na terenie Europy notuje się setki tysięcy przypadków zakażeń bakteriami Chlamydia trachomatis. Szacuje się, że ponad 60% przypadków zachorowań na chlamydię zostało zdiagnozowanych u osób poniżej 25 roku życia. Dolegliwość jest szczególnie niebezpieczna ze względu na bezobjawowy przebieg - 50% mężczyzn i 75% zarażonych kobiet nie doświadcza żadnych symptomów chlamydii.

Nieleczona chlamydia może prowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak zapalenie miednicy mniejszej lub bezpłodność. Leczenie choroby polega zazwyczaj na stosowaniu odpowiednich antybiotyków - w większości przypadków Azithromycinu oraz Doksycykliny.

Osoby cierpiące na chlamydię mogą skorzystać z usług medycznych serwisu euroClinix. Nasza klinika internetowa już od 10 lat za pośrednictwem Internetu wspiera pacjentów w walce z różnej natury dolegliwościami. euroClinix posiada akredytacje Generalnej Rady Medycznej w Wielkiej Brytanii (gdzie zlokalizowana jest nasza siedziba), a wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie.

Azytromycyna

				Teva Wyprodukowano przez:
Azithromycin to lek stosowany w leczeniu schorzeń o podłożu bakteryjnym, w tym takich chorób wenerycznych jak chlamydia, rzeżączka, zapalenie cewki moczowej, ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Lek dostępny jest w dawce 500 mg.
Doksycyklina

				Actavis Wyprodukowano przez:
Doksycyklina to antybiotyk wykorzystywany w leczeniu wielu typów infekcji, w tym chlamydii, ureaplasma urealyticum i zapalenia cewki moczowej. Lek zaliczany jest do grupy antybiotykw tetracyklinowych. Kuracja z zastosowaniem środka trwa zazwyczaj 7 dni.

Co powoduje chlamydię?

Za rozwój chlamydii odpowiedzialna jest bakteria o nazwie Chlamydia trachomatis, którą można zarazić się podczas niezabezpieczonego za pomocą prezerwatywy stosunku (również analnego i oralnego), pettingu lub wskutek użycia tych samych akcesoriów erotycznych. Chlamydia trachomatis może zatem zostać przekazana partnerowi podczas każdego kontaktu seksualnego - nie tylko w wyniku penetracji. Ryzyko infekcji wzrasta u osób niestosujących mechanicznych metod antykoncepcyjnych (prezerwatyw) lub współżyjących z dużą ilością partnerów.

Jakie są objawy chlamydii?

W większości przypadków chlamydia nie wywołuje żadnych symptomów - aż 75% kobiet i 50% mężczyzn doświadcza bezobjawowego przebiegu choroby. Z tego powodu tak ważne jest wykonywanie odpowiednich badań po każdym waginalnym oralnym lub analnym stosunku bez użycia prezerwatywy. W niektórych przypadkach chlamydia może jednak wywoływać pewne niekomfortowe dolegliwości.

Mężczyźni zarażeni bakterią Chlamydia trachomatis mogą doświadczyć takich objawów jak: nietypowa wydzielina z penisa (białe, mętne i wodniste upławy), podrażnienie żołędzia, ból jąder oraz ból podczas oddawania moczu. Niektórzy pacjenci doświadczają jedynie łagodnych symptomów, które z czasem mogą samoistnie ustąpić. Nie oznacza to jednak, że choroba została wyleczona. Zwalczenie infekcji możliwe jest jedynie poprzez zastosowanie odpowiednich antybiotyków.

Najczęstszymi objawami chlamydii u kobiet są: ból podczas oddawania moczu, krwawienie śródcykliczne, upławy waginalne, ból lub krwawienie podczas stosunku oraz zwiększenie obfitości okresów. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z wymienionych objawów zaleca się wykonać odpowiednie badania w celu wykluczenia chlamydii.

Jakie mogą być skutki zaniedbania leczenia Chlamydii?

Nieleczona chlamydia może doprowadzić do rozwinięcia się długotrwałych problemów zdrowotnych zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Typowymi powikłaniami chlamydii u kobiet są: zapalenie narządów miednicy mniejszej (mogące zwiększyć ryzyko bezpłodności i ciąży pozamacicznej), zapalenie szyjki macicy lub zapalenie gruczołów Bartholina. Zaniedbanie leczenia chlamydii u mężczyzn może skutkować zapaleniem cewki moczowej, zapaleniem najądrza lub reaktywnym zapaleniem stawów.

Jakie są dostępne leki na chlamydię?

Leczenie chlamydii opiera się na zażywaniu odpowiednich antybiotyków. Dwoma najczęściej przepisywanymi przez lekarzy antybiotykami są: Azithromycin (azytromycyna) oraz Doksycyklina. Leczenie Chlamydii przebiega w formie 1 - dniowej kuracji z zastosowaniem Azithromycinu - 2 tabletki po 500 mg stosowane jednorazowo.

W leczeniu chlamydii odbytu (ano-rectal chlamydia) stosuje się zazwyczaj Doksycyklinę - dwie tabletki (100 mg) przyjmowane codziennie przez okres jednego tygodnia. Jeżeli doszło do zarażenia obydwoma typami chlamydii (penisa/pochwy oraz odbytu) kuracja powinna zostać przeprowadzona z zastosowaniem zarówno Azithromycinu, jak i Doksycykliny. Nie należy jednak, stosować obu leków równocześnie.

Czy mogę kupić lek na chlamydię przez Internet?

Osoby pragnące zakupić kurację na chlamydię przez Internet, mogą skorzystać z usług medycznych oferowanych przez nasz serwis. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowanych przez jednego z naszych lekarzy w celu upewnienia się, czy dany lek jest bezpieczny dla pacjenta. Jeśli specjalista nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, wypisze receptę oraz przekaże ją do naszej apteki, skąd odpowiednia kuracja zostanie wysłana ekspresową lotniczą usługą kurierską (dostawa pod wskazany adres w ciągu 24 godzin). W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Pacjenta za pośrednictwem telefonu, czatu na żywo lub e-maila.