Chlamydia

Leki na chlamydię do kupienia z receptą online

Chlamydia to bakteryjna choroba weneryczna, która rozprzestrzenia się na drodze kontaktów seksualnych bez użycia prezerwatywy. Objawami dolegliwości mogą być upławy, zaburzenia miesiączkowania, pieczenie podczas oddawania moczu lub ból jąder. Chlamydia może być skutecznie leczona za pomocą antybiotyków - w większości przypadków Azithromycinu lub Doksycykliny.

Leki na chlamydię są dostępne do kupienia w klinice euroClinix. Recepta na antybiotyk może zostać wypisana przez naszego lekarza za pośrednictwem internetu. Wybierz jeden z dwóch leków, a następnie wypełnij formularz medyczny. Dokładnie opisz swoje objawy, aby nasz lekarz mógł ocenić, czy wybrane leczenie jest odpowiednie. Zamówienia składane do godziny 15:30 wysyłane są jeszcze tego samego dnia i zazwyczaj dostarczane w ciągu 24 godzin.

Azytromycyna

				Teva Wyprodukowano przez:
Azithromycin to lek stosowany w leczeniu schorzeń o podłożu bakteryjnym, w tym takich chorób wenerycznych jak chlamydia, rzeżączka, zapalenie cewki moczowej, ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Lek dostępny jest w dawce 500 mg.
Doksycyklina

				Actavis Wyprodukowano przez:
Doksycyklina to antybiotyk wykorzystywany w leczeniu wielu typów infekcji, w tym chlamydii, ureaplasma urealyticum i zapalenia cewki moczowej. Lek zaliczany jest do grupy antybiotykw tetracyklinowych. Kuracja z zastosowaniem środka trwa zazwyczaj 7 dni.

Co warto wiedzieć na temat chlamydii?

Chlamydia jest jedną z najpowszechniejszych chorób wenerycznych - każdego roku na terenie Europy notuje się setki tysięcy przypadków zakażeń bakteriami Chlamydia trachomatis. Szacuje się, że ponad 60% przypadków zachorowań na chlamydię zostało zdiagnozowanych u osób poniżej 25 roku życia. Dolegliwość jest szczególnie niebezpieczna ze względu na bezobjawowy przebieg - 50% mężczyzn i 75% zarażonych kobiet nie doświadcza żadnych symptomów chlamydii. Nieleczona chlamydia może prowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak zapalenie miednicy mniejszej lub bezpłodność.

Co powoduje chlamydię?

Za rozwój chlamydii odpowiedzialna jest bakteria o nazwie Chlamydia trachomatis, którą można zarazić się podczas niezabezpieczonego za pomocą prezerwatywy stosunku (również analnego i oralnego), pettingu lub wskutek użycia tych samych akcesoriów erotycznych. Chlamydia trachomatis może zatem zostać przekazana partnerowi podczas każdego kontaktu seksualnego - nie tylko w wyniku penetracji. Ryzyko infekcji wzrasta u osób niestosujących mechanicznych metod antykoncepcyjnych (prezerwatyw) lub współżyjących z dużą ilością partnerów.

Jakie są objawy chlamydii?

W większości przypadków chlamydia nie wywołuje żadnych symptomów - aż 75% kobiet i 50% mężczyzn doświadcza bezobjawowego przebiegu choroby. Z tego powodu tak ważne jest wykonywanie odpowiednich badań po każdym waginalnym oralnym lub analnym stosunku bez użycia prezerwatywy.

Objawy chlamydii u mężczyzn

Mężczyźni mogą doświadczyć takich objawów jak: nietypowa wydzielina z penisa (białe, mętne i wodniste upławy), podrażnienie żołędzia, ból jąder oraz ból podczas oddawania moczu. Niektórzy pacjenci doświadczają jedynie łagodnych symptomów, które z czasem mogą samoistnie ustąpić. Nie oznacza to jednak, że choroba została wyleczona. Zwalczenie infekcji możliwe jest jedynie poprzez zastosowanie odpowiednich antybiotyków.

Objawy chlamydii u mężczyzn - grafika

Objawy chlamydii u kobiet

Najczęstszymi objawami chlamydii u kobiet są: ból podczas oddawania moczu, krwawienie śródcykliczne, upławy waginalne, ból lub krwawienie podczas stosunku oraz zwiększenie obfitości okresów. W przypadku zaobserwowania któregokolwiek z wymienionych objawów zaleca się wykonać odpowiednie badania w celu wykluczenia chlamydii.

Objawy chlamydii u kobiet - grafika

Jakie mogą być skutki zaniedbania leczenia Chlamydii?

Nieleczona chlamydia może doprowadzić do rozwinięcia się długotrwałych problemów zdrowotnych zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Typowymi powikłaniami chlamydii u kobiet są: zapalenie narządów miednicy mniejszej (mogące zwiększyć ryzyko bezpłodności i ciąży pozamacicznej), zapalenie szyjki macicy lub zapalenie gruczołów Bartholina. Zaniedbanie leczenia u mężczyzn może skutkować zapaleniem cewki moczowej, zapaleniem najądrza lub reaktywnym zapaleniem stawów.

Jakie są dostępne leki na chlamydię?

Leczenie chlamydii opiera się na zażywaniu odpowiednich antybiotyków. Dwoma najczęściej przepisywanymi przez lekarzy antybiotykami są:

  • Azithromycin (azytromycyna) - leczenie przebiega w formie 1 - dniowej kuracji (2 tabletki o łącznej dawce 1000 mg zażywane jednorazowo)
  • Doksycyklina - 1 tabletka o dawce 100 mg przyjmowana dwa razy dziennie przez okres tygodnia.

Inne antybiotyki, takie jak amoksycylina lub erytromycyna, mogą zostać zalecone przez lekarza osobom uczulonym na azytromycynę i doksycyklinę, a także kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.

Podczas kuracji, oraz przynajmniej tydzień po jej zakończeniu, zalecane jest powstrzymanie się od jakichkolwiek kontaktów seksualnych. Należy pamiętać, że leczeniu powinni zostać poddani również wszyscy partnerzy seksualni zarażonej osoby.

Czy mogę kupić lek na chlamydię w euroClinix?

Osoby pragnące zakupić leki na chlamydię, mogą skorzystać z usług medycznych oferowanych przez euroClinix. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowanych przez jednego z naszych lekarzy w celu upewnienia się, czy dany lek jest bezpieczny dla pacjenta. Jeśli specjalista nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, wypisze receptę oraz przekaże ją do naszej apteki. Zamówienia wysyłane są ekspresową usługą kurierską (dostawa pod wskazany adres w ciągu 24 godzin). W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Pacjenta za pośrednictwem telefonu, czatu na żywo lub e-maila.

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasza klinika internetowa już od 10 lat za pośrednictwem Internetu wspiera pacjentów w walce z różnej natury dolegliwościami. euroClinix posiada akredytacje Generalnej Rady Farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii (gdzie zlokalizowana jest nasza siedziba), a wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie.