Pfizer PharmaceuticalsChampix

Tabletki Champix do kupienia z receptą online

Lek nowej generacji w postaci tabletek zawierających wareniklinę, który wspomaga walkę z nałogiem nikotynowym. Według badań klinicznych środek wykazuje wyższą skuteczność niż inne środki stosowane pomocniczo w rzucaniu palenia.

Testy przeprowadzone na osobach palących średnio 20 papierosów dziennie przez okres 20 lat wskazują, że prawdopodobieństwo rzucenia palenia przy stosowaniu preparatu Champix wzrasta czterokrotnie. Około 44% badanych palaczy po 12 tygodniach kuracji nie odczuwało już potrzeby palenia.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja w formie formularza medycznego nie zajmuje dłużej niż 5 minut, a cała usługa jest w 100% dyskretna. Zamówienie złożone przed godz. 16:30 wysyłane jest tego samego dnia.

Specyfikacja leku

Nazwa: Champix
Substancja czynna: Wareniklina
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 0.5mg - 1mg
Dawkowanie: 1 - 2 tabletki dziennie
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Ułatwia rzucanie palenia
Przeznaczone dla: Osób zmagających się z nałogiem palenia
Klasa: Lek na rzucanie palenia
Zastosowanie: 1 - 2 tabletki dziennie, w zależności od etapu kuracji
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Jednoczesne zażywanie Champixu z niektórymi lekami może być niebezpieczne
Producent: Pfizer

Co warto wiedzieć na temat tego leku?

Champix to lek stosowany pomocniczo w walce z nałogiem palenia. Jak wskazują badania, preparat wykazuje o wiele wyższy współczynnik skuteczności niż inne dostępne w sprzedaży preparaty. W odróżnieniu od tzw. nikotynowej terapii zastępczej w postaci plastrów, gum lub elektronicznych papierosów Champix nie zawiera substancji uzależniającej. Składnik aktywny leku (wareniklina) wpływa na te same receptory w mózgu co nikotyna, modyfikując doznania palacza podczas palenia papierosów i sprawiając, że smak papierosów staje się dla niego nieprzyjemny. Ponadto lek łagodzi objawy głodu nikotynowego, takie jak bezsenność, nerwowość lub wzmożony apetyt.

Jak działa Champix?

Tabletki na rzucenie palenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować dokuczliwe skutki odstawienia papierosów i wprawić mózg w stan, w którym nie będzie on odczuwał przyjemności z palenia. Champix zawiera substancję czynną o nazwie wareniklina, która oddziałuje na te same receptory w mózgu co nikotyna, modyfikując reakcję palacza na działanie substancji uzależniającej. Wskutek działania leku znacznemu osłabieniu ulega zatem przyjemność odczuwana podczas palenia. Zredukowany zostaje także głód nikotynowy i wszystkie związane z nim objawy, takie jak bóle głowy, rozdrażnienie lub wzmożony apetyt.

Jak stosuje się Champix?

Każde opakowanie Champix zawiera dwa rodzaje tabletek - białe (0,5 mg) i niebieskie (1 mg). Kurację z zastosowaniem pigułek należy rozpocząć na 1 - 2 tygodnie przed planowanym dniem zaprzestania palenia i kontynuować ją przez okres 12 tygodni. Jeśli po upływie tego czasu pacjentowi nie uda się rzucić palenia, lekarz może zarekomendować dodatkowe 12 tygodni kuracji. Pigułki zaleca się przyjmować w całości (bez wcześniejszego rozgryzania), popijając wodą. Nie należy zażywać dwóch tabletek na raz w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szczegółowa instrukcja przyjmowania leku znajduje się poniżej:

 • Od 1 do 3 dnia - jedna biała tabletka o dawce 0,5 mg dziennie
 • Od 4 do 7 dnia - jedna biała pigułka o dawce 0,5 mg dwa razy dziennie (rano i wieczorem, za każdym razem o mniej więcej tej samej godzinie.
 • Od 8 dnia do końca kuracji - jedna niebieska kapsułka o dawce 1 mg dwa razy dziennie, rano i wieczorem o stałej godzinie.

Czy istnieją jakieś działania niepożądane?

Champix uważany jest za lek stosunkowo dobrze tolerowany przez organizm. Niekiedy może on jednak wywoływać działania niepożądane. Osoby stosujące środek doświadczają najczęściej takich objawów jak: nietypowe sny, bóle głowy, wzmożony apetyt lub zaburzenia żołądkowe. Lek może także wywoływać bezsenność lub uczucie zmęczenia. Z tego powodu w okresie stosowania leku odradzane jest prowadzenie pojazdów mechanicznych, dopóki pacjent nie upewni się, czy lek wpływa na jego zdolności motoryczne. Większość działań niepożądanych ustępuje po kilku dniach regularnego przyjmowania tabletek. Jeśli któryś z objawów nasili się, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Częste Niezbyt częste Bardzo rzadkie
Nudności
Bezsenność
Bóle głowy
Niezwykłe marzenia senne
Zawroty głowy
Suchość w ustach
Wzmożony apetyt
Zmęczenie
Zaburzenia smaku
Problemy żołądkowe
Zmniejszony apetyt
Zapalenie gardła i nosa lub podrażnienie gardła
Wzmożone pragnienie
Duszności
Zaburzenia mowy
Zmiany natężenia libido
Wzrost ciśnienia tętniczego
Wzrost wagi
Dyskomfort w obrębie klatki piersiowej
Zmiany nastroju

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Champix?

Champix nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na zaburzenia nerek, epilepsję, a także choroby natury psychicznej, takie jak depresja, czy nerwica - dotyczy to również chorób przebytych w przeszłości. Nie powinny go także używać kobiety ciężarne i karmiące piersią oraz osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku. Ostateczną decyzję o przepisaniu leku zawsze podejmuje lekarz.

Jak kupić lek na rzucanie palenia przez Internet?

Nasza klinika internetowa już od 10 lat oferuje możliwość odbycia darmowej konsultacji lekarskiej online, na podstawie której nasi lekarze podejmują decyzje o wystawieniu recept. Osoby poszukujące pomocy w zwalczeniu nałogu nikotynowego mogą wypełnić formularz medyczny dotyczący ich stanu zdrowia, który zostanie następnie zweryfikowany przez naszego specjalistę. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do stosowania, lek zostanie wysłany i dostarczony do domu pacjenta w ciągu 24 - 48 godzin od momentu zaksięgowania wpłaty. Jest to bezpieczna opcja zamawiania leków online dla osób, którym ciężko jest udać się na tradycyjną wizytę do lekarza.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: justa, dodano: 26 sierpnia 2015 | 19:51
firma: euroClinix.pl
Dobra
Przeczytaj opinię
Nick: Tadeusz, dodano: 26 sierpnia 2015 | 18:03
firma: euroClinix.pl
Godna polecenia
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Champix służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.