Pfizer PharmaceuticalsChampix

Tabletki Champix do kupienia z receptą online

Lek nowej generacji w postaci tabletek zawierających wareniklinę, który wspomaga walkę z nałogiem nikotynowym. Według badań klinicznych środek wykazuje wyższą skuteczność niż inne środki stosowane pomocniczo w rzucaniu palenia.

Testy przeprowadzone na osobach palących średnio 20 papierosów dziennie przez okres 20 lat wskazują, że prawdopodobieństwo rzucenia palenia przy stosowaniu preparatu Champix wzrasta czterokrotnie. Około 44% badanych palaczy po 12 tygodniach kuracji nie odczuwało już potrzeby palenia.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja w formie formularza medycznego nie zajmuje dłużej niż 5 minut, a cała usługa jest w 100% dyskretna. Zamówienie złożone przed godz. 16:30 wysyłane jest tego samego dnia.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Champix
Substancja czynna: Wareniklina
Producent: Pfizer
Opis: Ułatwia rzucanie palenia
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 0.5mg - 1mg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich osób zmagających się z nałogiem palenia
Dawkowanie: 1 - 2 tabletki dziennie
Klasa: Lek na rzucanie palenia
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Lek może przenikać do mleka matki. Zapytaj lekarza
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć na temat tego leku?

Champix to lek stosowany pomocniczo w walce z nałogiem palenia. Jak wskazują badania, preparat wykazuje o wiele wyższy współczynnik skuteczności niż inne dostępne w sprzedaży preparaty. W odróżnieniu od tzw. nikotynowej terapii zastępczej w postaci plastrów, gum lub elektronicznych papierosów Champix nie zawiera substancji uzależniającej. Składnik aktywny leku (wareniklina) wpływa na te same receptory w mózgu co nikotyna, modyfikując doznania palacza podczas palenia papierosów i sprawiając, że smak papierosów staje się dla niego nieprzyjemny. Ponadto lek łagodzi objawy głodu nikotynowego, takie jak bezsenność, nerwowość lub wzmożony apetyt.

Jak działa Champix?

Tabletki na rzucenie palenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować dokuczliwe skutki odstawienia papierosów i wprawić mózg w stan, w którym nie będzie on odczuwał przyjemności z palenia. Champix zawiera substancję czynną o nazwie wareniklina, która oddziałuje na te same receptory w mózgu co nikotyna, modyfikując reakcję palacza na działanie substancji uzależniającej. Wskutek działania leku znacznemu osłabieniu ulega zatem przyjemność odczuwana podczas palenia. Zredukowany zostaje także głód nikotynowy i wszystkie związane z nim objawy, takie jak bóle głowy, rozdrażnienie lub wzmożony apetyt.

Jak stosuje się Champix?

Przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem leku zalecane jest ustalenie daty zaprzestania palenia. Odstawienie papierosów powinno nastąpić w drugim tygodniu leczenia (pomiędzy 8 a 14 dniem). W każdym opakowaniu Champix znajdują się dwa rodzaje tabletek - białe pigułki o dawce 0.5 mg oraz niebieskie tabletki o dawce 1 mg. Kurację rozpoczyna się od niższej dozy leku.

Dzień 1 – 3
Podczas pierwszych trzech dni kuracji należy zażywać jedną tabletkę o dawce 0.5 mg dziennie.

Dzień 4 - 7
Pomiędzy czwartym a siódmym dniem kuracji 1 tabletkę o dawce 0.5 mg należy zażywać dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem o stałych godzinach.

Dzień 8 - do zakończenia kuracji
Ósmego dnia kuracji dawka ulega zwiększeniu. 1 tabletkę o dawce 1 mg należy przyjmować dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem o stałych godzinach.

Stosowanie Champixu należy kontynuować przez przynajmniej 12 tygodni. Jeśli po 3 miesiącach leczenia pacjent wciąż odczuwa potrzebę palenia, kuracja może zostać przedłużona. Tabletki powinny być zażywane codziennie o stałej porze. Lek można zażywać zarówno na pełny, jak i pusty żołądek. W przypadku pominięcia pigułki zaleca się przyjąć ją tak szybko jak tylko możliwe. Nie należy zażywać dwóch tabletek na raz w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku.

Czy istnieją jakieś działania niepożądane?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi mogącymi wystąpić u więcej niż 10% pacjentów są: zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie gardła, nietypowe marzenia senne, bezsenność, bóle głowy oraz mdłości. Nieco rzadszymi działaniami niepożądanymi (występującymi u mniej niż 10% osób) są:

 • zapalenie zatok
 • wzrost lub spadek apetytu
 • wzrost wagi
 • uczucie zmęczenia
 • zawroty głowy
 • zmiany odczuwania smaków
 • kaszel
 • duszności
 • suchość ust
 • zgada
 • wymioty
 • zaparcia
 • biegunki
 • niestrawność
 • wzdęcia
 • bóle podbrzusza
 • bóle zębów
 • wysypka
 • bóle mięśni
 • zmęczenie

W przypadku doświadczenia niepokojących skutków ubocznych należy zaprzestać stosowania leku i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Pełna lista możliwych działań nieporządnych znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania.

Częste Niezbyt częste Bardzo rzadkie
Nudności
Bezsenność
Bóle głowy
Niezwykłe marzenia senne
Zawroty głowy
Suchość w ustach
Wzmożony apetyt
Zmęczenie
Zaburzenia smaku
Problemy żołądkowe
Zmniejszony apetyt
Zapalenie gardła i nosa lub podrażnienie gardła
Wzmożone pragnienie
Duszności
Zaburzenia mowy
Zmiany natężenia libido
Wzrost ciśnienia tętniczego
Wzrost wagi
Dyskomfort w obrębie klatki piersiowej
Zmiany nastroju

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Champix?

Champix nie powinien być stosowany przez pacjentów uczulonych na składniki leku, osoby poniżej 18 roku życia, kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Przeciwwskazaniami do stosowania leku mogą być również: choroby nerek, epilepsja oraz choroby psychiczne, takie jak depresja lub nerwica.

Champix nie powinien być stosowany równocześnie z niektórymi lekami. Podczas konsultacji lekarskiej należy powiadomić specjalistę o wszystkich zażywanych w ostatnim czasie lekach, również tych dostępnych w sprzedaży bez recepty. Ostrożność należy zachować zwłaszcza w przypadku:

 • teofiliny - leku stosowanego w przypadku problemów z oddychaniem
 • warfaryny - leku zmniejszającego krzepliwość krwi
 • insuliny - zażywanej przy cukrzycy

Czy można zamówić Champix bez recepty?

Kuracja z zastosowaniem środka na rzucanie palenia musi zostać poprzedzona konsultacją lekarską, nie ma zatem możliwości zamówienia leku bez recepty. Środek może jednak zostać przepisany specjalistę współpracującego z kliniką internetową euroClinix. Recepty wystawione są na podstawie internetowych konsultacji lekarskich w formie formularza medycznego. Należy podkreślić, że działalność wszelkich serwisów internetowych oferujących możliwość zamówienia Champixu bez recepty jest nielegalna. Korzystanie z usług tego typu witryn wiąże się z wysokim prawdopodobieństwem otrzymania nieoryginalnej wersji leku, która może okazać się nie tylko nieskuteczna, ale również szkodliwa dla organizmu.

Jak kupić lek na rzucanie palenia w euroClinix?

Recepta na lek może zostać wystawiona przez lekarza współpracującego z kliniką internetową euroClinix. Aby złożyć zamówienie, należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowany przez specjalistę w celu upewnienia się, że środek jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, wystawi receptę i przekaże ją do naszej apteki. Zamówienia składane do godziny 16:30 wysyłane są jeszcze tego samego dnia i zazwyczaj dostarczane w ciągu 24 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Piotr, dodano: 27 kwietnia 2016 | 23:44
firma: euroClinix.pl
Rewelacyjnie!!!
Przeczytaj opinię
Nick: A. M., dodano: 27 kwietnia 2016 | 20:52
firma: euroClinix.pl
Wszystko super. Polecam!
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Champix służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.