OrganonCerazette

Minipigułki Cerazette do kupienia z receptą online

Cerazette to pigułki antykoncepcyjne zaliczane do grupy środków hormonalnych znanych pod nazwą minipigułki. Tabletki zawierają tylko jeden składnik aktywny o nazwie desogestrel. Środek, gdy poprawnie zażywany, zapewnia ponad 99% zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

Pigułki Cerazette są często zalecane palaczkom po 35 roku życia oraz kobietom wykazującym nadwrażliwość na estrogen. Tabletki mogą być także stosowane przez matki karmiące piersią. Środek zażywa się przez 28 dni cyklu, bez robienia przerw pomiędzy poszczególnymi opakowaniami.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska online ma formę krótkiego formularza z pytaniami medycznymi. Wszystkie podane przez pacjentkę informacje są ściśle poufne i chronione tajemnicą lekarską. Zamówienia złożone do godz. 16:30 wysyłane są w tym samym dniu.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: anonim, dodano: 26 kwietnia 2016 | 13:03
firma: euroClinix.pl
Bardzo dobra obsługa, nie trzeba fatygować się do lekarza, kiedy źle się czujesz.
Przeczytaj opinię
Nick: Marta, dodano: 26 kwietnia 2016 | 12:31
firma: euroClinix.pl
Szczerze polecam.
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Cerazette
Substancja czynna: Desogestrel
Producent: Organon
Opis: Zapewnia niemal 100% ochronę przed ciążą.
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 75mcg
Przeznaczone dla: Pełnoletnich kobiet w wieku reprodukcyjnym
Dawkowanie: Tabletki należy zażywać przez 28 dni bez robienia przerw pomiędzy blistrami
Klasa: Antykoncepcja hormonalna
Stosowanie z alkoholem: Nie wykryto interakcji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Może być stosowany podczas karmienia piersią. Skonsultuj się z lekarzem
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć na temat pigułek Cerazette?

Pigułki antykoncepcyjne Cerazette natychmiastowo zapobiegają zajściu w ciążę, jeśli ich stosowanie rozpocznie się wraz z pierwszym dniem menstruacji. Preparat jest polecany kobietom wrażliwym na działanie estrogenu i stanowi równie skuteczną ochronę, co tradycyjne środki antykoncepcyjne. Jak dowodzą badania kliniczne, pigułki Cerazette mogą również przynieść ulgę kobietom, cierpiącym z powodu silnych bólów miesiączkowych. Spośród przebadanych kobiet 94% potwierdziło złagodzenie bólów menstruacyjnych po zastosowaniu preparatu.

Jak działa Cerazette?

Środek zawiera tylko jeden składnik aktywny - desogestrel. Substancja ta wpływa na konsystencję śluzu szyjkowego, powstrzymując plemniki przed dostaniem się do wnętrza macicy. Ponadto lek zapobiega pogrubieniu endometrium, dzięki czemu ewentualna zapłodniona komórka jajowa nie mogłaby się w niej zagnieździć i dojrzewać. Najważniejszym elementem działania leku jest jednak hamowanie owulacji.

Kto nie powinien stosować preparatu?

Głównymi przeciwwskazaniami do zażywania Cerazette są:

 • uczulenie na składniki leku
 • niezdiagnozowane krwawienia z pochwy
 • skłonności do powstawania zatorów żylnych
 • przebyte nowotwory piersi, dróg rodnych lub wątroby
 • żółtaczka
 • ciąża

W trakcie konsultacji lekarskiej specjalista powinien zostać powiadomiony o wszystkich zażywanych w ostatnim czasie lekach. Cerazette nie powinien być przyjmowany jednocześnie z takimi środkami jak dziurawiec zwyczajny, niektóre antybiotyki oraz leki na epilepsję. Stosowanie tych tabletek może być także odradzane pacjentkom cierpiącym na ostudę, cukrzycę, nadciśnienie, gruźlicę oraz epilepsję. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania.

Jak należy stosować pigułki?

Cerazette, w odróżnieniu od większości dwuskładnikowych pigułek antykoncepcyjnych, należy zażywać w sposób ciągły bez robienia przerw pomiędzy blistrami. Tabletki zaleca się przyjmować codziennie o stałej godzinie. Wszelkie nieprawidłowości w stosowaniu środka mogą wpłynąć na obniżenie jego skuteczności. Pigułki należy przyjmować według instrukcji na opakowaniu. Po przyjęciu pierwszej odpowiednio oznakowanej tabletki zaleca się podążać za kierunkiem strzałek umieszczonych na blistrze.

Czy Cerazette wywołuje skutki uboczne?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi występującymi przy stosowaniu Cerazette są: przygnębienie, spadek libido, wahania nastroju, bóle głowy, nieregularne krwawienia, nudności, zanik menstruacji, wzrost wagi, ból piersi oraz trądzik. Niekiedy pacjentki mogą także doświadczyć takich dolegliwości jak: grzybica pochwy, wymioty, nietolerancja szkieł kontaktowych, uczucie zmęczenia, torbiele jajników oraz przerzedzenie włosów. Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się w ulotce. Przed zastosowaniem leku prosimy zapoznać się z jej treścią.

Czy można kupić Cerazette bez recepty od ginekologa?

Zakup minipigułek bez recepty od ginekologa jest możliwy dzięki usługom świadczonym przez klinikę euroClinix. Jeśli chcesz dokonać zakupu, wypełnij formularz medyczny, który zostanie przeanalizowany przez naszego lekarza. Jeśli specjalista uzna, że lek jest bezpieczny dla twojego zdrowia, wypisze receptę i przekaże ją naszemu farmaceucie, który przygotuje środek do wysyłki. Wszystkie leki wysyłane są z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczane pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Jeśli masz do nas jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z Działem Obsługi Pacjenta. Numer telefonu znajduje się w górnej części strony.

Cena Cerazette

Ostateczna kwota do zapłaty zostanie wyświetlona po wybraniu odpowiedniej ilości tabletek. Nasza klinika oferuje możliwość zakupienia 3 lub 6 - miesięcznego zapasu pigułek antykoncepcyjnych.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)cerazette-opakowanie
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: anonim, dodano: 26 kwietnia 2016 | 13:03
firma: euroClinix.pl
Bardzo dobra obsługa, nie trzeba fatygować się do lekarza, kiedy źle się czujesz.
Przeczytaj opinię
Nick: Marta, dodano: 26 kwietnia 2016 | 12:31
firma: euroClinix.pl
Szczerze polecam.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Cerazette służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.