Organon

Cerazette

Cerazette znane jest jako „mini-pigułka” i ma 99% skuteczności w zapobieganiu ciąży.
Minipigułka różni się od standardowych tabletek antykoncepcyjnych tym, że zawiera tylko progestagen, bez dodatku żadnej formy estrogenu.

  • Składnik aktywny to dezogestrel, który zapobiega owulacji tak jak standardowe tabletki
  • Tak samo skuteczna jak pigułki dwuskładnikowe, lecz nie zawiera estrogenu
  • Może być stosowana przez kobiety karmiące piersią, kobiety cierpiące na migreny oraz palące
  • Tabletki dostępne w dawce 75 mcg
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Cerazette - Częste pytania

Co warto wiedzieć na temat pigułek Cerazette?

Pigułki antykoncepcyjne Cerazette natychmiastowo zapobiegają zajściu w ciążę, jeśli ich stosowanie rozpocznie się wraz z pierwszym dniem menstruacji. Preparat jest polecany kobietom wrażliwym na działanie estrogenu i stanowi równie skuteczną ochronę, co tradycyjne środki antykoncepcyjne. Jak dowodzą badania kliniczne, pigułki Cerazette mogą również przynieść ulgę kobietom, cierpiącym z powodu silnych bólów miesiączkowych. Spośród przebadanych kobiet 94% potwierdziło złagodzenie bólów menstruacyjnych po zastosowaniu preparatu.

Jak działa pigułka antykoncepcyjna Cerazette?

Pigułka Cerazette działa na zasadzie małego oszustwa - przekonuje ciało stosującej ją kobiety, że proces owulacyjny zakończył się, co praktycznie wyklucza możliwość uwolnienia jajeczka. Podobnie jak w przypadku minipigułek antykoncepcyjnych, Cerazette zapobiega pogrubianiu się wyściółki macicy i zwiększa gęstość śluzu szyjkowego, przez co uniemożliwia plemnikom dostęp do macicy.

Kto nie powinien stosować preparatu?

Nie zaleca się stosowania pigułek Cerazette w okresie ciąży oraz w przypadku uczulenia na dezogestrel. Pigułek nie powinny również zażywać osoby, które w przeszłości chorowały na choroby układu krążeniowego lub raka piersi, oraz które niedawno przeszły żółtaczkę lub doświadczyły niezdiagnozowanych krwawień pochwowych.

Jak należy stosować pigułki Cerazette?

Cerazette to doustna minipigułka, którą należy przyjmować samą lub wraz z posiłkiem, bez przerwy przez pełne 28 dni cyklu. W przeciwieństwie do innych środków antykoncepcyjnych, pigułkę Cerazette można przyjąć nawet do 12 godzin po upływie zwyczajowej pory zażywania, bez obaw o utratę jej skuteczności.

Czy Cerazette wywołuje skutki uboczne?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi preparatu są wahania nastroju, obniżenie libido, bóle głowy, nudności, trądzik, ból piersi, wzrost wagi ciała oraz nieregularność lub zanik miesiączki. Pełna lista możliwych działań niepożądanych znajduje się w ulotce leku. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych zaleca się szukanie natychmiastowej pomocy medycznej.

Jak zakupić środek w klinice internetowej euroClinix?

Aby zamówić lek w euroClinix, należy najpierw wypełnić formularz medyczny, który zostanie poddany szczegółowej analizie jednego z naszych lekarzy. Jeśli specjalista uzna, że dany lek jest bezpieczny dla zdrowia oraz dostosowany do potrzeb pacjentki, wypisze receptę i prześle ją do naszej apteki. Farmaceuta przygotuje lek do wysyłki i przekaże ją kurierowi UPS. Dostawa zostanie zrealizowana w ciągu 24 - 48 godzin. Działalność euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się nasza siedziba, a wszystkie leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)cerazette-opakowanie
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Angela, dodano: 18 lipca 2014 | 10:58
firma: euroClinix.pl
Jestem w Niemczech od kilku miesięcy i nie jest łatwo iść do lekarza nie znając dobrze ...
Przeczytaj opinię
Nick: aga, dodano: 18 lipca 2014 | 09:31
firma: euroClinix.pl
dobra
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Cerazette służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.