Biegunka podróżnych

Leki na biegunkę podróżnych

Biegunka podróżnych to jedna z najczęstszych przypadłości nękających globtroterów i urlopowiczów, dotykająca aż 60% podróżnych na całym świecie. Choroba ta przeważnie nie zagraża życiu, lecz jej objawy mogą być bardzo męczące i nieprzyjemne, a w dodatku mogą spowodować odwodnienie. Biegunka podróżnych zazwyczaj nie trwa długo, w większości przypadków nie dłużej niż pięć dni. Wywołują ją przede wszystkim bakterie, przy czym większość ludzi choruje po wypiciu zanieczyszczonej wody.

Osoby planujące wyjazd za granicę mogą skorzystać z bezpłatnej porady lekarza współpracującego z euroClinix. Nasza klinika internetowa oferuje usługi z zakresu opieki zdrowotnej online na terenie wszystkich krajów europejskich.

Zestaw na Biegunkę

				Bayer Wyprodukowano przez:
Zestaw Leków na Biegunkę Podróżnych zawiera cztery różne środki zwalczające biegunkę i jej objawy. Ciproxin to antybiotyk drastycznie skracający czas trwania choroby. Imodium to lek pomagający zwalczyć biegunkę. Buccastem przynosi ulgę od nudności i wymiotów często towarzyszących chorobie. Zestaw zawiera również saszetki leku Dioralyte pomagającego w niwelowaniu odwodnieia.

Objawy biegunki podróżnych

Znaczna większość podróżnych dotkniętych tą chorobą doświadcza zakażenia w pierwszych dwóch tygodniach wyjazdu. Objawy to zwykle luźne stolce, skurcze, gorączka, bóle brzucha, wzdęcia, depresja, nudności i wymioty. Choć objawy są bardzo nieprzyjemne, choroba nie trwa zwykle dłużej niż od trzech do pięciu dni. Zastosowanie antybiotyków na biegunkę podróżnych złagodzi objawy i skróci czas trwania choroby. W niezwykle rzadkich przypadkach biegunka trwa dłużej niż miesiąc, oznacza to wówczas, że jej przyczyną nie są bakterie.

W których krajach będę zagrożony?

Biegunka podróżnych stanowi zagrożenie w wielu krajach, jednak na niektórych obszarach ryzyko wystąpienia choroby jest znacznie wyższe. Faktorami decydującymi o zagrożeniu w danym rejonie są niski poziom higieny lub usług kanalizacyjnych. Najbardziej narażeni na biegunkę podróżnych są osoby udające się do Azji, krajów Bliskiego Wschodu, Meksyku, Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Leczenie Zestawem Leków na Biegunkę Podróżnych będzie skuteczne w każdej destynacji.

Jak zapobiec biegunce podróżnych?

Chociaż nie istnieją szczepionki przeciwko biegunce podróżnych, istnieją pewne środki ostrożności które można zastosować w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia choroby, zarówno przed wyjazdem jak i podczas wyprawy. Można np. zażywać pro-biotyczne suplementy przed podróżą, które pomogą florze jelitowej dostosować się do zmian bakterii, które występują podczas spożywania zagranicznego jedzenia. Dostępne są również antybiotyki profilaktyczne na biegunkę podróżnych.
Ponieważ większość przypadków biegunki podróżnych spowodowanych jest piciem skażonej wody, wskazane jest zwracanie szczególnej uwagi na pitą wodę w obcym kraju, szczególnie w rejonach podwyższonego ryzyka. Jeśli nie ma pewności, że woda jest czysta nie powinno się jej wypijać. Należy pamiętać o tej zasadzie również przy kostkach lodu, owocach i sałatkach. Aby unikać picia skażonej wody, warto kupować wyłącznie wodę butelkowaną, odpowiednio zamkniętą i ze „zgrzaną” zakrętką.
Należy również unikać pożywienia, które nie jest prawidłowo przygotowane lub przyrządzone. A na koniec, należy zawsze myć ręce przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety.

Jak zamówić leki w klinice internetowej euroClinix?

Proces zamawiania leków w klinice internetowej euroClinix jest bardzo bezpieczny i komfortowy. Przed złożeniem zamówienia każdy pacjent zobowiązany jest do wypełnienia formularza medycznego, który zostanie przeanalizowany przez naszego lekarza pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Jeśli specjalista uzna, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do stosowania, wypisze receptę i przekaże ją do naszej apteki. Lek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 godzin.