Bakteryjne Zapalenie Pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy wywołane zostaje przez naruszenie flory bakteryjnej w pochwie. Chociaż formalnie nie jest to infekcja, którą przenosi się droga płciową, częściej występuje u pań aktywnych seksualnie, zwiększając także ryzyko zakażenia innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nieleczona infekcja prowadzić może do zakażenia macicy. Choroba nazywana jest inaczej waginozą bakteryjną i jest to bardzo częsta przypadłość, z którą walczy wiele kobiet.

euroClinix od 10 już lat umożliwia dostęp do opieki medycznej online wszystkim, którym aktualnie ciężko jest odbyć osobistą wizytę u lekarza. Dzięki naszemu serwisowi, pacjenci mogą otrzymać leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy na drodze internetowej. W tym celu należy wypełnić konsultację medyczną, dzięki której nasi specjaliści będą mieć pewność, że dany lek jest bezpieczny dla danego pacjenta.

Metronidazol
AlmusWyprodukowano przez
Metronidazol to antybiotyk o udowodnionej skuteczności w leczeniu rzęsistkowicy i bakteryjnego zapalenia pochwy. W większości przypadków lek zwalcza infekcję po jednorazowym zażyciu, lub przy stosowaniu obniżonej dawki, w przeciągu jednego tygodnia stosowania.

Jakie są przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy?

Gwałtowne namnożenie bakterii w pochwie może prowadzić do jej zapalenia. To zakłóca jej naturalną równowagę, powodując nieprzyjemny zapach i zwiększone upławy. Infekcję powodować może stosowanie pachnących mydeł a nawet nadmierna higiena – wszystko to zaburza florę bakteryjną w pochwie.

Do innych czynników zmieniających naturalną równowagę i bywających przyczyną infekcji jest stosowanie perfumowanych środków do mycia, dezodorantów intymnych, irygacji, a także pranie bielizny w silnych detergentach. Do grup ryzyka narażonych na wystąpienie infekcji należą kobiety palące, będące w związkach homoseksualnych oraz często zmieniające partnerów seksualnych. Nie ma odpowiednika zakażenia pochwy u mężczyzn.

Jakie są objawy bakteryjnego zapalenia pochwy?

Infekcje pochwy nie objawiają się w bolesny lub niekomfortowy sposób. Tym samym rozpoznanie dolegliwości nie jest tak oczywiste jak w przypadku chorób przenoszonych drogą płciową. Wszystko dlatego, że zakażenie przebiega wewnętrznie, obejmując ścianki pochwy. U większości kobiet objawia się to poprzez zmienioną wydzielinę z pochwy, często o nieprzyjemnym, rybim zapachu. Inną konsystencję i podobny zapach może mieć także krew miesiączkowa.

Czym grozi infekcja pochwy?

Jeśli zapalenie pochwy leczy się na wczesnym etapie zakażenia, kuracja jest łatwa, a dolegliwość nie prowadzi do żadnych długotrwałych problemów zdrowotnych. Komplikacje mogą pojawić się, jeśli choroba nie jest właściwie leczona. Wtedy także wzrasta wrażliwość na inne choroby przenoszone drogą płciową. Nieleczona waginoza bakteryjna prowadzić może do powikłań w okresie ciąży, jak również w przypadku obniżonej odporności po aborcji lub usunięciu macicy.

Zakup leku online

Leki na bakteryjne zapalenie pochwy można bezpiecznie uzyskać online, korzystając z oferty kliniki internetowej euroClinix. Aby skorzystać z pomocy naszego serwisu należy wypełnić konsultację lekarską online. Dzięki niej nasz lekarz będzie w stanie upewnić się, czy wybrany sposób leczenia przypadłości jest dobrze dopasowany. Po zweryfikowaniu danych medycznych pacjenta zawartych w konsultacji, lekarz przepisze odpowiednią dla pacjenta kurację. Recepta przekazana zostanie do naszej apteki, a lek bezpłatnie dostarczony w przeciągu 24 - 48h.