Teva

Azithromycin

Azithromycin (azytromycyna) to antybiotyk makrolidowy, używany do leczenia infekcji bakteryjnych, w tym chorób przenoszonych drogą płciową.
Azithromycin oddziałuje na indywidualne komórki bakterii zatrzymując ich rozmnażanie i rozprzestrzenianie się. Dzięki temu, system odpornościowy organizmu jest w stanie zwalczyć infekcję.

 • Antybiotyk makrolidowy zwalczający bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową
 • Leczenie chlamydii: kuracja 5-dniowa, tabletki 250mg x6
 • Leczenie mycoplasmy i ureaplasmy: jednorazowa dawka 1000mg (tabletki 500mg x2)
 • Leczenie nieswoistego zapalenia cewki moczowej: jednorazowa dawka 2000mg (tabletki 500mg x4)
 • Leczenie rzeżączki: jednorazowa dawka 1000mg połączoną z dawką Cefiksymu (Supraxu)
Darmowa wysyłka do wszystkich zamówień usługą ekspres 24 - 48h. Więcej o wysyłce
Darmowa konsultacja medyczna, na podstawie której nasz lekarz wypisze receptę. Więcej o konsultacji
Azithromycin - Częste pytania

Jakie są korzyści leku Azithromycin?

Azytromycyna jest uważana za bezpieczny środek stosowany w leczeniu chlamydii pochwy lub penisa, rzeżączki, nietypowego zapalenia cewki moczowej oraz zakażenia bakteriami ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. W większości przypadków, powyższe infekcje bakteryjne można zwalczyć odpowiednio dobraną kuracją Azithromycinu, zapobiegając tym samym wystąpieniu powikłań chorobowych w przyszłości. Środek uważany jest również za szybki w działaniu, w porównaniu z innymi lekami na choroby przenoszone drogą płciową.

Jak działa azytromycyna?

Azithromycin hamuje rozwój bakterii, co daje organizmowi czas na samodzielne zwalczenie infekcji. Ponadto, lek przenika do komórek bakteryjnych, oddziałując na funkcję ich wewnętrznego peptydu oraz produkcję białka - oznacza to, że bakterie są osłabiane i nie są w stanie już niszczyć zdrowych komórek.

Kto może zażywać azytromycynę?

Azithromycin jest lekiem stosowanym u osób cierpiących na chlamydię, nietypowe zapalenie cewki moczowej oraz zakażenie bakteriami ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. W leczeniu rzeżączki, lek ten musi być stosowany w połączeniu preparatem z Cefixime (patrz: nasz Zestaw na Rzeżączkę). Lek jest uważany za bezpieczny, co oznacza niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych u większości osób. Ostateczną decyzję o wydaniu leku podejmuje lekarz na drodze konsultacji.

Kto nie może stosować tego leku?

Pacjenci cierpiący na takie schorzenia jak choroby wątroby, choroby nerek, miastenia, arytmie serca, czy zespół długiego QT, powinni unikać stosowania leku. Preparat nie powinien być również przyjmowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Ponieważ Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, podczas konsultacji medycznej, należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych preparatach ziołowych oraz lekach sprzedawanych na receptę i bez recepty.

Jak należy przyjmować tabletki Azithromycin?

Zalecana dawka azytromycyny różni się w zależności od występującego schorzenia. Lek zażywa się po posiłku. Zazwyczaj przepisuje się:

 • do leczenia chlamydii narządów płciowych 5-dniową kurację: 500mg dnia pierwszego, a następnie po 250 mg dziennie przez następne cztery dni (w sumie 6 tabletek 250mg)
 • do leczenia ureaplasma urealyticum i mycoplasmy przepisuje się dwie tabletki 500mg, które bierze się na raz i jednorazowo
 • do leczenia nieokreślonego zapalenia cewki moczowej - jednorazowo 4 tabletki 500mg zażyte na raz
 • do leczenia rzeżączki - jednorazowo dawkę 1000mg wraz z Cefixime (nasz Zestaw na Rzeżączkę)

Producent leku Azithromycin może różnić się od przedstawionego na zdjęciu powyżej (w zależności od dostawy w naszej aptece), jednakże skład leku, jego działanie i możliwe skutki uboczne pozostaną niezmienione.

Jeżeli istnieje podejrzenie zarówno chlamydii narządów płciowych jak i odbytu, należy przyjąć leki na obie przypadłości jednocześnie: tak więc kurację pięciodniową azytromycyną oraz tygodniową kurację doksycykliną na chlamydię odbytu (więcej informacji na naszej stronie o doksycyklinie).

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Mimo, iż objawy niepożądane podczas stosowania azytromycyny są rzadkie, nie można ich wykluczyć całkowicie. Ich nasilenie jest zwyczaj łagodne i krótkotrwałe. Do najczęściej występujących skutków ubocznych leku zalicza się łagodne nudności, wymioty, biegunkę, zaparcia, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, zwędzenie pochwy lub upławy, swędzenie skóry lub wysypki skórne. Jeżeli objawy te staną się uciążliwe lub w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej na lek, należy skonsultować się z lekarzem. Pełna lista potencjalnych skutków ubocznych leku znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy leki na choroby przenoszone drogą płciową można kupić przez Internet?

Osoby pragnące zakupić leki na choroby bakteryjne natury intymnej mogą skorzystać z pomocy serwisu euroClinix. Podczas składania zamówienia należy wypełnić poufny formularz konsultacji medycznej, który zostanie poddany ocenie jednemu z naszych lekarzy. Upewniwszy się, że lek jest odpowiedni i bezpieczny dla danego pacjenta, lekarz wyda receptę, która trafi do realizacji w naszej aptece. Następnie lek zostanie wysłany do zamawiającego ekspresową pocztą kurierską 24- 48h. Lekarz może zaproponować leczenie alternatywne na podstawie informacji zawartych w konsultacji medycznej pacjenta - wówczas skontaktujemy się z Tobą.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: 168523, dodano: 16 kwietnia 2014 | 10:35
firma: euroClinix.pl
super
Przeczytaj opinię
Nick: Anka, dodano: 16 kwietnia 2014 | 06:16
firma: euroClinix.pl
Miły kontakt, błyskawiczna realizacja. Polecam.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Azithromycin służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.