TevaAzithromycin

Antybiotyk azytromycyna do kupienia z recepta online

Antybiotyk stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych, w tym chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, mycoplasma genitalium, ureaplasma urealyticum, rzeżączka oraz nieswoiste zapalenie cewki moczowej

Azithromycin (azytromycyna) oddziałuje na indywidualne komórki bakterii, zatrzymując ich rozmnażanie i rozprzestrzenianie się, dzięki czemu system odpornościowy organizmu jest w stanie samoistnie zwalczyć infekcję.

  W usługę euroClinix wliczone są:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
 • dostawa w 24h

Konsultacja medyczna zajmuje mniej niż 5 minut, ma ona formę formularza, który weryfikowany jest przez lekarza. Lek zamówiony do godz. 16:30 zostanie wysłany tego samego dnia. Zapewniamy pełną dyskrecję i bezpieczeństwo.

Specyfikacja leku

Nazwa: Azithromycin
Substancja czynna: Azytromycyna
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 500mg
Dawkowanie: Jednorazowo 2 tabletki
Typ leku: Na receptę

Dane medyczne

Opis: Stosowany w leczeniu chorób wenerycznych takich jak: chlamydia, mycoplasma genitalium czy ureaplasma urealitycum
Przeznaczone dla: Osób cierpiących na niektóre bakteryjne choroby weneryczne
Klasa: Antybiotyk makrolidowy
Zastosowanie: 2 tabletki o łącznej dawce 1000 mg w formie jednorazowej kuracji
Stosowanie z jedzeniem i piciem: Niezależnie od posiłków
Inne leki: Jednoczesne zażywanie antybiotyku z niektórymi lekami może być niebezpieczne
Producent: Teva

Co warto wiedzieć na temat leku Azithromycin?

Azytromycyna stosowana jest w leczeniu wielu schorzeń o podłożu bakteryjnym m.in. chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, rzeżączka, nieswoiste zapalenie cewki moczowej, a także zakażenia bakteriami ureaplasma urealyticum oraz mycoplasma genitalium. Odpowiednio dobrana kuracja pozwala na stosunkowo szybkie wyleczenie wszystkich wymienionych chorób wenerycznych, zapobiegając tym samym rozwojowi niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Jak działa azytromycyna?

Lek przenika do komórek bakterii, oddziałując na peptydy (wchodzące w strukturę ściany komórkowej bakterii) oraz hamując biosyntezę białka. W wyniku tego dochodzi to powstrzymania procesu rozmnażania i rozprzestrzeniania się bakterii, dzięki czemu organizm może samodzielnie zwalczyć infekcję.

Kto może zażywać azytromycynę?

Azithromycin jest przeznaczony dla osób cierpiących na bakteryjne choroby weneryczne, takie jak rzeżączka, chlamydia, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej oraz zakażenia bakteriami ureaplasma urealyticum i mycoplasma genitalium. Kuracja rzeżączki polega na stosowaniu Azithromycinu w połączeniu z preparatem Cefixime (patrz: Zestaw na Rzeżączkę).

Kto nie może stosować tego leku?

Azithromycin nie powinien być zażywany przez pacjentów cierpiących na schorzenia wątroby lub nerek, arytmię serca oraz zespół długiego QT, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Azithromycin może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami. Podczas konsultacji medycznej należy poinformować lekarza o wszystkich zażywanych środkach farmakologicznych, w tym preparatach ziołowych i lekach sprzedawanych bez recepty. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku:

 • ergatominy (stosowanej w leczeniu migren lub krwawień z dróg rodnych)
 • warfaryny (będącej środkiem przeciwzakrzepowym)
 • cyklosporyny (wykazującej działanie immunosupresyjne)
 • niektórych środków na niestrawność
 • digoksyny (stosowanej w leczeniu migotania przedsionków oraz niewydolności serca)

Jak należy przyjmować tabletki Azithromycin?

Zalecana dawka azytromycyny różni się w zależności od rodzaju schorzenia.

 • Leczenie chlamydii narządów płciowych przebiega w formie 1-dniowej kuracji: zażywa się jednego dnia 1000 mg w dawce jednorazowej, czyli dwie tabletki 500 mg na raz. W przypadku jednoczesnej infekcji narządów płciowych oraz odbytu kuracja wymaga zastosowania dwóch leków - azytromycyny oraz doksocykliny.
 • W leczeniu ureaplasma urealyticum i mycoplasmy stosuje się dwie tabletki 500 mg, które przyjmuje się jednocześnie i jednorazowo.
 • Leczenia nieswoistego zapalenia cewki moczowej polega na jednorazowym zażyciu 2 tabletek 500 mg na raz.
 • Przy zakażeniach rzeżączką należy jednorazowo zażyć 1000 mg azytromycyny w połączeniu z lekiem Cefixime (patrz Zestaw na Rzeżączkę).

Azithromycin należy przyjmować zawsze na pusty żołądek.

Czy lek wywołuje skutki uboczne?

Azithromycin może wywoływać skutki uboczne, choć nie są one doświadczane przez wszystkich stosujących lek pacjentów. Do najczęstszych działań niepożądanych występujących wskutek zażycia azytromycyny należą: nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, świąd pochwy, upławy waginalne, swędzenie skóry oraz wysypka skórna. W przypadku doświadczenia uciążliwych i długotrwałych symptomów należy skontaktować się z lekarzem. Pełna lista możliwych skutków ubocznych znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania.

Azithromycin skutki uboczne grafika Głowa

Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć bólów lub zawrotów głowy.

Skóra

Możliwymi skutkami ubocznymi mogą być także świąd skóry oraz wysypka.

Żołądek

Lek może powodować problemy żołądkowo - jelitowe, takie jak bóle brzucha, biegunki, gazy, zaparcia, wymioty i nudności.

Narządy intymne

W niektórych przypadkach pacjentki mogą także doświadczyć upławów z pochwy oraz świądu narządów intymnych.

Skutki uboczne leku Azithromycin

Kliknij na wybrany obszar ciała, aby dowiedzieć się, jak może na niego wpłynąć Azithromycin.

Czy leki na choroby przenoszone drogą płciową można kupić przez Internet?

Osoby pragnące zakupić antybiotyki przeznaczone do leczenia bakteryjnych chorób wenerycznych mogą skorzystać z pomocy serwisu euroClinix. Aby złożyć zamówienie, należy wypełnić formularz medyczny zawierający pytania dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Po dokładnych zweryfikowaniu zawartych w nim informacji lekarz podejmie decyzje o wypisaniu recepty na lek. Zostanie ona wystawiona tylko w przypadku niezaobserwowania żadnych przeciwwskazań do stosowania. Lek zostanie wysłany prosto z licencjonowanej apteki i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Na podstawie zawartych w formularzu informacji lekarz może zaproponować kurację alternatywną. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
 • Oryginalne leki
 • Przepisane przez lekarza praktykującego
 • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Beata, dodano: 23 sierpnia 2015 | 22:07
firma: euroClinix.pl
Bardzo polecam
Przeczytaj opinię
Nick: Monika, dodano: 23 sierpnia 2015 | 21:13
firma: euroClinix.pl
Polecam wszystkim
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Azithromycin służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.