Boehringer IngelheimAtrovent

Atrovent do kupienia z receptą online

Atrovent to inhalator zapobiegający występowaniu ataków astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Mechanizm działania leku polega na rozluźnianiu mięśni płuc i rozszerzaniu dróg oddechowych, dzięki czemu oddychanie staje się łatwiejsze.

Zawiera składnik aktywny bromek ipratropium. Dostępny w formie inhalatora.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja lekarska, która ma postać poufnego formularza medycznego, zajmuje jedynie kilka minut. Leki zamówione przed godz.16:30 wysyłane są tego samego dnia. Usługi euroClinix są w 100% bezpieczne i dyskretne.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Nick: Natalia, dodano: 19 maja 2016 | 12:48
firma: euroClinix.pl
Wszystko szybko i sprawnie, polecam.
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Atrovent
Substancja czynna: Bromek ipratropium
Producent: Boehringer Ingelheim
Opis: Lek stosowany w leczeniu skurczu oskrzeli u osób chorych na astmę
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Inhalator
Dostpne dawki: 20mcg
Przeznaczone dla: Osób ze zdiagnozowaną astmą
Dawkowanie: Dawkowanie ustala lekarz
Klasa: Steroid
Stosowanie z alkoholem: Niewskazane
Stosowanie podczas karmienia piersią: Zapytaj lekarza
Stosowanie podczas ciąży: Zapytaj lekarza

Co warto wiedzieć na temat stosowania leku Atrovent?

Inhalator Atrovent uznawany jest za skuteczny środek zapobiegający napadom astmy oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Pomaga on w utrzymywaniu otwartych dróg oddechowym, ułatwiając oddychanie i zapobiegając tym samym napadom duszności i kaszlu.

Jak działa ten inhalator?

Podczas ataku astmy, naturalny związek chemiczny o nazwie acetylocholina oddziałuje na receptory wewnątrz mięśni okalających drogi oddechowe, wywołując skurcz i zwężanie się mięśni.

Atrovent, po inhalacji, aktywnie działa w płucach. Zawarta w leku substancja czynna bromek ipratropium blokuje te receptory poprzez uniemożliwienie acetylocholinie oddziaływanie na nie. W konsekwencji, mięśnie okalające drogi oddechowe rozluźniają i otwierają się, ułatwiając chorym na astmę i POChP swobodne oddychanie.

Uwaga: Atrovent nie daje natychmiastowej ulgi podczas ataku astmy lub duszności, jeżeli takowy już się rozpoczął. Oznacza to, że zamiast korzystania z niego w celu zażegnania ataku, inhalator powinien być stosowany do zapobiegania atakom, czyli prewencyjnie w ramach codziennej rutyny. Lek powinien być zażywany codziennie o tej samej porze lub porach, w celu wspomagania utrzymywania otwartych dróg oddechowych.

Kto nie powinien stosować leku Atrovent?

Osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku Atrovent, w tym bromek ipratropium lub substancje do niego pochodne, nie powinny korzystać z tego leku. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej podczas stosowania środka należy zaprzestać użytkowania i natychmiastowo skontaktować się z lekarzem. Kobietom w ciąży lub karmiącym piersią zwykle nie zaleca się tego inhalatora. Osoby z problemami z pęcherzem lub cierpiące na zwłóknienie torbielowate, zaburzenia prostaty, jaskrę lub przypadłości dróg moczowych mogą również nie kwalifikować się do zażywania tego leku.

Jak bierze się ten lek?

Medykament powinien być stosowany zawsze wg zaleceń lekarza, który lek przepisał, aby uzyskać oczekiwane rezultaty leczenia. Atrovent dostępny jest w dawkach 20mcg.

Jak korzystać z inhalatora?

Instrukcja korzystania z inhalatora dołączona jest do opakowania leku.

Dawka standardowa dla osób dorosłych to zwykle 1 lub 2 wziewy inhalowane od 3 do 4 razy dziennie, z zachowaniem od 6 do 8 godzin między dawkami. Nigdy nie należy przekraczać rekomendowanej dawki bez konsultacji z lekarzem.

Czy ten lek wywołuje efekty uboczne?

Najczęściej spotykanymi skutkami ubocznymi przy Atrovencie są bóle lub zawroty głowy, uczucie suchości w ustach, kaszel, chrypka, ból żołądka, mdłości oraz niewyraźne widzenie. Chociaż bardzo rzadko, zdarzyć się mogę poważniejsze działania niepożądane, w tym problemy z oddychaniem, opuchlizna twarzy, języka lub gardła, jak i wzmożone bicie serca. Należy szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej jeżeli wystąpi któryś z poważnych skutków ubocznych.

Jak zamówić lek przez Internet?

Lek jest dostępny do kupienia w klinice internetowej euroClinix. Proces zamawiania jest bardzo bezpieczny i komfortowy. Przed złożeniem zamówienia każdy pacjent proszony jest o wypełnienie kwestionariusza medycznego zawierającego pytania dotyczące jego stanu zdrowia. Jeśli specjalista uzna, że lek jest bezpieczny i dostosowany do potrzeb pacjenta, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej apteki. Lek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Pytania odnośnie procesu zakupu leku prosimy kierować do pracowników Działu Obsługi Pacjenta.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)atrovent-boehringer-Ingelheim
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Nick: Natalia, dodano: 19 maja 2016 | 12:48
firma: euroClinix.pl
Wszystko szybko i sprawnie, polecam.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Atrovent służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.