Novo NordiskActivelle

Do kupienia jako Activelle z receptą online

Dwuskładnikowa hormonalna terapia zastępcza, której głównym zadaniem jest łagodzenie symptomów niedoboru estrogenu. Activelle zawiera dwa składniki aktywne - estradiol i noretysteron.

Środek wskazany jest dla kobiet, które nie doświadczają już krwawień menstruacyjnych i nie zostały nigdy poddane zabiegowi histerektomii. Lek stosowany jest także pomocniczo w leczeniu osteoporozy. Activelle znany jest także pod nazwą Kliovance.

    W usługę euroClinix wliczone są:
  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z prawdziwej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Konsultacja medyczna ma formę formularza, którego wypełnienie zajmuje jedynie kilka minut. Wszystkie zawarte w nim informacje objęte są ścisłą tajemnicą lekarską. Zamówienia składane do godziny 16:30 wysyłane są tego samego dnia.

Zobacz, co mówią o nas pacjenci

Opinie o euroClinix.pl na Opineo.pl
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Nick: Natalia, dodano: 19 maja 2016 | 12:48
firma: euroClinix.pl
Wszystko szybko i sprawnie, polecam.
Przeczytaj opinię

Przekonaj się, że jesteśmy rzetelni

Sprawdź numer licencji apteki

Specyfikacja leku
Nazwa: Activelle
Substancja czynna: Estradiol, noretysteron
Producent: Novo nordisk
Opis: Hormonalna terapia zastępcza wykorzystywana w leczeniu objawów menopauzy
Typ leku: Na receptę
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostpne dawki: 1mg / 500mcg
Przeznaczone dla: Kobiet przed menopauzą lub w okresie menopauzy
Dawkowanie: 1 tabletka dziennie bez robienia przerw
Klasa: Lek hormonalny
Stosowanie z alkoholem: Niewskazane
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Co warto wiedzieć o Activelle?

Lek redukuje nieprzyjemne symptomy menopauzy (np. wzmożone pocenie, suchość pochwy, uderzenia gorąca), które mogą wystąpić wskutek spadku poziomu estrogenu w organizmie. Activelle może być także stosowany w celu zapobiegania ubytku masy kostnej, jeśli inne środki okazały się nieskuteczne.

Jak działa lek?

Activelle to ciągła forma HTZ odpowiednia dla kobiet niemających już krwawień menstruacyjnych. Jest to lek dwuskładnikowy zawierający estradiol (naturalny estrogen) oraz noretysteron (syntetyczny odpowiednik progestagenu).

Kiedy kobieta wchodzi w okres menopauzy, jej jajniki zaczynają produkować coraz mniejszą ilość estrogenu, co skutkuje występowaniem nieprzyjemnych symptomów. Activelle uzupełnia niedobór estrogenu, redukując tym samym objawy przekwitania. Zmniejsza także ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Progestagen w formie noretysteronu chroni macicę przed rozwojem komórek rakowych. Przyjmowanie regularnych dawek samego estrogenu może bowiem prowadzić do choroby nowotworowej.

Dla kogo środek został stworzony?

Activelle jest odpowiedni dla kobiet w okresie pomenopauzalnym, u których przez ostatnie 12 miesięcy nie wystąpiło krwawienie miesięczne. Większość kobiet przechodzi klimakterium w wieku 40 - 60 lat, jednak zazwyczaj zaleca się zaprzestać terapii około 55 roku życia.

Lek nie może być zażywany przez osoby uczulone na składniki leku, doświadczające niezdiagnozowanego krwawienia z dróg rodnych, posiadające skłonności do zakrzepicy lub cierpiące na choroby wątroby. Do innych przeciwwskazań należą przebyty rak piersi lub macicy, porfiria oraz hiperplazja endometrium. Leku nie powinny także zażywać kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Jak zażywać Activelle?

Tą formę HTZ stosuje się z wykorzystaniem najmniejszej skutecznej dawki hormonów przez możliwie jak najkrótszy czas. Jedno opakowanie leku wystarcza na 28 dni. Jedną tabletkę należy zażywać codziennie o tej samej porze dnia. Activelle jest ciągłą formą HTZ, oznacza to, że nie ma konieczności robienia przerw między opakowaniami.

W przypadku nie przyjęcia tabletki o określonej godzinie, należy zażyć ją tak szybko jak tylko to możliwe. Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od planowanego przyjęcia leku, należy pominąć tą dawkę, a następną zastosować w kolejnym zaplanowanym terminie. Nie wskazane jest podwajanie dawki leku w przypadku pominięcia jednej tabletki.

Czy ta forma terapii może wywoływać skutki uboczne?

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych istnieje w przypadku przyjmowania każdego leku. Do najczęstszych skutków ubocznych stosowania Activelle należą: krwawienia z dróg rodnych, ból i obrzęk piersi, zapalenie lub grzybica pochwy, depresja, nerwowość, bóle głowy, nudności, zwiększenie masy ciała. Poważniejsze dolegliwości, takie jak zaburzenia pracy wątroby, choroby pęcherza czy wzrost ciśnienia tętniczego, występują bardzo rzadko. W przypadku doświadczenia któregokolwiek z tych objawów należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Jak kupić lek w euroClinix?

Lek można dyskretnie i bezpiecznie zakupić w naszej klinice internetowej. Aby złożyć zamówienie, należy najpierw skonsultować się z jednym ze współpracujących z euroClinix lekarzy. W tym celu wystarczy kliknąć na żółty prostokąt z napisem Przejdź do Pytań Medycznych. Wypełniony formularz zostanie szczegółowo przeanalizowany przez naszego specjalistę. Na jego podstawie podejmie on decyzję o wypisaniu recepty. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania, lekarz przepisze lek, a my szybko i dyskretnie wyślemy go pod wskazany adres. Dostawa zostanie zrealizowana w ciągu 24 - 48 godzin. Wszystkie oferowane przez euroClinix farmaceutyki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki.


Oryginalne leki

Priorytetem euroClinix jest zawsze bezpieczeństwo naszych pacjentów. Dlatego też oferujemy wyłącznie oryginalne leki, wysyłane z akredytowanej przez UE apteki w Londynie. Należy strzec się stron internetowych sprzedających nieoznakowane, tańsze środki.

General Pharmaceutical Council (GPhC)
  • Oryginalne leki
  • Przepisane przez lekarza praktykującego
  • Wysłane z licencjonowanej apteki w Londynie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: eskarine, dodano: 19 maja 2016 | 20:56
firma: euroClinix.pl
Zamawiałam już wiele razy i zawsze jestem bardzo zadowolona. Firma wychodzi do klienta i ...
Przeczytaj opinię
Nick: Natalia, dodano: 19 maja 2016 | 12:48
firma: euroClinix.pl
Wszystko szybko i sprawnie, polecam.
Przeczytaj opinię
Ulotka informacyjna pacjenta przyjmującego lek Activelle służy wyłącznie do celów informacyjnych. Najnowsze informacje producenta można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania leku. euroClinix nie ponosi odpowiedzialności za zawarte w niej informacje.